Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie uruchamia sie: przepelniony dysk C!

B108 18 Cze 2011 17:33 6104 14
  • #1 18 Cze 2011 17:33
    B108
    Poziom 8  

Witajcie,

mam poważny problem z laptopem marki Dell (Inspiron 1564). Podczas ściągania plików z internetu laptop nagle się wyłączył. Najpierw myślałem, że się przegrzał, ale po tym jak zostawiłem go na noc i rano ponownie próbowałem uruchomić i nic się nie wydarzyło, zorientowałem się, że to nie jest ten problem.

Nie pomaga w ogóle włączanie awaryjne ani przywracanie systemu.

Komputer się włącza, po czym ładuje pliki systemu Windows, potem jest szukanie błędów systemowych podczas uruchamiania i wreszcie pojawia się komunikat, że komputer nie może automatycznie naprawić błędów. Na koniec jest jeszcze informacja o wysłaniu lub nie wysłaniu raportu do microsoftu.

Wiem, że chodzi o zapchany dysk c , bo przy ściąganiu pojawiał się komunikat, że jest mało miejsca na dysku. Niestety, nie zdążyłem już go oczyścić.

Dodano po 3 [minuty]:

Poza tym przy próbach uruchomienia laptopa na rożne sposoby, pojawił się komunikat, ze jest za mało miejsca na dysku c. Tym sposobem zorientowałem się, ze to właśnie o ten problem chodzi.

Co mam robić? Proszę o rady, bo jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie!łłłłłł

0 14
  • #2 18 Cze 2011 18:37
    linuks
    Spec od komputerów

Pobierz liveCD(ok 160 MB do pobrania).Wypal CD z .iso.Uruchom komputer z tego CD.
    Po uruchomieniu systemu(jest to slax po polsku) uruchom menadżer plików krusader i usuń zbędne pliki,żeby odzyskać miejsce.Partycja C będzie w katalogu /mnt jako sda1(wszystkie podkatalogi w katalogu /mnt to będą partycje).
    http://linuxtracker.org/download.php?id=9463b...6af7f2fb567098b81e5c0da&f=slax-liveCD.torrent

0
  • #3 18 Cze 2011 18:37
    kondziu jah
    Poziom 33  

Zamiast usuwac, mozesz przeniesc nadmiar danych na inne nosniki (karty pamieci, CD, pendrive, dyski zewnetrzne).

0
  • #4 18 Cze 2011 21:59
    B108
    Poziom 8  

Dzieki za pomoc.

Probuje wlasnie korzystac z waszych wskazowek, ale mam problem z uruchomieniem laptopa z plyty.

Nie wlacza sie zaden menadzer plikow. Wlasciwie jest nadal tak jak bylo.

Bede probowac dalej.

0
  • #5 18 Cze 2011 22:17
    kondziu jah
    Poziom 33  

Opisz ten problem ze startem z plyty, bo widze niespojnosci.

0
  • #6 18 Cze 2011 22:38
    B108
    Poziom 8  

Plyta po prostu sie nie uruchamia. Wlaczam kompa z plyta i pojawiaja sie te same komunikaty co wczesniej, czyli:
    1. "Trwa uruchamianie systemu Windows"
    2. " Trwa ladownie plikow przez system windowds..."
    3. "Narzedzie sprawdza czy w systemie nie ma problemow"
    4. "Nie mozna automatycznie naprawic komputera"

I po nacisnieciu klawisza Zakoncz laptop sie wylancza.

0
  • #7 19 Cze 2011 00:06
    Przemek2011
    Poziom 16  

Wejdź najpierw do biosu i włącz opcje automatycznego uruchamiania "bootowalnej " płyty i wtedy o ile płyta jest dobrze nagrana ,wystartuje Ci ona.

0
  • #8 19 Cze 2011 10:41
    B108
    Poziom 8  

Ok, udalo mi sie uruchomic plyte, ale cos chyba jest nie tak bo: najpierw pojawia sie taki ekran z koniczynka, a potem po wyborze jedenej z opcji po prawej stronie zatrzymuje sie na starting up X11 session menager i dalej cisza nic sie nie dzieje.

Nie wiem w jaki sposob mam uruchomic tego krusadera...

0
  • #9 19 Cze 2011 13:50
    linuks
    Spec od komputerów

Przy starcie opcja domyślna .Pierwsza z góry.Jak nie wystartuje w trybie graficznym to pokombinujemy co dalej.Slax startuje ok 2 minuty.

Dodano po 17 [minuty]:

Lub uruchom slaxa w trybie textowym (opcja 5 slax text mode).Podaj login root i hasło toor jak poprosi o logowanie.
    Po zalogowaniu wpisz mc i zatwierdź ENTER
    Uruchomi się textowy menadżer plików.Mniej wygodny niż krusader.Nawigacja strzałkami kursora a nie myszą.Usuń lub przenieś nadmiar plików.

0
  • #10 19 Cze 2011 17:48
    B108
    Poziom 8  

Znalazlem przypadkiem plyte z Ubuntu i tym tez sposobem wyczyscilem dysk C. Ale jak sie okazalo to nie byla przyczyna nieuruchamiania komputera.

Probowalem dalej cos szukac i w koncu znalazlemp problem, ktory jest dokladnie taki:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1779442.html#8558915

Tyle ze w ogole mi nie wychodzi to naprawianie z plyty Windows 7.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy mozna przez ubuntu sprawdzic co jest nie tak i jakos to naprawic?

0
  • #11 19 Cze 2011 18:27
    kondziu jah
    Poziom 33  

Co znaczy, ze nie wychodzi?
    Przez Ubuntu (ani zaden inny system) nie zdiagnozujesz Windowsa. Mozesz podac komunikaty wystepujace teraz przy starcie Windowsa?

0
  • #12 19 Cze 2011 19:33
    B108
    Poziom 8  

Po uruchomieniu płytki z Windowsem wybieram opcje naprawy, wyskakują dwie możliwości do wyboru, albo naprawianie albo przywrócenie systemu za pomoca kopii, wybieram pierwsza i dochodzę do funkcji naprawy, które można włączyć bez płytki. Przetestowalem juz wszystke możliwości naprawy nieprzywrócenia systemu i niestety nic to nie daje.

Windows nadal nie chce się uruchomić...

0
  • #13 19 Cze 2011 19:46
    kondziu jah
    Poziom 33  

Żadnych komunikatów przy próbie startu Windowsa?

0
  • #14 19 Cze 2011 19:54
    B108
    Poziom 8  

Ładowanie plików przez system Windows..., wykrywanie problemów systemu uruchamiania..., nie wykryto błędów lub komputer nie może automatycznie naprawić błędów i po zakończeniu laptop się wyłącza.

I tak w kolko,niezależnie od tego jaka opcje naprawiania się wybierze.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak na nowo zainstalować Windowsa.

0
  • #15 19 Cze 2011 20:26
    kondziu jah
    Poziom 33  

Cytat:
    Podczas ściągania plików z internetu laptop nagle się wyłączył.

Odpal komputer z tej płyty: http://www.freedrweb.com/livecd/ i sprawdź czy system nie został zainfekowany.

0