Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który lepszy laptop? HP czy ASUS

kwasik1985 19 Jun 2011 12:49 34670 39
    kwasik1985
    Level 10  
    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem laptopa
    Lecz pojawił się problem , bo nie wiem jakiej marki wybrać
    Przeszukałem internet i najwięcej osób poleca HP lub ASUSA
    Którego producenta laptopy są lepsze i bezawaryjne
    Na laptopa chce wydać od 2-3 tys (propozycje laptopów mogą być do 3.5 tys)

Laptop ma służyć do ogólnego użytkowania - również do gier

Chciałbym aby miał:
    kartę grafiki z 1GB pamięci
    min 4 GB Ram
    i procka i5 lub i7

Jeśli macie jakieś propozycje to byłbym bardzo wdzięczny
    adamadi33
    Level 43  
    Możesz sam poszukać laptopa to nie jest trudne, skoro już podałeś przybliżone parametry.
    wariato
    Level 43  
    Ja powiem tak, marka marką ale podzespoły chyba stoją na 1 miejscu ? Ja czytając swego czasu opinie natknąłem się iż sporo użytkowników odradza laptopy HP (może się już zmieniło). Jeśli chodzi o marki to dość dobrą renomę mają Dell, Asus, Lenovo/IBM.

Wiesz że laptopy nie służą do gier - chyba że takie za 5000pln.

Powiedz jeszcze czy wielkość matrycy ma znaczenie ? Zaproponuję na początek Della z mniejszą matrycą http://allegro.pl/dell-vostro-3550-i5-2520m-4g-500g-hd6630-nbd-czer-i1653850240.html lub model wyższy z większą matrycą i lepszą kartą graficzną http://allegro.pl/dell-vostro-3750-i7-2630-4gb-750g-gt525-nbd-czerw-i1655371662.html
    Ewentualnie w cenie tego droższego Della tego Asusa: http://allegro.pl/laptop-asus-n73sv-i7-2630-4x2-9g-4g-1tb-gt540-win7-i1670517824.html
    KOXsu
    Level 18  
    Dell jest w miarę, polecam Asus i Lenovo
    adamadi33
    Level 43  
    Co do marki to polecę pierwszego Dell drugi zaś Asus.
    kwasik1985
    Level 10  
    adamadi33 ja znam sie na komputerach stacjonarnych dlatego napisalem te pare rzeczy
    natomiast nie wiem jakiej marki sa dobre laptopy
    jesli chodzi o matryce to od 15 w gore:)
    wiem ze nie gra sie w gry ale nie zabronie dziecku grac gdyby w cos chcialo
    a drugie jestem geodeta i do korzystania z autocada tez potrzeba nie lada grafiki:)
    asus fajny tylko troszke kosztuje
    ale zobacze jego opinie bo nie wiem czy ten model jest stabilny i sie nie psuje
    moze ma ktos taki model
    JacekP-bio
    Level 12  
    ASUS oceniam średnio, przez wsparcie sterowników dla istniejących modeli. Czasem trzeba się mocno natrudzić by mieć właściwy sterownik do nowszego systemu operacyjnego. Laptop X50z czy PDA Mypal A730W to przykłady. Jeżeli nawet sterowników nie będzie na stronie ASUSA to da się odszukać na necie. Z mojej strony polecałbym IBM/Leonovo Thinkpad'y, może zaczynam mówić jak fanatyk tej firmy. Może zaczniemy tak ... ile laptop ma wytrzymać na baterii, czy ma być to typowy leżak biurkowy ? I jakie gry są preferowane - potem można przejść do autocada. W odpowiedzi na pytanie ASUS, DELL, Leonovo. Należy bezwzględnie unikać marki MEDION.

Jedno warto mieć pewne, czy laptop jest z systemem i czy odzyskanie systemu jest z partycji na dysku czy też jest z płyty. Osobiście odradzę opcję pierwszą - tzn odzysk systemu z partycji.

