Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lan 100mb/s a transfer plikow ~1MB :((

marmon 15 Lis 2004 19:01 3572 15
  • #1 15 Lis 2004 19:01
    marmon
    Poziom 17  

witam nie moglem znalezc tego wiec, mam problem mam dwa kompy w sieci polaczone kablem skrosowanym polaczenie 100mb/s karty to zintegrowana Via na plycie Asrock k7vt2 a drugi to 3Com 10/100 Xl full-duplex itp.. procki to 950mhz duron i athlonxp 1700 dyski 2xmaxtor 40gb systemy winme i xp problem jest taki iz jest niby te 100mb a transfer plikow jest okolo 1MB mial ktos podobny problem? prosze o pomoc

jest ustawiony tryb full duplex

• #2 15 Lis 2004 19:05
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na początek sprawdź , czy kabel jest zgodny ze standardem.
    2 sprawa to czy karty ustawione są w taki sam tryb pracy (np. 100Mb/s FullDuplex).

Proponuje też poprawić temat - zapewne chodziło o transfer 1MB/s.
    Na przyszłość proszę zwracać uwagę na jednostki.

• #3 01 Gru 2004 13:39
    marmon
    Poziom 17  

kabel jest taki

Code:
    MADEX UTP ULTRALINK 4PR CAT. 5E

koncowki

Code:

biało-zielony
    zielony
    bialo-pomaranczowy
    bialo-brazowy
    brazowy
    pomaranczowy
    niebieski
    bialo-niebieski

koncowki sa dobrze zacisniete?
    pozdr

chcialem dodac ze teraz mam w pierwszym kompie pl. g asrock k7vt4a+ a w drugim k7vt2 i karty sieciawe to zintegrowane via

• #4 01 Gru 2004 15:11
    tzok
    Moderator Samochody

Przecież kabel musi być skrosowany, czyli w jednej wtyczce inacze a w drugiej inaczej...

1szy wtyk:
    b-pomarańcz.
    pomarańcz.
    b-zielony
    niebieski
    b-niebieski
    zielony
    b-brązowy
    brązowy

2gi wtyk:
    b-zielony
    zielony
    b-pomarańcz.
    *b-brązowy
    *brązowy
    pomarańcz.
    *niebieski
    *b-niebieski

pary oznaczone "*" mogą być połączone 1:1, nie trzeba ich krosować dla sieci 100Mbps.

Transfer w sieci 100Mbps powinien wynosić ok 8-11MB/s.

• #5 01 Gru 2004 17:42
    marmon
    Poziom 17  

tzok napisał:
    Przecież kabel musi być skrosowany, czyli w jednej wtyczce inacze a w drugiej inaczej...

1szy wtyk:
    b-pomarańcz.
    pomarańcz.
    b-zielony
    niebieski
    b-niebieski
    zielony
    b-brązowy
    brązowy

2gi wtyk:
    b-zielony
    zielony
    b-pomarańcz.
    *b-brązowy
    *brązowy
    pomarańcz.
    *niebieski
    *b-niebieski

pary oznaczone "*" mogą być połączone 1:1, nie trzeba ich krosować dla sieci 100Mbps.

Transfer w sieci 100Mbps powinien wynosić ok 8-11MB/s.

wlasnie tak mam i tutaj jest problem bo mam transfer w granicach 1MB/s

• #6 01 Gru 2004 18:06
    sampo
    Poziom 11  

Kabel cross-over:

Wtyczka pierwsza (norma EIA/TIA 568B):
    biało-pomarańczowy
    pomarańczowy
    biało-zielony
    niebieski
    biało-niebieski
    zielony
    biało-brązowy
    brązowy

Wtyczka druga (norma EIA/TIA 568A):
    biało-zielony
    zielony
    biało-pomarańczowy
    niebieski
    biało-niebieski
    pomarańczowy
    biało-brązowy
    brązowy

jest to trochę inaczej i kable biało... są najprawdopodobniej ekranem

• #7 01 Gru 2004 18:30
    tzok
    Moderator Samochody

sampo napisał:
    (...)jest to trochę inaczej i kable biało... są najprawdopodobniej ekranem
    Tu nie ma ekranu... skrętka jest symetryczna a jest trochę inaczej bo to niepełny cross, pary brązowa i niebieskia są wykorzystywane tylko w 1Gbps Ethernet i dlatego typowo się ich nie krosuje, bo w ogóle nie są podłączone w karcie.

