Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio PCG-3B1M biały ekran

18 Cze 2011 10:28 5729 20
  • Poziom 23  
    Mam problem z laptopem Sony Vaio. Po włączeniu jest biały ekran. Na monitorze zewnętrznym brak obrazu. Laptop Po włączeniu niby się włącza i to na tym się kończy. Czy przelutowanie grafiki w tym przypadku wystarczy?? Czy miał ktoś taki przypadek? Dodam że radiator był cały zabity brudem więc chyba jest bardzo prawdopodone że padła grafika.
  • Poziom 32  
    Ciezko znalezc info o tym laptopie. Ze padla grafika to oczywista sprawa, kwestia czy jest ona do wymiany czy wystarczy reballing. Tam jakas Nvidia siedzi?
  • Poziom 23  
    Na grafice jest napisane :
    ATI Radeon
    PA 1158.00
    08021 SSP
    216-0707000
    Gdzie szukać takiego chipa nowego?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Tak sprawdziłem. Matryca jest zasilana napięciem 3,3V. Matryca po włączeniu laptopa nie jest całą biała tylko lekko zmienia kolor na "jakby" ziarnisty. Po lekkim, i niedokładnym włożeniu przewodu LVDS w gniazdo na płycie laptopa od matrycy ekran był czerwony więc wykluczam raczej usterkę matrycy. Poza tym brak jakiegokolwiek obrazu na monitorze zewnętrznym. Co jeszcze powinienem sprawdzić? - bo brak mi doswiadczenia w tej dziedzinie.
  • Poziom 23  
    W takim razie mam jeszcze pytanie w jakim momencie sygnał jest włączany / przełączany na zewnętrzny monitor? Czy jeśli chciałbym zostawić na razie temat niepewnej matrycy na sam koniec naprawy to mogę sugerować się brakiem sygnału na monitorze zewnętrznym?
  • Poziom 23  
    Po podłączeniu zewnętrznego monitora brak jakiejkolwiek reakcji. W takim razie jak mogę ocenić czy ten układ graficzny jest sprawny czy nie i czy wystarczy wymienić kulki i go przelutować?
  • Poziom 23  
    Na chipsecie grafiki jest napisane:
    ATI Radeon
    PA 1158.00
    08021 SSP
    216-0707000
    Z internetu doczytałem że jest to najprawdopodobniej ATI Mobility Radeon HD 3400
  • Poziom 23  
    Obrazu nie ma wcale. Czerwony ekran był tylko przez chwilkę ponieważ nie dosunąłem taśmy LVDS matrycy. Obrazu nie ma i nie było wcale podczas testów zarówno na matrycy jak i na monitorach zewnętrznych. W takim razie pozostaje mi chyba podnieść chip graficzny. Ma ktoś może specyfikację do tego układu?
  • Poziom 23  
    Techniczną typu temperatura max grzania itp. Nie chciałbym uszkodzić układu skoro jest cień szansy że może być dobry
  • Poziom 23  
    Zdjąłem układ. Wszystkie pady są całe. Jeden widocznie nie łączył ale nie mam specyfikacji i nie wiem czy mógł być powodem pocynowałem i wyczyściłem pady na układzie i płycie. Czy warto wlutować z powrotem ten sam układ z nowymi kulkami czy szukać sprawnego? Co zrobić żeby płyta przy wlutowaniu nie wyginała mi się ponieważ przy wylutowaniu zauważyłem że wygięła się a przy wlutowaniu jeśli się mi wygnie to zmarnuje płytę. Możecie mi doradzić coś ze swojego doświadczenia??
  • Poziom 32  
    Nie wklejaj go bo to nic nie da ,za jakiś czas usterka powróci... Raczej nowy chipset wklej, a co do wyginania płyty to musisz inaczej preheater ustawić ja jak robiłem płyty z tego modelu to nic mi sie nie wyginało... jak Ci sie wygnie przy wlucie chipsetu płyta to może nie równo siąść układ i niektóre kulki nie złapią padów .
  • Poziom 23  
    Chciałbym go wlutować i sprawdzić czy to on jest winny za usterkę laptopa. Stąd moje pytanie czy jest cień szansy że to połączenia układu z płytą są usterką. Szukałem tego układu graficznego na internecie ale nie udało mi się go nigdzie znaleźć. W sklepie Kocham Basię również go nie znalazłem. Może ma ktoś swoje źródło na zakup nowych chipów? Spróbuje grzać całą płytę może nie będzie mi się tak wyginać. Dotychczas grzałem miejsce pod układem punktowo.
  • Poziom 32  
    Tak ,pewnie będzie działał lecz nie długo bo pewnie góra 3miesiące ale masz też racje co do tego iż mogła to być wina kulek...
  • Poziom 23  
    Znalazłem na allegro taki chip:
    Sony Vaio PCG-3B1M biały ekran

Mój ma oznaczenia:

ATI Radeon
    PA 1158.00
    08021 SSP
    216-0707000

Czy to te same układy??- mogę go zastąpić tym z allegro?
  • Poziom 23  
    Wymieniłem wreszcie ten układ i laptop ruszył. Dziękuję za porady