Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić anodę tytanową do zbiornika ciepłej wody??

darekaj 18 Cze 2011 13:52 5909 8
  • #1 18 Cze 2011 13:52
    darekaj
    Poziom 1  

Pytanie jak w temacie... Proszę o pomoc z znalezieniem...

• #3 19 Cze 2011 23:55
    1131673
    Usunięty  
  • #4 20 Cze 2011 07:01
    MarudaP
    Poziom 20  

Kolego Walker. Kol. darekaj pytał gdzie kupić anodę tytanowa, więc podałem link. Na Allegro można kupić za 500 zł, anodę magnezową za ok 20 zł. A jaką On założy, to już inna bajka.

• #5 09 Lip 2011 17:56
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

MarudaP napisał:
    Kolego Walker. Kol. darekaj pytał gdzie kupić anodę tytanowa, więc podałem link. Na Allegro można kupić za 500 zł, anodę magnezową za ok 20 zł. A jaką On założy, to już inna bajka.

Nie wiem czy wiecie, ale polecaną anodę tytanową stosuje Vaillant, Junkers i inni o stówke taniej Link niz w tym tomi-solar.eu Nawet zdjęcie takie samo, ciekawe kto od kogo skopiował :)

• #6 21 Lut 2012 16:58
    mebelki_dzieciece
    Poziom 10  

kowal001 napisał:
    Nie wiem czy wiecie, ale polecaną anodę tytanową stosuje Vaillant, Junkers i inni o stówke taniej LINK niz w tym tomi-solar.eu Nawet zdjęcie takie samo, ciekawe kto od kogo skopiował :)

Podałeś linka do "gołej" anody tytanowej, bez sterownika (potencjostatu). W tym sklepie, co podałeś mają cały komplet ale za...822 zł brutto. Nazywa się Anoda tytanowa Correx z potencjostatem MP.

Więc gdzie tu masz "stówkę" taniej ?? Nie potrafisz liczyć ?? 489 do 822 daje Ci stówkę taniej ?? Mi wychodzi 333 zł...ale drożej. Zapytaj dziecko 7 letnie to Ci policzy.

Porównujesz patyk anody (taki dałeś link) do całego kompletu z kryzą, kablem i sterownikiem i się cieszysz, że kupisz samą anodę tytanową, która jest nic nie warta jeżeli nie ma sterowania elektronicznego.

Albo kupujesz komplet i instalujesz go do dowolnego zbiornika/bojlera a sterowanie masz z potencjostatu wkładanego do gniazdka 230V. Albo kupujesz dedykowaną anodę tytanową np. Vaillant/De Dietrich i sterujesz ją z kotła tej samej marki, który ma wbudowany sterownik do tej anody (czyli podpinasz ją bezpośrednio kablem do kotła).

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam patyk anody tytanowej nie działa. Musi być komplet: sterownik (z gniazdka lub z kotła) + anoda tytanowa. Prościej Ci nie potrafię wytłumaczyć :|

• #7 26 Lut 2012 19:16
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

mebelki_dzieciece napisał:
    kowal001 napisał:
    Nie wiem czy wiecie, ale polecaną anodę tytanową stosuje Vaillant, Junkers i inni o stówke taniej LINK niz w tym tomi-solar.eu Nawet zdjęcie takie samo, ciekawe kto od kogo skopiował :)

Podałeś linka do "gołej" anody tytanowej, bez sterownika ...
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam patyk anody tytanowej nie działa. Musi być komplet: sterownik (z gniazdka lub z kotła) + anoda tytanowa. Prościej Ci nie potrafię wytłumaczyć :|

Sam czy sama nie wiesz co piszesz, czytaj ze zrozumieniem i nie pisz głupot. Napisałem o anodzie tytanowej z oferty Vaillant do zasobnika Vaillant. Więc nie rób prania mózgu czytelnikom, bo trzeba wiedzieć, że Vaillant w zasobnikch ze swojej oferty dokonuje modyfikacji lub unifikacji podzespołów na przestrzeni lat. Tobie chyba tej wiedzy zabrakło i dlatego lansujesz zamienniki. Po twoich wypowiedziach sadzę że nie masz nic wspólnego z serwisem producenta, bo oni nie wypisują takich głupot.
    Zauważyłem, że tutaj aż się roi od naganiaczy do Biawaru i zakupu zestawów Corex mimo, że producent Vaillant modyfikuje wyposażenie zasobników z własnym logo. Sam nie wprowadzaj w błąd jak nie masz wiedzy serwisowej Vaillant.
    Tak na marginesie: jeżeli użytkownik zasobnika potrzebuje wymienić tylko anodę, to po cholerę ma kupować zestaw za 8 stów jakiejś firmy Corex? Już nie wspominając o modyfikacji wyposażenia zasobników z logo Vaillant na przestrzeni lat?

• #8 21 Sty 2015 14:46
    virtus7
    Poziom 1  

Masz anode 390 Enersun, ale oni chyba do detalu nie sprzedają ale na allegro pewnie coś będzie.

• #9 21 Sty 2015 15:06
    pawel.spyra
    Poziom 15  

A może po prostu zapytać producenta zbiornika o taką anodę. Większość ma w swojej ofercie takie rozwiązanie. I potem zakup przez dystrybutora. Skąd pewność że urządzenie polecane w linkach będzie pasować.

Pozdrowienia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME