Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tonsil scherzo 120 zwrotnice

15 Lis 2004 20:11 1941 3
  • Poziom 13  
    Dysponuje ktoś schematem zwrotnicy (3-way) do kolumn jak w temacie? Dostałem takowe ale ni cholery nie moge dojść gdzie wejścia gdzie wyjścia i jakie (niski, średni czy sporan) :/ Zaciski do jakich dolutowane są przewody to 1,3,4,7,13,14. Proszę o pomoc ;)
  • Poziom 15  
    Witaj !

Popatrz uważnie a sam to zobaczysz.
    Odszukaj największą cewkę która stanowi flitr dolnoprzepustowy i przez nią podepnij + głośnika niskotonowego ( konkretnie w SCHERZO dwa głośniki ) , - GDN-a do masy wejścia(wzmacniacza).
    Przez minejszą cewkę i kondensator podpinasz - (minus bo głośnik sredniotronowy ma odwróconą fazę) GDM, + GDM do masy a to co Ci zostanie to dła wysokotonowego.
  • Poziom 13  
    No więc gnd to znaleźć nie trudno chyba;) Gorzej jednak z średnim i wysokim, już próbowałem metodą prób i błędów no i tam gdzie teoretycznie powinien grać średni tak są wysokie tony. Że też tonsil nie mógł opisać tego....grrr :)

tonsil scherzo 120 zwrotnice

Z łaski swojej pomóżcie :) Bo tak to wygląda, przerysowałem jak są podłączone elementy, ja już zgłupiałem :/ Dla ułatwienia L1 to największa cewka, L4 najmniejsza.
  • Poziom 13  
    Taki mały błąd się wkradł do schematu - między 4 i 7 jest rezystor a nie kondensator ;) Znajdzie się jakiś fachowiec który pomoże ??