Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL 34HGPS1/XEO cieknąca woda spod lodówki

buma 18 Cze 2011 20:55 23435 4
  • #1 18 Cze 2011 20:55
    buma
    Poziom 14  

Mam taki problem.
    Co 2-3 dni spod lodówki wycieka woda. Lodówka chłodzi poprawnie. Posiada system "no frost". Poprzedni model jaki posiadałem był to Whirpool. Z tyłu lodówki był zbiornik na wodę do którego spływała wężykiem woda powstająca podczas samorozmrażania się lodówki.
    Moje pytanie:
    czy w tej nowej lodówce Samsung z systemem "no frost" jest również zamontowany taki zbiornik na wodę, bo podejrzewam że może rurka odprowadzająca wodę podczas samorozmrażania nie jest prawidłowo umieszczona w tym zbiorniku i z tego powodu pojawia się właśnie ta woda na podłodze.
    Lodówka z tyłu jest zabudowana osłoną z blachy.
    Orientuje się ktoś, czy sam we własnym zakresie mogę tą usterkę usunąć i czy to może wogóle być przyczyną tej usterki?

3 4
  • #2 20 Cze 2011 22:51
    LSW
    Poziom 12  

odkręc osłone z blachy, przyświec sobie lampką i sprawdź co jest nie tak

2
  • #3 21 Cze 2011 19:21
    buma
    Poziom 14  

Chciałem się tylko dowiedzieć czy w lodówkach z systemem "no frost" jest również zainstalowany taki zbiornik na spływającą wodę podczas samoodmrażania i czy wogóle takie coś jak samoodmrażanie występuje w tego typu lodówkach.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Cze 2011 10:29
    LSW
    Poziom 12  

w tej lodówce (i innych no frost) nie ma samoodmrażania. Jest odmrażanie parownika za pomocą grzałki. Co kilka godzin kompresor jest wyłączany a załączana jest grzałka defrostu. Na rurce powrotnej parownika jest czujnik temperatury defrostu. Po odmrozeniu, lodówka znowu zaczyna normalna pracę. Woda spływa do zbiornika na zewnatrz lodówki i stamtąd odparowuje.

15
  • #5 22 Cze 2011 12:32
    buma
    Poziom 14  

Dzęki za info
    mam tylko jeszcze pytanie czy do tego zbiornika jest łatwy dostęp aby sprawdzić czy przewód odprowadzający wodę jest prawidłowo w nim zainstalowany?

0
  Szukaj w 5mln produktów