Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALPINE CDA-9847R prawdopodobnie na złączu łączącym panel z radiem jest niepełny

kot 88 18 Jun 2011 21:34 1841 5
    kot 88
    Level 10  
    Witam.
    W mojej Toyocie padło fabryczne radio. Zamontowałem używane Alpine CDA-9847R. Radio jest OK z małym wyjątkiem. Prawdopodobnie na złączu łączącym panel z radiem jest niepełny kontakt. Po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku, radio wyłącza się i zaraz włącza powtórnie. Wyraźnie nie kontaktuje styk lub nawet kilka. Usterka nie występuje zawsze. Pomaga przesunięcie panelu na lewo w granicach niewielkiego luzu. Czy może wiecie jak poprawić w/w gniazdo?
    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
    dzimi
    Moderator
    Pewnie, że wiemy - wyczyścić styki. Przelutować gniazda.
    kot 88
    Level 10  
    Styki zostały oczyszczone a wszystkie punkty lutownicze wtyku i gniazda poprawione w pierwszym rzędzie , przed napisaniem posta. Podejrzewam że panel nie jest oryginalny i być może położenie wtyku i gniazda nie jest prawidłowe względem siebie , tylko że trudno to sprawdzić. Miałem nadzieję że ktoś już może borykał się z podobnym problemem.
    Pozdrawiam
    dzimi
    Moderator
    Sprawdź czy któraś z blaszek stykających nie jest zbytnio dociśnięta co powodowałoby zły styk.
    kot 88
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc , ale chyba wina leży po stronie luzu na zaczepach stałych po prawej stronie panela , gniazdo i wtyk jest OK , sprawdziłem. Spróbuję poprawić krawędzie o które zaczepia panel w korpusie radia. Usterka jest uciążliwa , jak znajdę rozwiązanie to napiszę , może komuś się przyda.
    krzsiek
    Level 14  
    Wykopalisko, ale potwierdzam z innym alpine CDM-7835. Wylamany zabek z prawej strony ktory trzyma plastik w ktory wchodzi panel. Dotkniecie panela wtedy to albo wylaczanie radia albo smieci na wyswietlaczu. Plastik mozna przykrecic srubka z wpuszconym lbem, od frontu do metalowej obudowy ktora jest zawsze gdzies za nim.