Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia no-limits. Jak to jest?

19 Jun 2011 19:50 2696 19
  • Level 8  
    Witam. Aktualnie mam 4mb z netii i chodzi raz dobrze raz tragicznie. Jak to jest z ta netia no limits? nie bedzie zwalnial internet? Ile max bedzie szlo ? Pozdrawiam.

Netia no-limits. Jak to jest?

Jeszcze ostatnio max bylo 13.5mb :x
  • Helpful post
    Level 12  
    dla mnie No Limits, to trochę takie kupowanie kota w worku.
    Ponosi się stałą opłatę bez pewności szybkości łącza.
    Tradycyjne oferty, jakie mają miejsce np. w konkurencyjnej TP, gdzie jasno określona jest wysokość abonamentu, oraz oferowana prędkość Neostrady, jest zdecydowanie bardziej przejrzystym rozwiązanie.
    Tak mi się przynajmniej wydaje.
  • Level 8  
    w neostradzie sa tylko oferty DO XXmb wiec tez nie wiadomo jak bedzie chodzil.
  • Helpful post
    Level 36  
    RybekZKlanu wrote:
    Ile max bedzie szlo ?
    To się okaże, bo masz bardzo słabą linię.

Tłumienie pozwala myśleć o 12-14 Mb/s. Ale SNR Margin stawia opór i schodzimy na 10-11 Mb/s. Niestety jest jeszcze gorzej, 5 synchronizacji w 5 godzin świadczy bardzo źle o linii (tym bardziej, że router masz bardzo dobry na słabe linie), potwierdza to niski Margin - bez wątpienia znacznie skaczący. W efekcie dostaniesz maksimum z Marginem 6 dB i będzie tragedia, będzie rwać co chwilę.

Ta linia nie nadaje się na maksymalną prędkość. Ja mam podobną sytuację też 4 Mb/s i nie chcę maksimum, ale tylko tyle oferuje Netia. Maksimum możesz zaryzykować tylko jeśli naprawią linię (a TP pewnie tego nie zrobi dla Netii) lub jeśli Margin jest niestabilny przez "krótki" czas, np. 5%, to wtedy 95% czasu będzie OK.
  • Level 8  
    Jeszcze mojej mamie oferowal koles oferte 14MB. Tylko jej nie ma na stronie i nie wiem czy to do 14mb czy stale 14 mb ;p
  • Level 12  
    @RybekZKlanu,
    zgadza się, w tradycyjnych ofertach ma się prędkość łącza określoną do X.
    Ale, z tego co się orientuję operator zobowiązany jest prawie udostępnić jakaś minimalną prędkość łącza swojemu klientowi.
    Tutaj, przy ofercie "na ile drut pozwala", nie masz żadnej gwarancji prędkości.
  • Level 29  
    RybekZKlanu napisał :
    Quote:
    w neostradzie sa tylko oferty DO XXmb wiec tez nie wiadomo jak bedzie chodzil.

Żaden operator nie gwarantuje transferu i chyba nigdy tak nie będzie, tylko jest do xx Mb/s. W neo można obniżyć bez problemu na możliwą stabilną opcję.
    Nie znam do końca oferty "No limits" z Netii, ale chyba tak jak to pisze wysoki 195, ta oferta to kot w worku. Co do oferty neo czy BSA na łączu TP, to zawsze możesz zmniejszyć transfer z powodu braku możliwości i płacić mniej za mniejszą opcję.
  • Level 8  
    W netii mialem 4mb i zawsze chodzil 4-4.5mb ;>
  • Level 12  
    dokładnie.
    Poza tym, zestawiając Neostradę z No Limits, oprócz nie pewności co do prędkości netu, dochodzi jeszcze sprawa opłaty aktywacyjnej.
    Jeśli jest się nowym klientem, opłata aktywacyjna wynosi 300zł i maleje z każdym następnym miesiącem. Do zera zbliża się, dopiero po 25 okresach abonamentowych.
    Co dla mnie osobiście, jest pewnego rodzaju lojalką w Netii.
    W Tepsie dla porównania, taka opłata wynosi 20 zł z e -fakturą i ma się możliwość swobodnego wyboru okresu trwania umowy (12, czy 24 m-ce).
    Ale to już tak na marginesie.
  • Level 8  
    ale ja mam netie ciagle i oni mi oferuja teraz jakies 14mb i no limits ale mama nie pytala dokladnie i czeka az zadzwonia jeszcze raz wiec nie jestem nowym klientem :P
  • Level 36  
    A ja na swojej marnej linii mogę osiągnąć wg Netii ok.12 Mb/s. Dla LLU oni mają jakiś dokładniejszy miernik w skantarku bazujący na tłumieniu i odległości do centrali. I rzeczywiście tyle mogę osiągnąć gdy moja linia jest w super formie, a jest w niej z tydzień w roku (głównie w czasie potężnych burz i trochę po nich, nawet 3 dni).

