Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona karta pamięci. Czy da się ją naprawić? Hard reset, zwarcie styków.

X-Plod 18 Cze 2011 17:07 15275 7
  • #1 18 Cze 2011 17:07
    X-Plod
    Poziom 9  

Witam, mój problem polega na tym, że w pewnym momencie moja karta pamięci micro SDHC (Kingston 8GB, klasa 4) po prostu przestała być odczytywana, zarówno w telefonie, jak i komputerze. Znajomy powiedział mi, że słyszał coś o hard resecie karty, poprzez zwarcie któryś styków, dzięki czemu można przywrócić ją do stanu używalności. Wiecie coś więcej na ten temat?

3 7
  • #2 18 Cze 2011 17:12
    predom
    Poziom 26  

Czy grzeje się ona? Nie jest w ogóle widoczna? Czy jest tekst o formatowaniu?

1
  • #3 18 Cze 2011 17:30
    X-Plod
    Poziom 9  

No właśnie o to chodzi, że nic się nie dzieje, nic się nie grzeje - po prostu umarła. Pod Siódemką jest charakterystyczny dzwięk podłączenia zawnętrznego nośnika, jednak na tym się kończy. W telefonie nic się nie dzieje po podłączeniu. Jedynym ratunkiem wydaje mi się mógłby być właśnie jakiś hard reset w postaci zwierania tych styków, tyle że ja o tym nic nie wiem

0
  • #4 18 Cze 2011 17:53
    predom
    Poziom 26  

Pierwszy raz słyszę w ogóle o tej metodzie. Pokaż screeny z USBDeviev po podłączeniu karty. Ogólnie jeśli nie zależy Ci na danych to możesz pokombinować z różnymi programami typu WinHex, SD Formatter itp. Tu jest co nieco o tym, użyj wyszukiwarki, trochę było takich tematów. Jest też ciekawy programik BOOTICE, ale z tym bym uważał, bo kiedyś sobie przypadkowo zapisałem dysk zewnętrzny 250GB wartością 0xBF... :|

0
  • #5 18 Cze 2011 18:48
    X-Plod
    Poziom 9  

No tak, ale jeśli jej w ogóle nie widzi, to czy te programy w czymś pomogą?

0
  • #6 18 Cze 2011 19:10
    predom
    Poziom 26  

No to zamiast zadawać pytania, niech kolega sprawdzi, czy te programy ją zobaczą...:idea:

0
  • #7 18 Cze 2011 21:15
    makaronmc
    Poziom 30  

Witam

Podłącze się do tematu.
    Mój telefon (Nokia XPM 5220) często nie widzi karty microSD, gdy ją wyciągnę i dmuchnę w sloty i włożę kartę z powrotem, telefon bez problemu ją odczytuje.

Co może być problemem ?

0
  • #8 18 Cze 2011 21:32
    predom
    Poziom 26  

Wyczyść styki karty i piny slotu w telefonie spirytusem.

0