Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik C330 wałek przekaźnika mocy

18 Cze 2011 18:55 19815 7
 • Poziom 14  
  Ciągnik C330 nie mogę załączyć dźwignią wałek przekaźnika mocy przy kosiarce rotacyjnej. Dzisiaj wyjechałem na łąkę z kosiarką rotacyjną i nie mogłem jej uruchomić gdyż dźwignia do załączania zaczęła się giąć więc podjechałem do domu i wzmocniłem go wspawując dodatkowo z boku dźwigni pełny profil. Po powrocie na łąkę znowu nie mogłem uruchomić wałka przekaźnika mocy a tylko słychać było przeskakujące tryby po sobie. Ściągnąłem wałek przekaźnika mocy i dźwignią włączyłem napęd bez obciążenia a następnie zgasiłem ciągnik i założyłem ponownie wałek przekaźnika mocy. Wówczas zapaliłem ciągnik obciążony kosiarką rotacyjną która od razu zaczęła się obracać. Dopiero po skoszeniu trawy wyłączyłem napęd na wałek przekaźnika mocy. Co może być powodem?
 • Poziom 21  
  Po pierwsze nie może zgrzytać koło zębate bo go tam fizycznie nie ma, jest natomiast przesuwna tuleja która łączy dolny wałek w skrzyni z wałkiem WOM którego koniec widzimy z tyłu ciągnika. Objaw taki wskazuje na niewłaściwie ustawiony II stopień sprzęgła.
 • Poziom 28  
  Źle wyregulowany II stopień sprzęgła. Zawieś coś na TUZ-ie i zacznij podnosić i jednocześnie wciśniz sprzęgło do oporu, jak pompa będzie podnosić dalej to nie rozłącza Ci wałka II stopnia.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Możliwe że jeżeli sprzęgło było ok, a stało się to nagle to mogła się pokruszyć okładzina tarczy, albo tarcze są zaoliwione. I Stopień działa dobrze?
 • Poziom 16  
  Czy do włączenia napędu na wałek przekaźnika mocy należy najpierw wcisnąć sprzęgło czy wystarczy tylko przesunąć dźwignię w prawo bez naciskania sprzęgła?
 • Poziom 35  
  Trzeba sprzęgło do spodu wcisnąć , dalej niż do zmiany biegu.
 • Poziom 20  
  Albo jak miałeś remont to wałek miałeś podciągany żeby skasować luz i tuleja na walku w skrzyni za daleko się przesuwa i ramię dźwigni nie może do końca przesunąć tulei bo dźwignia ma wyrobiony luz na ośce.
 • Poziom 2  
  Miałem taki sam problem tylko z rozdrabniaczem do gałęzi. Wyrobiła się tuleja w skrzyni która załącza wałki. z początku wałek się wyłączał. Potem jak się rozłączyło to nie dało rady włączyć nawet nic nie zgrzytało. po wymontowaniu okazało się że frezy w tulei się starły na kształt klina. a to wina słabego wciskania sprzęgła lub pęknięta sprężynka zamka (takie zabezpieczenie w obudowie skrzyni kuleczka i sprężynka żeby się wałek nie włączał, biegi mają takie same zamki bo przy okazji pozmieniałem) W starym typie C330 na tulei jest koło zębate do zależnych (wałek działa jak ciągnik jedzie) a w nowszych np C330M jest sama tuleja. Żeby wymienić tego tryba trzeba traktor rozjechać między skrzynią a mostem i zdjąć pokrywę mostu z siedzeniem odrazu wymień oringi w pompie podnośnika. Jak będziesz wlewał olej do skrzyni niezapomnij wkręcić korka spustowego jak ja.