Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspomaganie elektryczne w buggy

matiyas123 19 Cze 2011 10:53 1303 0
    matiyas123
    Poziom 8  
    Witam.
    Sprawa jest poważna, gdyż potrzebuje w miarę prostego wspomagania czysto elektrycznego do buggy.
    Będzie zasilane prosto z dużego akumulatora. Potrzebne jest mi, dlatego że buggy obsługuje tylko 2 rękami (nogi mam niewładne). W jednej ręce mam kierownicę a w drugiej gaz z hamulcem.
    Kierowanie jedna ręką sprawia trochę kłopotu zwłaszcza przy ostrych zakrętach.
    Postanowiłem skonstruować wspomaganie kierownicy. Po wielu oględzinach pomyślałem, że może maglownica z elektrycznym silnikiem od Smarta by pasowała, gdyż całość można by bez problemu zamontować.
    Inne wspomaganie np. hydrauliczne nie wchodzi w grę, gdyż mam mały silnik 150cc 12km i nie mam skąd wziąć napędu.
    Prąd pobierałbym z dużego akumulatora 100ah.
    Wiem, że silnik go nie doładuje, ale od tego mam w garażu prostownik.
    Będzie dobrze jakby tak z 2h wytrzymał podczas jazdy.
    Kolega z forum doradził mi, aby założyć maglownicę hydrauliczną i pompę elektryczną od Astry g.
    Tylko taka z 4 kablami, 2 grube i 2 cienkie. Do podpięcia 4 kable gruby brązowy masa gruby czarny plus z akumulatora przez bezpiecznik 60A, cienki czarny po zapłonie, cienki niebieski po rozruchu silnika np. alternator, dodatkowy włącznik. Tylko, że ona jest troszkę duża... ale ostatecznie by była.
    A czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie bez hydrauliki?
    Np. Clio II, Smart?
    Proszę o pomoc.