Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WLM 20440/24440 - Jak ważyć wsad? Chcę kupić a mam wątpliwości

OldMeloman 19 Jun 2011 00:22 4989 2
Bosch
    OldMeloman
    Level 11  
    Witam.
    Proszę rozwiać moje wątpliwości. Sprawa dość p i l n a!
    Moja wiekowa Diana padła. Po analizach wybrałem modele jak w temacie ale mam pewną wątpliwość.
    Naczytałem się mnóstwo pozytywnych opinii o niej ale jeden gość (i tylko jeden) napisał, że na większości programów ta pralka pierze do 3,5 kg wsadu.
    I to mnie "zmroziło", bo specjalnie nie wybrałem najpłytszych slimów na 4,5 kg tylko ciut głębszą na 5,5 kg, żeby mieć bęben, co najmniej tej pojemności, co w Dianie, więc o co chodzi z tym 3,5 kg w tych Boschach?
    Czy to prawda?
    Nie po to chcę kupić pralkę 5,5 kg aby móc w niej prać do 3,5 kg.
    Przecież to by było "chore"...
    Proszę o wyjaśnienie - najchętniej posiadacza któregoś z ww modeli, lub kogoś "z branży" kto wypróbował go na różnych programach.

Poza tym - czy warto wybrać 24440 i dopłacać za te 200 obr./min. więcej?

I na koniec - to pytanie do serwisantów: wiem, że to produkcja chińska ale dobrze pilnowani na miejscu przez przedstawicieli producenta. Chińczycy potrafią produkować dobrej jakości sprzęty. Wszystko zależy właśnie od ich dobrego pilnowania. Wiem to z doświadczenia zawodowego (kierowałem serwisem marki sprzętu elektronicznego produkowanego w Chinach).
    Jak to się ma do jakości "chińskiej" serii WLM?
    Czy warto dokupić dodatkowe 3 lata gwarancji, czy sobie darować "bo to przecież Bosch"?
    Mile widziany kontakt na maila: maciejmosz(malpa)gmail.com
    Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. :-)
  • Bosch
    sujka5
    Level 26  
    w każdej pralce warto dokupić sobie dodatkową gwarancję...za rozsądne pieniądze.
    3,5 kg to może być na praniu jakiegoś specyficznego wsadu prania (poczytaj w instrukcji na jakich programach ile zaleca się wsadu...)
    ~wac
    Level 20  
    Ja nigdy nie przestrzegam wagi prania.Zawsze piore pełny bęben nawet na syntetykach gdzie przewiduje sie ok 3 czy 4 kg prania.To w niczym nie przeszkadza .Jedynie na praniu ręcznym trzeba przestrzegać nie tyle wagi co ilości ,żeby się poprostu dobrze wyprało.Polecam wykupić 5 letnią gwarancje