Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tevion 2413 kolor wyświetlacza

peterek27 19 Cze 2011 00:10 999 3
  • #1 19 Cze 2011 00:10
    peterek27
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów,mam następujący problem,w moim radyjku kolor wyświetlacza zmienił się z białego na niebieski,nic na nim nie można zoba
    czyć,chciałbym zmienić go z powrotem na biały jednak nie wiem jak to zrobić? Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

0 3
  • #2 19 Cze 2011 00:43
    Paolo1976
    Poziom 24  

Czy to radio ma funkcję zmiany koloru? Bo jakoś nie widzę tego w funkcjach. Być może uszkodziło się podświetlanie wyświetlacza i po prostu masz wrażenie podświetlenia na niebiesko.

0
  • #3 19 Cze 2011 15:46
    peterek27
    Poziom 2  

Masz racje Paolo,wyświetlacz całkowicie zgasł.Czy wiesz może.te wyświetlacze można jakoś "oświetlić"czy nic z tym się nie zrobi?

0
  • #4 19 Cze 2011 19:17
    Paolo1976
    Poziom 24  

Trzeba by znaleźć przyczynę. Rozkręcić panel i sprawdzić, czy może uszkodziły się diody podświetlające, czy może zrobił się gdzieś "zimny lut", czy też może uszkodził się jakiś podzespół dający napięcie na diody LED podświetlające wyświetlacz. Najprościej byłoby na rozkręconym panelu włączyć radio i sprawdzić czy na diodach LED odpowiedzialnych za podświetlenie jest jakieś napięcie. Jeśli jest, to znaczy że siadły diody, jeśli nie ma - znaczy siadło coś między zasilaniem a diodami.

Spotkałem się z sytuacją gdy w tanich radiach montowano wyjątkowo podłej jakości diody LED, które po czasie przestawały świecić, lub każda świeciła z inną mocą.

0
  Szukaj w 5mln produktów