Zaś realnie mogę osiągnąć 6-8 Mb/s, a wczoraj znowu Margin mi spadł na up do 0.x dB i moja linia była w formie na: down 5 Mb/s, up 384 kbps. Nawet raz mi zerwało synchro, to już chyba 5-ty raz w tym roku, irytujące (bardziej irytujący jest brak IP w okolicach burz). Jednak gdybym miał maksimum to by rwało z 10 razy na dzień.

Zatem te twoje 14 Mb/s jest w pełni realne gdy twoja linia będzie w pełni formy. A gdy nie będzie to będzie często rwać.
  • Level 27  
    wysoki195 wrote:
    @RybekZKlanu,
    zgadza się, w tradycyjnych ofertach ma się prędkość łącza określoną do X.
    Ale, z tego co się orientuję operator zobowiązany jest prawie udostępnić jakaś minimalną prędkość łącza swojemu klientowi.
    Tutaj, przy ofercie "na ile drut pozwala", nie masz żadnej gwarancji prędkości.

Pozwoliłem się wtrącić jako świeżo upieczony posiadacz netii no limits.
    Słyszałem w radiu, że są przygotowywane przepisy dotyczące minimalnej przepustowości. Mają one pozwolić na niepłacenie za usługę jeżeli przepustowość jest mniejsza niż 80%.
    Ciekaw jestem jak by to miało być sprawdzane, skoro ja np. jak mierzę skanerem netii to mam nawet 16 Mb/s dl i ponad 2 Mb/s ul a jak innym skanerem to jest 4 Mb/s dl i 300 kB/s ul. W najlepszym przypadku inny skaner pokazuje 75% tego co skaner netii.
    Wydaje mi się , ze z tym skanerem netii jest tak jak w anegdocie o cesarzu Franciszku Józefie, który zażyczył sobie wagon salonkę, w której jest zawsze 20 stopni. Inżyniery podumały i powiesiły termometr pokazujący zawsze 20 stopni. :) .
    A wracając do kwestii to czy netia no limits też będzie musiała określić minimalną przepustowość jakby te przepisy weszły (podobno wymogi UE) .
  • Level 27  
    Znalazłem artykuł o tym.
    http://www.dobreprogramy.pl/Predkosc-Internetu-bez-przekretu,Aktualnosc,23592.html

Dodano po 3 [minuty]:

A i jeszcze jedno. Skonfrontowałem wynik skanera Netii za pomocą NetMitera i kurna się potwierdziło :) W porywach mam 16Mb/s :D
  • Level 29  
    Quote:
    Słyszałem w radiu, że są przygotowywane przepisy dotyczące minimalnej przepustowości. Mają one pozwolić na niepłacenie za usługę jeżeli przepustowość jest mniejsza niż 80%.

Nie sądzę, że taki przepis odniesie się do opcji "no limits".
    Podpisując umowę zgadzasz się na pewne warunki, takie czy inne, nad treścią umowy pracują dobrzy fachowcy i jest tak sformułowana, że dokładnie czytając nie zgodzisz się na to czy owo, ale w takim przypadku nie podpiszesz umowy.
    Ja również podpisuje umowy i niejednokrotnie nie odpowiada mi jakiś punkt regulaminu.
    Mam do wyboru podpisać (i jednocześnie zgodzić się z warunkami), lub nie podpisywać i szukać czegoś innego (trudno znaleźć coś innego jeśli operatorzy mają jednakowe lub podobne warunki regulaminu).
    Przepisy musiały by dokładnie regulować warunki redagowania umów i regulaminów, wtedy można coś takiego osiągnąć.
    Moim zdaniem to utopia i zawsze znajdzie się jakiś punkt w regulaminie, który po odpowiedniej interpretacji pozwoli na obejście przepisów.
    Jeśli np. podpiszesz umowę z opcją "do" 6 Mb/s, a transfer osiągasz na poziomie 4 Mb/s z nie określonym w umowie dolnym limitem to co twoim zdaniem jest niezgodne z umową i co możesz reklamować? Podpisując zgadzasz się na takie warunki.
    W końcu regulamin czy umowa ma chronić operatora przed klientami, a nie odwrotnie.
  • Level 43  
    Quote:
    Mają one pozwolić na niepłacenie za usługę jeżeli przepustowość jest mniejsza niż 80%.

