Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL 34HGPS1/XEO cieknąca woda spod lodówki

buma 18 Jun 2011 20:55 43139 4
 • #1
  buma
  Level 14  
  Mam taki problem.
  Co 2-3 dni spod lodówki wycieka woda. Lodówka chłodzi poprawnie. Posiada system "no frost". Poprzedni model jaki posiadałem był to Whirpool. Z tyłu lodówki był zbiornik na wodę do którego spływała wężykiem woda powstająca podczas samorozmrażania się lodówki.
  Moje pytanie:
  czy w tej nowej lodówce Samsung z systemem "no frost" jest również zamontowany taki zbiornik na wodę, bo podejrzewam że może rurka odprowadzająca wodę podczas samorozmrażania nie jest prawidłowo umieszczona w tym zbiorniku i z tego powodu pojawia się właśnie ta woda na podłodze.
  Lodówka z tyłu jest zabudowana osłoną z blachy.
  Orientuje się ktoś, czy sam we własnym zakresie mogę tą usterkę usunąć i czy to może wogóle być przyczyną tej usterki?
 • #2
  LSW
  Level 13  
  odkręc osłone z blachy, przyświec sobie lampką i sprawdź co jest nie tak
 • #3
  buma
  Level 14  
  Chciałem się tylko dowiedzieć czy w lodówkach z systemem "no frost" jest również zainstalowany taki zbiornik na spływającą wodę podczas samoodmrażania i czy wogóle takie coś jak samoodmrażanie występuje w tego typu lodówkach.
 • Helpful post
  #4
  LSW
  Level 13  
  w tej lodówce (i innych no frost) nie ma samoodmrażania. Jest odmrażanie parownika za pomocą grzałki. Co kilka godzin kompresor jest wyłączany a załączana jest grzałka defrostu. Na rurce powrotnej parownika jest czujnik temperatury defrostu. Po odmrozeniu, lodówka znowu zaczyna normalna pracę. Woda spływa do zbiornika na zewnatrz lodówki i stamtąd odparowuje.
 • #5
  buma
  Level 14  
  Dzęki za info
  mam tylko jeszcze pytanie czy do tego zbiornika jest łatwy dostęp aby sprawdzić czy przewód odprowadzający wodę jest prawidłowo w nim zainstalowany?