Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS Amilo Li 1718 model: MS2212 Brak podświetlenia matrycy, potrzebny schemat, zd

HeartCom 19 Cze 2011 16:23 2241 4
  • #1 19 Cze 2011 16:23
    HeartCom
    Poziom 8  

Witam
    Jak w temacie, problemem jest uszkodzenie ścieżek okolicy gniazda matrycy na płycie głównej. Początkowo patrze może taśma się nadłamała, może inwerter, albo świetlówka. Wyszło zupełnie co innego. Zastanawia mnie teraz fakt co mogło doprowadzić do takiego uszkodzenia. Teraz myślę jak do tego podejść czy w miejscu przepalenia był jakiś rezystor czy nie było, jak w ogóle szły te ścieżki. Wychodzi na to że uszkodzeniu uległy dwie żyły które doprowadzają napięcie do świetlówki i z tego co sprawdziłem taśmę matrycy to na tych dwóch przerwanych liniach jest to samo napięcie (tak wnioskuje, gdyż chodzi o brak podświetlenia, a na dwóch pinach w taśmie jest zwarcie, co by wskazywało, że dwie linie jakie są uszkodzone podają to samo napięcie.
    Przydałby się jakiś schemat wtyczki bądź gniazda matrycy na płycie głównej. Zamieszczam zdjęcia mające na celu przybliżyć bardziej obraz uszkodzenia. Wdzięczny będę za sugestie i propozycje rozwiązania tego problemu

Czy mógłby mnie ktoś wesprzeć dobrą jakością zdjęć tej płyty miejsc o jakich mowa?

FS Amilo Li 1718 model: MS2212 Brak podświetlenia matrycy, potrzebny schemat, zd FS Amilo Li 1718 model: MS2212 Brak podświetlenia matrycy, potrzebny schemat, zd

https://obrazki.elektroda.pl/6199783300_1308493271.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/9488316600_1308493273.jpg

0 4
  • #2 19 Cze 2011 21:23
    strucel
    Poziom 28  

Wygląda na to ze laptop był zalany ,działa w ogóle na zewnetrznym monitorze?

0
  • #4 19 Cze 2011 23:19
    HeartCom
    Poziom 8  

Mi to też wygląda na jakieś zalanie ale nikt się nie przyznaje. Obraz na zewnętrznym jest. Mówią nic takiego się niestało, ale nie ma podświetlenia. Przedstawili w taki sposób jakby to była kwestia np dociśnięcia tasiemki bo nie łączy, jakby drobna pierdółka no bo tylko nie podświetla matrycy, a tu kurcze się aż dziurka w laminacie wypaliła. Co wyszło po oczyszczeniu z nadpalenia. Fakt pierdółka, tylko teraz myśl jaka ścieżka z jaką była połączona i jak względnie zregenerować jako tako te połączenia. Dla innych to pierdółka.... brak słów czasem.

Co do linka dzięki wielkie, ale nie posiadam tylu punktów abym mógł pobrać ten dokument. Może ktoś uraczyłby pobraniem i linkiem nowej lokalizacji? Dzięki wielkie za wszelką pomoc.

0