Na forum chyba była o tym dyskusja i zakończyła się wnioskiem, że nigdy tego nie zrobią, bo nie ma żadnej sensownej możliwości pomiaru przepustowości.
  • Level 27  
    Ja osobiście nie słyszałem o innych umowach jak DO ILUŚ TAM Mb/s.
    Jeśli by hipotetycznie jakimś cudem ta ustawa przeszła to musiały by być podpisane nowe umowy lub aneksy i podejrzewam, że "no limits" też by pod to podlegał. W końcu reklamę Netii ja przynajmniej zrozumiałem jako brak ograniczenia przepustowości od góry.
  • Level 23  
    wysoki195 wrote:
    dokładnie.
    Poza tym, zestawiając Neostradę z No Limits, oprócz nie pewności co do prędkości netu, dochodzi jeszcze sprawa opłaty aktywacyjnej.
    Jeśli jest się nowym klientem, opłata aktywacyjna wynosi 300zł i maleje z każdym następnym miesiącem. Do zera zbliża się, dopiero po 25 okresach abonamentowych.
    Co dla mnie osobiście, jest pewnego rodzaju lojalką w Netii.
    W Tepsie dla porównania, taka opłata wynosi 20 zł z e -fakturą i ma się możliwość swobodnego wyboru okresu trwania umowy (12, czy 24 m-ce).
    Ale to już tak na marginesie.

Proponuję poczytać ile zapłacisz w Tepsie za zerwanie umowy przed terminem... przy dobrych wiatrach i 24 miesięcznej umowie czasem i 5 tysiączków się uzbiera (jako że "ulga" od wziętej z sufitu podstawowej ceny usługi przyznawana jest od razu na całe 24 miesiące (cena podstawowa usługi utrzymywana jest tak wysoko właśnie dlatego, by ominąć przepisy stanowiące o maksymalnej wysokości kary).
    Fakt że Netia nagina nieco rzeczywistość, pisząc ze "bez lojalki" skoro lojalka choć w odróżnieniu od innych ofert, uczciwa - istnieje...

Jeśli wejdzie ta ustawa (w co wątpię, bo wszyscy ISP już rozdzierają szaty i zawzięcie lobbują przeciw - po prostu sprzedają na 1 łączu 1gigowym tysiące, jeśli nie dziesiątki 8-megowych i czasem to chodzi dobrze, ale jak jest większe obciążenie, zwalnia) - to myślę że dla No Limits można będzie negocjować utrzymywanie transferu w granicach maksymalnej wydolności linii (jako że Netia reklamuje się hasłem "Jaki masz drut, taki masz Internet"). Oczywiście zapewne zaczną się sztuczki z obniżaniem mocy sygnału, ale rzecz będzie jak najbardziej do wykrycia.
  • Level 27  
    RedForce wrote:

.....
    Jeśli wejdzie ta ustawa (w co wątpię, bo wszyscy ISP już rozdzierają szaty i zawzięcie lobbują przeciw - po prostu sprzedają na 1 łączu 1gigowym tysiące, jeśli nie dziesiątki 8-megowych i czasem to chodzi dobrze, ale jak jest większe obciążenie, zwalnia) - to myślę że dla No Limits można będzie negocjować utrzymywanie transferu w granicach maksymalnej wydolności linii (jako że Netia reklamuje się hasłem "Jaki masz drut, taki masz Internet"). Oczywiście zapewne zaczną się sztuczki z obniżaniem mocy sygnału, ale rzecz będzie jak najbardziej do wykrycia.

I tu jest pies pogrzebany. Może to jest spiskowa teoria dziejów, ale podejrzewam działania typu : jak nie można obniżyć przepustowości bo drut jest dobry to zepsujmy drut.
  • Level 20  
    nie całkiem oni podają jaką masz limię i jaki możesz mieć minimalny limit.
    nie znaczy że ich bronię bo to kiepski dostawca netu
  • Level 8  
    W pruszkowie na nic wiecej nie moge liczyc ;p