4 GB to już laptopach norma LAPTOPY 4GB

LINK DO SKLEPU PODAŁEM JAKO PRZYKŁAD, MAJĄ DOBRĄ WYSZUKIWARKĘ !!! MOŻNA TEŻ SPRAWDZIĆ W KOMPUTORNIKU LUB INNYM SKLEPIE KOMPUTEROWYM !!! <ŻADNA KRYPTOREKLAMA>
    mattm
    Level 20  
    Polecam Ci zainteresować się Lenovo ThinkPad L420 i5-2410M 4GB 14" LED HD 500 DVD INT W7P lub czymś podobnym produkcji LENOVO, koniecznie na podzespołach intela. Tańsze są laptopy z oparte na chipsecie ATI czy Nvidia jednak ja wolałbym dołożyć te kilka groszy by tego nie kupić. Zdecydowanie odradzam TOSHIBĘ i ACERA.
    KOXsu
    Level 18  
    mattm fajny laptop ale czemu miałbym mieć laptopa za 3.5tyś ze zintegrowaną kartą graficzną. Szukaj laptopa z procesorem i5 pamięcią 4gb i kartą nvidi i podaj link na forum.
    mattm
    Level 20  
    KOXsu wrote:
    mattm fajny laptop ale czemu miałbym mieć laptopa za 3.5tyś ze zintegrowaną kartą graficzną. Szukaj laptopa z procesorem i5 pamięcią 4gb i kartą nvidi i podaj link na forum.

Napisałem tylko co polecam. Kolega nie napisał czy to ma być grafika zintegrowana, czy inna. Jednak z grafiką NV w podobnej konfiguracji sprzętowej i za 3500 to nie LENOVO (chyba, że to ma być 3500 netto)... A innych nie polecam. Są z serii IdeaPad, ale niestety z procesorem Core i3 reszta by się zgadzała. Myślę jednak, że laptop jaki podałem w przykładzie w poprzednim poście i tak będzie w całości lepszy niż taki sam sprzętowo (tylko z Nvidią) tańszy Acer.
    mattm
    Level 20  
    adamadi33 wrote:
    Podaj wielkość matrycy.

Ja?

W tym akurat modelu 14' ale są dostępne w bardzo zbliżonej cenie z 15'
    wariato
    Level 43  
    Ja podałem swoje propozycje co do marek. Powtarzam - Dell/Asus/Lenovo.
    BTW Tego ASUS'a model N73SV z procesorem i7 można kupić za 3150pln : http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1887215
    Poza tym jeśli się dba o sprzęt, regularnie czyści itd, to każdy posłuży długo nawet z tych mniej renomowanych marek (Acer czy Medion)
    JacekP-bio
    Level 12  
    Każdy laptop będzie sprawnie i stabilnie pracować jeżeli będzie mieć odpowiednie drivery oraz ustawienia systemu. Każdy nowy laptop z systemem jest już z odpowiednią wersją Windowsa 7. Windows 7 jest bardzo stabilnym systemem, mogę wypowiedzieć się o 5 Thinkpadach x60s (a to już stare laptopy) na których mam taki system zainstalowany, użytkownicy nie narzekali na problemy ze stabilnością. Swojego czasu narzekano na serwis Leonovo (kiedy markę IBM zamieniono na Leonovo na Thinkpadach) - nie wiem jak jest obecnie, gdyż nie miałem do czynienia z żadnym serwisem.

moja propozycja:

http://allegro.pl/lenovo-y550-i7-4gb-500gb-gt240-windows7-super-cena-i1671243121.html

Choć cena wydaje się nieco mała jak za taki sprzęt ...
    User removed account
    Level 1  
    mattm
    Level 20  
    jurek.adam wrote:
    Odradzam HP i Lenovo ze względu na kiszkę z serwisem. Asus, Dell, czy nawet Acer są raczej bezproblemowe pod tym względem. Wbrew pozorom to ważne, chyba, że optymistycznie zakładasz, że Twój sprzęt nigdy się nie popsuje albo kupisz bez gwarancji. Mam duże doświadczenie w reklamacjach, bo opiekuję się laptopami firmowymi.

