Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart 3210 All in one, Awaria skanera

19 Cze 2011 19:57 2024 2
  • Poziom 9  
    Urządzenie po włączeniu wyświetla komunikat: "Awaria skanera. Skanowanie i kopiowanie niemożliwe" - nawet bez komputera. Drukarka drukuje. Sprzęt resetowałem poprzez wyjęcie kabla zasilającego i wyłączenie, a następnie włączenie zasilania - nie pomogło.
    Nadmieniam, że wszystkie lustra, soczewkę w głowicy skanującej, biały pasek na szkle oraz odbłyśnik lampy wyczyściłem dokładnie. Lampa nie świeci, ale jest sprawna, bo podłączyłem ją pod 12V i świeci prawidłowo. Brak jest napięcia na wejściu przetwornicy do lampy (12V?). Nawet w stanie "Stand by" płytka przetwornika optycznego (przy soczewce) grzeje się na środku jakby trochę za bardzo. Elektrolity wyglądają wzrokowo na OK. Taśmy łączeniowe do głowicy skanera oraz z pulpitu do płyty głównej sprawdziłem omomierzem i wyglądają na dobre. Po włączeniu głowica skanera rusza się 3 razy ustawiając się na początku stołu (na białym pasku). Wychodzi na to jakby padło coś na płycie głównej, może coś z zasilaniem, albo sterowaniem.
    Szukałem jakiejś serwisówki, ale bez powodzenia. Trochę szkoda mi wyrzucać tę maszynkę, bo wygląda na niezłą. Może ktoś coś by poradził. Jestem elektronikiem, ale nie zajmuję się serwisem. Może ktoś ma dobrą płytę, albo sprzęt na części?[/b]
  • HELUPOWER
  • Poziom 31  
    W pierwszej kolejności wymienił bym głowicę skanującą, a w następnej - silnik napędu skanera. Jeśli to nie przyniesie rozwiązania problemu to należało by wymienić płytę główną.
  • HELUPOWER
  • Poziom 9  
    Pewnie, że najłatwiej byłoby wymieniać te podzespoły i sprawdzać czy działa, ale trzebaby je posiadać, a z tym jest problem, może ktoś ma te części albo wie gdzie i za ile możnaby je kupić. Bez schematów czy serwisówek to jest czarna skrzynka, której nie da się łatwo rozpracować i naprawić i podmiany płytek na sprawne to jedyna metoda. Do tego trupa już nie bardzo opłaca się dokładać. Nie wydaje mi się aby silnik skanera był zepsuty, bo kręci w obie strony i ustawia głowicę na białym pasku (czyli jego sterowanie też działa), ale może ktoś miał taki przypadek.
    Może ktoś wie jak wyjąć głowicę drukującą, bo jakoś nie mogę znaleźć zaczepów czy śrub?