Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TH-42PV70P - brak lewej połowy obrazu

18 Cze 2011 15:51 2303 1
  • Poziom 10  
    Witam.
    Z elektroniką nie mam za wiele do czynienia bardziej z elektryką, ale przeglądając forum sprawdziłem parę rzeczy.
    Więc chodzi o to, że lewa połowa obrazu się nie wyświetla, menu TV też nie widać. Są za to pionowe czerwone paski (to już wiem, że to wina matrycy, przed ową usterką też były). Z kolei prawa połowa jest ale jak by "daltonistyczna".
    Odłączyłem na prawym module (TNPA4166) prawą skrajną taśmę (pewnie zasilającą) obraz był czarny migoczący. Następnie podłączyłem z powrotem, odłączyłem jedną z taśm idących do matrycy na płytce TNPA4166, po włączeniu w tym miejscu ukazał się brały pionowy pas. Za płytą z wej/wyj znalazłem płytkę TNPA4133 (Logic Board), odłączyłem taśmę pomiędzy tym a prawym modułem (TNPA4166). Po włączeniu dioda chwilę mrugała na zielono następnie zmieniła się na 6 mrugnięć czerwonych. Po podłączeniu wszystkiego do stanu pierwotnego, ten sam problem.
  • Poziom 11  
    Jeżeli kolegi umiejętności kończą sie na odłączaniu kabelków, to proponuje udanie się do serwisu lub kupno nowego telewizora. Laik w takim telewizorze nie ma co szukać.