Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria elektryki w Fiacie Siena 1.4

fiacik1 19 Cze 2011 16:55 3035 8
  • #1 19 Cze 2011 16:55
    fiacik1
    Poziom 16  

Witam.
    Mam problem z moim autkiem. Jest to fiat Siena 1.4 8v z 1998r.
    Po generalnym remoncie nie mogę odpalić samochodu.
    Zaznaczam, że wstawiałem nowe blachy, ale cały czas z odłączonym akumulatorem i klemami akumulatora.
    Aktualnie objawy przedstawiają się następująco:
    1. rozrusznik pracuje-ale silnik nie odpala.
    2. nie pali się kontrolka od wtrysku.
    3. cały czas pali się kontrolka "code".
    4. nie pracuje pompa paliwa.
    Bezpieczniki, przewody oraz pompa zostały sprawdzone.
    Domyślam się, że uszkodzony został sterownik lub immobilizer.
    Czy miał może ktoś podobny przypadek?
    Za każdą radę będę wdzięczny.

0 8
  • #2 19 Cze 2011 21:06
    glosny83
    Poziom 28  

Zrób diagnostykę najprawdopodobniej wysypany sterownik, pewnie iskry też nie ma?

0
  • #3 19 Cze 2011 21:08
    autoas
    Poziom 42  

Jak robiłeś blachy to teraz dobrze podłącz wszystkie masy i powinien odpalić

0
  • #4 20 Cze 2011 10:33
    fiacik1
    Poziom 16  

Nie ma iskry.Nic nie działa.Mam już części i będę przekładał.Zobaczymy efekty.Najgorsze jest to że nie działa pompa paliwa i wtrysk.Czy jest w tym aucie jakiś czujnik przeciążeniowy którego mogłem ominąć przy składaniu , a który by wszystko odcinał np. przy wypadku?

0
  • #5 20 Cze 2011 22:43
    glosny83
    Poziom 28  

Jest taki przy pedale sprzęgła ale wydaje mi się że to sterownik, albo czegoś nie podłączyłeś tak jak kolega wyżej napisał.

0
  • #6 21 Cze 2011 20:04
    fiacik1
    Poziom 16  

Dzięki za rady.Zmieniłem już w nim wszystko z elektryki.Sprawdziłem wszystkie kable i dalej menda nie pali.Nadal świeci się kontrolka "code" i kicha.Nie mam już pomysłu.Faktycznie pod pedałem jest wyłącznik masy pompy , ale jest ok.Nie wiem już co go boli....Jestem już deczko zrezygnowany i nie tylko...

0
  • #7 21 Cze 2011 22:00
    rykfor
    Poziom 14  

Nic nie działa bo immo nie załapało, sprawdź jeszcze antenkę czy jest dobrze podłączona, ewentualnie spróbuj z innym kluczykiem.

0
  • #8 26 Cze 2011 10:33
    fiacik1
    Poziom 16  

rykfor napisał:
    Nic nie działa bo immo nie załapało, sprawdź jeszcze antenkę czy jest dobrze podłączona, ewentualnie spróbuj z innym kluczykiem.

Faktycznie jest to wina "immo".Kupiłem cały , używany zestaw lecz niestety okazuje się że kluczyk jest nie od tej centrali.Autko stoi w serwisie fiata ponieważ zleciłem usunięcie "immo" z pamięci komputera i będzie spokój z tym całkowicie niepotrzebnym pseudo zabezpieczeniem...

0
  • #9 01 Lip 2011 18:49
    fiacik1
    Poziom 16  

Witam wszystkich.Autko już pracuje bez zarzutu.Komputer wyczyszczony , bez kodów i błędów.Dziękuję wszystkim za pomocne rady.Pozdrawiam
    Ps. jakiś cudem ciszej pracuje i mniej pali (ciekawe jak długo he,he).

0
  Szukaj w 5mln produktów