Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI 2012S nie grzeje wody

18 Cze 2011 12:26 4944 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zmywarka Candy CDI 2012 S nie grzeje wody. Cały program mycia idzie jakby OK, tylko po wylaczeniu naczynia sa zimne. Jak otworzyłem w czasie mycia woda też zimna.
    Może ktoś potrafi mi pomóc gdzie w tym modelu jest umieszczona grzałka czy od dołu, i co ewentualnie jeszcze oprócz grzałki mogło paść.
    Pozdrawiam
    i z góry dziekuje
    Andrzej
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Witam,
    Andrzeju mam ten sam problem, jakiś czas temu zmywarka przestała grzać i jak się włączy zmywarkę to program idzie ale po jakimś czasie zmywarka zaczyna piszczeć i staje. Woda w zmywarce zimna. Doszedłeś już może które to grzałka w zmywarce i jak wyjąć. Dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Koledzy, grzałka jest na dole zmywarki, uszkodzeniu mógł ulec termostat krańcowy (zabezpieczenie grzałki) moduł lub sama grzałka. Raczej polecam wezwać kogoś kto na tym się zna i nie kombinować skoro nie macie bladego pojęcia o zmywarkach.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Zapomniałem napisać że rozwiązałem problem.
    Wezwałem serwis. pan z serwisu powiedział że spalił sie moduł nowy kosztuje z wymiana jakieś 400-450 zł. Zapłaciłem za ekspertyzę 65 zł i poszedł.
    Wkurzony postanowiłem sam rozebrac zmywarkę i dobrałem sie do modułu w drzwiach zmywarki. Faktycznie na płytce w jednym miejscu czarno tam gdzie wlutowany przekaźnik. Wylutowałem go, kupiłem nowy w sklepie elektronicznym za 3 zł. Wlutowałem, zlutowalem też kawałek ścieżki która była upalona i wszystko śmiga. Minął miesiąc i jest super. Zmywarka chodzi codziennie i jest oki. Zapomniałem tylko podjechać do serwisu żeby mi oddali te 65 zł. Bo taka ekspertyzę to niech sobie w d... wsadzą.
    Pozdrawiam
    Andrzej
  • Poziom 8  
    Cześć,
    znalazłem grzałkę i sprawdziłem, opór 28 omów, więc jest ok. Po włączeniu zmywania sprawdziłem czy dochodzi prąd do grzałki i nic, zero. Dziś wykręciłem moduł, ale nie widzę na nim żadnych śladów, żeby się coś spaliło. Czy wymieniałeś takie coś na module z oznaczeniem A/ R46 MKP X2 SH 1,5 MIKRO FARADA K 275 Vac HP 40/110/56 B L V 9 QA12106?

PS. Gdzie jest termostat krańcowy i jak go sprawdzić?
  • Poziom 8  
    Ponawiam pytanie, gdzie jest termostat krańcowy?
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany, Opis 2 posty wyżej.
    Pozdrawiam
    Andrzej