Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLM 20440/24440 - Jak ważyć wsad? Chcę kupić a mam wątpliwości

19 Cze 2011 00:22 4317 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Proszę rozwiać moje wątpliwości. Sprawa dość p i l n a!
    Moja wiekowa Diana padła. Po analizach wybrałem modele jak w temacie ale mam pewną wątpliwość.
    Naczytałem się mnóstwo pozytywnych opinii o niej ale jeden gość (i tylko jeden) napisał, że na większości programów ta pralka pierze do 3,5 kg wsadu.
    I to mnie "zmroziło", bo specjalnie nie wybrałem najpłytszych slimów na 4,5 kg tylko ciut głębszą na 5,5 kg, żeby mieć bęben, co najmniej tej pojemności, co w Dianie, więc o co chodzi z tym 3,5 kg w tych Boschach?
    Czy to prawda?
    Nie po to chcę kupić pralkę 5,5 kg aby móc w niej prać do 3,5 kg.
    Przecież to by było "chore"...
    Proszę o wyjaśnienie - najchętniej posiadacza któregoś z ww modeli, lub kogoś "z branży" kto wypróbował go na różnych programach.

Poza tym - czy warto wybrać 24440 i dopłacać za te 200 obr./min. więcej?

I na koniec - to pytanie do serwisantów: wiem, że to produkcja chińska ale dobrze pilnowani na miejscu przez przedstawicieli producenta. Chińczycy potrafią produkować dobrej jakości sprzęty. Wszystko zależy właśnie od ich dobrego pilnowania. Wiem to z doświadczenia zawodowego (kierowałem serwisem marki sprzętu elektronicznego produkowanego w Chinach).
    Jak to się ma do jakości "chińskiej" serii WLM?
    Czy warto dokupić dodatkowe 3 lata gwarancji, czy sobie darować "bo to przecież Bosch"?
    Mile widziany kontakt na maila: maciejmosz(malpa)gmail.com
    Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. :-)
  • Poziom 26  
    w każdej pralce warto dokupić sobie dodatkową gwarancję...za rozsądne pieniądze.
    3,5 kg to może być na praniu jakiegoś specyficznego wsadu prania (poczytaj w instrukcji na jakich programach ile zaleca się wsadu...)
  • Poziom 20  
    Ja nigdy nie przestrzegam wagi prania.Zawsze piore pełny bęben nawet na syntetykach gdzie przewiduje sie ok 3 czy 4 kg prania.To w niczym nie przeszkadza .Jedynie na praniu ręcznym trzeba przestrzegać nie tyle wagi co ilości ,żeby się poprostu dobrze wyprało.Polecam wykupić 5 letnią gwarancje