Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola F3 - włączające się samoczynnie podświetlenie klawiatury

ropi 18 Jun 2011 21:19 1136 2
    ropi
    Level 22  
    Witam,
    Telefon jak w temacie pracował bezawaryjnie ok. 2-3 lata. Nagle pojawiła się przypadłość polegająca na samoczynnym załączaniu się podświetlenia klawiatury. Lekko jarzy się światełko w lewym dolnym rogu klawiatury, akumulator dość szybko się rozładowuje. Nawet wyłączenie telefonu nie likwiduje tego efektu. Po zakończeniu rozmowy podświetlenie na chwilę gaśnie po czym zapala się w takiej postaci jak opisałem. Nie pomaga odłączenie na dłuższy czas akumulatora, włączanie i wyłączanie itp.
    Telefon czasami (rzadko) miał problemy z odświeżaniem ekranu w trybie oczekiwania (pozostawała godzina ostatniej aktywności). Wtedy jednak pomagało wyłączenie i ponowna włączenie.
    Co może być przyczyną usterki i jak to naprawić?
    Pozdrawiam,
    r.
    arem
    Level 39  
    Zamoczenie lub zawilgocenie klawiatury może być przyczyną ciągłego świecenia diód jak i szybkiego rozładowywania akumulatora. Rozebrać i sprawdzić. :)
    ropi
    Level 22  
    To chyba mało prawdopodobne. Był upał, a telefon trzymałem w torbie lub "na powietrzu". Telefon odzyskał jednak sprawność (nie wiadomo na jak długo) bez żadnej ingerencji do wewnątrz. Włączałem i wyłączałem przyciskając różne klawisze, aż...
    Korzystając z okazji zapytam jednak o rozbiórkę tego modelu. Ma on specyficzny, papierowy wyświetlacz - chyba sklejony z resztą. Czy można bezpiecznie oddzielić czołową pokrywę (i jednocześnie nakładkę klawiatury)?
    r.

PS. Jednak nie jest całkiem dobrze. Czasem lekko się świeci. Znacznie słabiej, ale jednak.