A ja właśnie ze względu na serwis polecam LENOVO. 3 tygodnie temu załatwiłem nowego (wypakowanego z pudełka) IdeaPad G560. Usterka powstała z mojej winy (elektryczna). Oczywiście nie przyznałem się serwisowi. Laptop zgłosiłem w środę dzwoniąc na infolinię. We czwartek już był kurier. A laptop z wymienioną płytą główną wrócił we wtorek po południu. Z żadnym serwisem nie miałem tak kolorowo. Handluję laptopami i biorąc pod uwagę awaryjność, odradzam w kolejności: Acer, TOSHIBA, HP, Asus. Medionów i innych wynalazków nie sprzedawałem nigdy.
    User removed account
    Level 1  
    Hucul
    Level 39  
    Co powiecie na to, że jedna firma, w jednym budynku prowadzi autoryzowany serwis Asusa, Acera, HP, Della i jeszcze kilku innych producentów elektroniki?
    Różne traktowanie klienta przez serwis wynika głównie z modelu laptopa.
    Kupując budżetowy sprzęt nie ma co się łudzić, że będzie wysokiej jakości i trwałości. Biznesowe modele, praktycznie wszystkich producentów są dużo lepiej wykonane i obsługa serwisowa jest na wysokim poziomie.
    Gdybym miał sobie kupić laptopa w cenie poniżej 3000 złotych, to kupiłbym dwu - trzyletni używany, biznesowy model i dokupiłbym do niego przedłużenie gwarancji. Nie oglądałbym się wcale za tymi tanimi świecidełkami :D

Co do tytułowego pytania, wybrałbym HP :D
    User removed account
    Level 1  
    _haker_1
    Level 32  
    Hucul wrote:

Różne traktowanie klienta przez serwis wynika głównie z modelu laptopa.

Rozne traktowanie jest uzaleznione tylko i wylacznie od producenta laptopa, nie jego modelu.
    To ze serwis jest autoryzowany przez kilku producentow nie znaczy, ze w przypadku della i acera potraktuja Cie tak samo.
    Przykladowo ten sam serwis dostaje informacje od acera, ze klientowi padl laptop - biora go na serwis czekasz 2 tygodnie az wymienia np plyte glowna, ktora acer bedzie dosylac poltora tygodnia.
    Tego samego dnia dzwonisz do della i na dzien nastepny masz w domu serwisanta z owego serwisu, ktory bez sprawdzania, majstrowania i gadania wymienia Ci plyte glowna, ktora dell mu wyslal UPSem 2 godziny po zgloszeniu usterki.

Pierwsza osoba moze powiedziec - co za trefny serwis, 2 tygodnie czekalem.
    Druga zupelnie na odwrot, ze wszystko bylo super.

Dlatego wlasnie dla swietego spokoju i braku przebojow w stylu "Pana Acer nosi slady wilgoci, nie naparwimy go" kupuje sie Della a dalej Ibm/Lenovo Asusa czy Toshibe. Wszystko tyczy sie konkretnego producenta i gwarancji jaka masz wykupiona.

HP jak ktos wyzej wspomnial rowniez odradza - fajne wizualnie, cena rozsadna ale wykonanie, awaryjnosc i serwis gw. pozostawiaja za duzo do zyczenia.

Do pierwszej usterki kazdy laptop jest OK, taka prawda :)
    Hucul
    Level 39  
    _haker_1 wrote:
    Rozne traktowanie jest uzaleznione tylko i wylacznie od producenta laptopa, nie jego modelu.

Kolega widzę wie lepiej od serwisu :D
    Ja z doświadczenia pracy w takim serwisie wiem, że biznesowe serie laptopów mają w zakresie bezpłatnych wymian takie estetyczne usterki, których nie ma szansy uzyskać właściciel budżetowego sprzętu.
    robert_d_g
    Level 23  
    Witam serdecznie, pozwolicie, że przyłącze się do tematu :?:

Zwracam się z prośbą o mała podpowiedź, przymierzam się do zakupu laptopa, w zasadzie to ma być opcja budżetowa, gdyż urządzenie to ma służyć głównie do internetu, notatnika, kalkulatora, obejrzeniu jakiejś TV online (dlatego jakby było złącze HDMI to by mnie dodatkowo satysfakcjonowało, ale nie jest to konieczność - można pominąć)

Do tej pory miałem styczność ze sprzętem Acer, Asus, Samsung, Fujitsu-Siemens - tak osobiście, sprawa powoli robi się dość pilna, bo pozostał mi jeden sprzęt, drugi odmówił posłuszeństwa i jest już niereferomowalny, dlatego szukam czegoś w kwocie 1200zł +/-, nad czym się zastanawiałem, hmmmmmmm......

Asus:

http://allegro.pl/laptop-asus-k52f-p6000-3gb-320gb-led-vs-k72f-k72-i1668918963.html

Lenovo:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b560-p6100-2-500-hd4500-g560-k52n-i1664919475.html

http://allegro.pl/lenovo-g565-2x2-2ghz-2gb-250gb-hd4270-win7-torba-i1659160327.html

Samsung:

http://allegro.pl/tani-samsung-rv510-2x2-1g-3g-320g-hdmi-win7-bonus-i1673292001.html

Toshiba:

http://allegro.pl/inwazja-cen-toshiba-c660-4g-250-ati6310-win7pro-i1659163866.html

Nie ukrywam, że kręci mnie Lenovo oraz Toshiba, nawet trafiłem na fajne Lenovo w sieci Vobis, ale okazało się, że już nie ma nigdzie na stanie i raczej nigdy ie będzie :roll: w cywilizowanym kraju to by zaproponowali cos alternatywnego, albo chociaż jakąś rekompensatę za niemożność zrealizowania zamówienia, ale było minęło.

Proszę o jakieś podpowiedzi, jeżeli jest jakaś atrakcyjniejsza oferta, czy to tańsza, czy droższa śmiało proszę sugerować, czasami lepiej dołożyć kilka złotych i mieć dodatkowy fant, chodź raz jeszcze zaznaczę, że ten laptop nie będzie używany do jakichś wystrzałów, fajerwerków, czasami może zapuszczę pasjansa albo freecell'a, chodzi mi o dobry i w miarę niezawodny sprzęt.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    _haker_1
    Level 32  
    Hucul wrote:
    _haker_1 wrote:

Kolega widzę wie lepiej od serwisu :D
    Ja z doświadczenia pracy w takim serwisie wiem, że biznesowe serie laptopów mają w zakresie bezpłatnych wymian takie estetyczne usterki, których nie ma szansy uzyskać właściciel budżetowego sprzętu.

Prosze sprecyzowac - jakie estetyczne usterki?
    1. Producent nie wymienia zadnych, absolutnie zadnych plastikow niezaleznie od modelu, chyba, ze ich zuzycie nastapilo z uwagi na dokonanie zbyt duzej ilsoci napraw (np jakies zatrzaski puscily w ramce matrycy po kilkukrotnej jej wymianie), badz jest to jakas wada fabryczna, do ktorej sie przyznal.
    2. Serwisant, moze, jesli jest mily "wkrecic" cos producentowi np. " potrzebuje zaslepke taka i taka dla klienta bo nastapilo zerwanie gwintu srubki w wyniku 3krotnej naprawy".

Takze prosze o sprecyzowanie jakiez to estetyczne usterki producent bedzie za darmo wymienial z tytulu gwarancji - ja pierwsze slysze.

Oraz od kiedy to serwis ma COKOLWIEK do gadania w tej kwestii (poza milym serwisantem)? Decyzje o wymianie podejmuje producent czy to kontaktujac sie z serwisem, czy to poprzez call-center (w ktorym mialem (nie)przyjemnosc chwile pracowac), czy to w inny sposob po kontakcie z osoba skladajaca reklamacje.

A jesli kolega sugeruje, ze jakis producent (oczywiscie nie serwis) faktycznie wymienia cyt."estetyczne usterki" z tytulu naprawy gwarancyjnej to prosze o podanie przykladu dokladnego modelu i producenta laptopa - chetnie zweryfikuje swoja wiedze bo naparwde piewrszy raz o tym slysze.
    User removed account
    Level 1  
    robert_d_g
    Level 23  
    jurek.adam wrote:
    "W miarę niezawodny sprzęt" i budżetowa produkcja - te stwierdzenia się wykluczają.
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania "w miare" to nie to samo co "całkowicie", "budżetowa" czyli jak napisałem wyżej okolice 1200zł też się nie wyklucza, bo gdybyś przeczytał uwaznie mój post, to byś doczytał do czego wymagany jest komputer/laptop - a z komputerami prawda jest taka, dzisiaj jest HIT, za tydzień ten HIT jest już wyparty przez Super HIT i jest 1/4tańszy, a ja naprawde nie oczekuje fajerwerków, bo ani w gry nie gram, ani w grafike się nie bawie, programowanie, etc. Istota sukcesu tkwi w prostocie ;-)
    User removed account
    Level 1