Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podstawka programująca AVR i USBasp

marcin44430 18 Jun 2011 21:44 4776 7
  • Witam
    Chciałbym dziś zaprezentować zestaw programujący AVR ,który wykonałem w wolnej chwili zestaw składa się z :
    Podstawka wzór płytki pochodzi ze strony https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic954426-30.html
    została ona wykonana metodą termotransferu .Od siebie dodałem do niej złącze XTAL1 ,oraz goldpiny które służą do zasilania generatora 4Mhz.pod spodem została umieszczona 3mm pomalowana na czarno Plexa ,a pomiędzy nią a płytką gumowa uszczelka.

Programator pochodzi ze strony Mirleya http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp

Jeszcze kilka zdjęć
    Podstawka programująca AVR i USBasp Podstawka programująca AVR i USBasp Podstawka programująca AVR i USBasp Podstawka programująca AVR i USBasp Podstawka programująca AVR i USBasp Podstawka programująca AVR i USBasp

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    marcin44430
    Level 16  
    Has specialization in: elektronika
    marcin44430 wrote 233 posts with rating 344, helped 3 times. Live in city Kalisz. Been with us since 2010 year.
    kamil1959
    Level 12  
    Witam jak dla mnie urzadzenie prezentuje sie ładnie, poda mi sie ten pomysł z uszczelka i pleksja. Zgadzam się z kolegą "henryxxl" napisy mogłes wykonac termotransferem, z tymi ktore masz podstawka wyglada mało profesjonalnie. Mam pytanie, czy mógłbys przedstawic jeszcze "generator 4Mhz", o którym piszesz?
    marcin44430
    Level 16  
    Witam
    O termotransferze też pomyślałem , ale kiedy było już za późno ponieważ polutowałem wszystkie elementy.Co do generatora zamieszczam zdjęcie poniżej , ale schematu niestety nie mam , lecz pamiętam że był on na takjej niebieskiej stronie na której opisane było jak programować atmege8.
    Podstawka programująca AVR i USBasp
    Pozdrawiam :D
    szympek;)
    Level 20  
    To wpisz w google "niebieska strona na której jest opisane jak programować atmege8"... ;)
    A na poważnie to fajna konstrukcja i sam się przymierzam do budowy USBasp.
    W tym temacie jestem zielony więc pytanie może i głupie ale...
    To jest podstawka podłączana do programatora w wiadomym celu. Więc ja myślałem że do tego nie trzeba dodatkowych części elektronicznych oprucz programatora i "gniazda" na procka... I pytanko wynikające z poprzedniego zdania Do czego te elementy elektroniczne??

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. Te + i - nad napisem "ATINY13" to zasilanie zewnętrzne??
    marcin44430
    Level 16  
    Witam
    Te dodatkowe elementy elektroniczne tworzą stabilizator 5V kiedy chcemy zasilać podstawkę np. z zasilacza 9V, a złącze " + i - '' przy Attiny13 służy do zasilania generatora o którym wcześniej już wspominałem.
    szympek;)
    Level 20  
    Ok. Spojrzałem do linku w 1 poście i mam pytanie... ten generator zastępuje kwarc?? Sorki za głupie pytania ale się nie znam na tym (jeszcze...)
    marcin44430
    Level 16  
    Generator nie zastępuje kwarcu .Generatorem możesz odblokować źle poustawiane fusebity ,ale nie we wszystkich przypadkach może się zdarzyć , że potrzebny będzie programator równoległy.:D

Pozdrawiam :D