• #9 01 Gru 2004 18:39
    marmon
    Poziom 17  

kupie jutro koncowki i sproboje sam to zrobic srubokretem. moze to cos zmieni pozdr

-----------------------------------------------------------------------------
    zmienilem kabel i jest tak komputer z winme jak ciagnie cos od kompa z winxp to jest kolo 4MB/s a jak win xp chce cos sciagnac z winme to jest dalej niecaly 1MB/s

========================================
    2 posty scalono
    j.

• #11 04 Gru 2004 23:43
    marmon
    Poziom 17  

sprawa wyglada tak po zainstalowani 4in1 i sterow do lanu nowych:

jezeli komputer z win me sciaga cos lub wysyla na kompa z win xp to transfer jest 8-10MB/s a jesli odwrotnie komp z win xp chce cos sciagnac lub wyslac na kompa z win me to 0,7-1MB/s nie wiem juz co mam zrobic! prosze o pomoc pozdr

• #12 05 Gru 2004 09:33
    ArtKar
    Poziom 14  

w ustawieniach windowsa xp wylacz harmonogram pakietow qos, zobacz czy nie masz zainstalowanych na ktoryms z komputerow zbednych protokowlow: powinno byc klient sieci microsoft networks, udostepnianie plikow i drukarek, protokol tcp/ip. mozzesz wylaczyc uwierzytelnianie... w win xp we wlasciwosciach tcp/ip zalacz netbios przez tcp/ip.. wylacz dhcp, sam poustawiaj adresy ip (rozne w dwoch kompach, np 192.168.0.2, drugi 192.168.0.3)...

pozdrawiam, ArtKar

• #13 05 Gru 2004 11:01
    spoli
    Poziom 14  

Cytat:
    jezeli komputer z win me sciaga cos lub wysyla na kompa z win xp to transfer jest 8-10MB/s

To oznacza, że w kierunku me->xp osiągasz maksymalny transfer-
    100Mbit/s --> 10MB/s (w przybliżeniu)
    10Mbit/s --> 1MB/s
    Trzeba pamiętać, że oba systemy operacyjne nie zajmująują się wyłącznie transferem plików. W praktyce "długookresowy" (np. przesłanie 800MB) średni transfer na poziomie 7-8 MB/s uznałbym za wartość zupełnie normalną.
    Dlaczego transmisja w odwrotnym kierunku jest dziesięć razy wolniejsza? Nie mam gotowej odpowiedzi, ale wszystko wskazuje na to, że xp->me pracuje w trybie 10Mbit/s, a nie 100Mbit/s.

• #14 05 Gru 2004 20:24
    jggrzes
    Poziom 10  

Witam
    Miałem podobny problem. Dwa komputery na obu XP w obie strony transfer był fatalny 15MB to była wieczność. Byłem sam z probleme nie znałem was. Sprawdziłem z innym kablem, to samo. Wsadziłem inną kartę to samo. Zaznaczam nie robiłem żadnych ustawień. Zainstalowałem świeży XP na obu komuterach, chodzi jak burza.
    I bądź tu mądry.
    grzegorz

• #15 06 Gru 2004 09:36
    marmon
    Poziom 17  

ArtKar napisał:
    w ustawieniach windowsa xp wylacz harmonogram pakietow qos, zobacz czy nie masz zainstalowanych na ktoryms z komputerow zbednych protokowlow: powinno byc klient sieci microsoft networks, udostepnianie plikow i drukarek, protokol tcp/ip. mozzesz wylaczyc uwierzytelnianie... w win xp we wlasciwosciach tcp/ip zalacz netbios przez tcp/ip.. wylacz dhcp, sam poustawiaj adresy ip (rozne w dwoch kompach, np 192.168.0.2, drugi 192.168.0.3)...

pozdrawiam, ArtKar

bez zmian

• #16 06 Gru 2004 09:43
    cortez_
    Poziom 26  

czy karty sieciowe działaja na samodzielnych przerwaniach czy dzielą je z czyms innym? Jakie jest obciążenie CPU w trakcie przesyłu?
    Takie rzeczy tez mają wpływ na transfer.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME