Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola F3 - włączające się samoczynnie podświetlenie klawiatury

18 Cze 2011 21:19 1064 2
  • Poziom 21  
    Witam,
    Telefon jak w temacie pracował bezawaryjnie ok. 2-3 lata. Nagle pojawiła się przypadłość polegająca na samoczynnym załączaniu się podświetlenia klawiatury. Lekko jarzy się światełko w lewym dolnym rogu klawiatury, akumulator dość szybko się rozładowuje. Nawet wyłączenie telefonu nie likwiduje tego efektu. Po zakończeniu rozmowy podświetlenie na chwilę gaśnie po czym zapala się w takiej postaci jak opisałem. Nie pomaga odłączenie na dłuższy czas akumulatora, włączanie i wyłączanie itp.
    Telefon czasami (rzadko) miał problemy z odświeżaniem ekranu w trybie oczekiwania (pozostawała godzina ostatniej aktywności). Wtedy jednak pomagało wyłączenie i ponowna włączenie.
    Co może być przyczyną usterki i jak to naprawić?
    Pozdrawiam,
    r.
  • Poziom 39  
    Zamoczenie lub zawilgocenie klawiatury może być przyczyną ciągłego świecenia diód jak i szybkiego rozładowywania akumulatora. Rozebrać i sprawdzić. :)
  • Poziom 21  
    To chyba mało prawdopodobne. Był upał, a telefon trzymałem w torbie lub "na powietrzu". Telefon odzyskał jednak sprawność (nie wiadomo na jak długo) bez żadnej ingerencji do wewnątrz. Włączałem i wyłączałem przyciskając różne klawisze, aż...
    Korzystając z okazji zapytam jednak o rozbiórkę tego modelu. Ma on specyficzny, papierowy wyświetlacz - chyba sklejony z resztą. Czy można bezpiecznie oddzielić czołową pokrywę (i jednocześnie nakładkę klawiatury)?
    r.

PS. Jednak nie jest całkiem dobrze. Czasem lekko się świeci. Znacznie słabiej, ale jednak.