Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elta 2761 N hollywood-10 jukebox oświetlenie na STAND BY

Neptun 19 Cze 2011 14:22 3472 0
 • #1
  Neptun
  Poziom 13  
  Jeżeli jesteś posiadaczem lub użytkownikiem szafy grającej Elta 2761 to z pewnością do furii doprowadzają Cię pewne oczywiste mankamenty wynikłe z niedopracowania tego projektu.
  Elta 2761 N hollywood-10 jukebox oświetlenie na STAND BY
  Jest ich co najmniej 2
  1. Problem z świecącym oświetleniem "budki", głównego wyświetlacza LCD oraz umieszczonego pod nim elementu.
  2. utrata ustawień po wyłączeniu wyłącznikiem POWER.

  Pierwszy problem łatwo rozwiązać poprzez ingerencję w układ połączeń oświetlenia.
  Daje nam to możliwość wyłączenia z pilota w STAND-BY urządzenia, wygaszając wszystko z wyjątkiem paseczków pod wyświetlaczem ( będą służyć jako kontrolka czuwania - "STAND-BY")
  Należy odciąć oświetlenie "budki od płytki z przodu szafy. z płytki tej zasilana jest również główna płyta sterująca.
  Następnie po odkręceniu panelu wyświetlacza ( cztery wkręty pod dużymi przyciskami od przodu i dwa pod dużymi przyciskami od wewnątrz obudowy)
  odkręcamy płytkę z wyświetlaczem od panelu przedniego nie obracając nim zbytnio żeby nie powypadały przyciski. Z obu stron wyświetlacza umieszczone są diody Led wklejone do jego podstawy i wlutowane do płytki. Obie diody Led na płytce połączone są ścieżką do której z prawej strony dolutowany jest kabel zasilający biegnący od płyty głównej. Wcinamy się szeregowo w niego i wyprowadzamy zakończenie do tyłu budki. Warto również włączyć w szeregu z diodą podświetlającą element dekoracyjny poniżej rezystor około 2,2kΩ co ograniczy jego jasność ( będzie to jedyny element świecący w STAND-BY.
  Kolejny etap to odkręcenie płyty głównej znajdującej się patrząc o tyłu po prawej stronie obok budki. Odnajdujemy kabel łączący płytę ze zmieniarką i miejsce jego połączenia z płytą główną. odszukujemy miernikiem napięcie 12V ( 2-3 styk złącza)
  Wybieramy ten z szerszą ścieżką i dołączamy do niego kabel który również prowadzimy do tyłu budki. Podłączamy również jeden przewód do masy ( ścieżka największej powierzchni połączona z metalową obudową głowicy tunera) i prowadzimy w to samo miejsce gdzie poprzednie.
  Tak wyprowadzone zasilanie 12V nie aktywne w stand-by posłuży do wyłączania oświetlenia budki i wyświetlacza za pomocą podłączonego do niego przekaźnika.
  Używamy jak najmniejszego przekaźnika (50-80 mA poboru cewki). cewkę podłączamy do zasilania wyprowadzonego ze zmieniarki, do tego zasilania podłączamy diodowe podświetlenie "budki". Do styków C i NO przekaźnika podłączamy " wcinkę w zasilaniu wyświetlacza ( jest tam około 3V więc nie można podłączyć do zasilania ze zmieniarki.
  W taki oto tani sposób można samemu usprawnić denerwujące jaskrawe oświetlenie.
  Ja dodatkowo zamontowałem 4 czerwone super jasne diody LED centralnie pod czerwonymi kloszami, oraz pod gwiazdą na froncie subwoofera. Dioda pod gwiazdą jest zamocowana na drucie DYT wklejonym pod podstawą żarówki, dzięki temu mogłem skierować ją strumieniem centralnie w środek gwiazdy.
  Diody można podłączyć równolegle z zasilaniem cewki naszego przekaźnika poprzez rezystor 1,1 do 2,2k
  Elta 2761 N hollywood-10 jukebox oświetlenie na STAND BY
  Modyfikacja ta daje ciekawy efekt- ożywia sprzet podczas gdy nie używamy głównego neonu który jest piękny ale na co dzień trochę zbyt jaskrawy ( co innego jak robimy imprę)
  Mankament nr 2 na razie jest nie rozwiązany, ale jak można wyłączyć na stand by i nie świeci nam jak przydrożna kapliczka to już jest postęp. Niestety jak zabraknie prądu to trzeba ponownie zaprogramować stacje i ustawienia dźwięku.
  Oczywiście można wbudować zasilacz buforowy z małym akumulatorkiem do podtrzymania pamięci.
  A może ktoś już rozwiązał ten problem w inny sposób.
  Chętnie nawiążę kontakt z użytkownikami szaf grających Elta 2761, 2752, 2753, Steepletone CD Radio iPod Jukebox lub Crosley jukebox hollywood 10CD
 • Szafy RackSzafy Rack