Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Anteny automatycznej , (zerwana taśma zębata)

pracuś1989 19 Cze 2011 21:01 3944 0
    pracuś1989
    Poziom 19  
    Witam po dłuuugiej nieobecności. Zacznę od początku jakiś czas temu kupiłem sobie śliczna Mazdę z antena automatyczna , mazda śmiga lecz zepsuła się antena automatyczna.Koszt nowej to bagatela 300pln !!! Czytałem na forach co to za usterka, ludzie pisali że jest kilka możliwych przyczyn:
    1.brud
    2.awaria mechanizmu (silnika/elektroniki/zużyte tryby)
    3.zerwana taśma zębata([b]najpospolitsza przyczyna )[/b]

W moim przypadku występowała 3 usterka ..
    (Rozłożyłem antenę na części pierwsze i każda wymoczyłem w rozpuszczalniku (pomijając silnik i elektronikę) i dokładnie umyłem. potem wszystko złożyłem i przesmarowałem towotem maszynowym) .

Scalenie taśmy wg wszystkich jest niemożliwe ale mi się udało.
    Potrzebna będzie rurka termokurczliwa . Maszt musi być całkowicie wyjęty oraz dokładnie wymyty w rozpuszczalniku, a w szczególności taśma, zarówno kawałek przy maszcie oraz wolny kawałek .

Najlepiej zdobyć rurkę która będzie miała średnice odrobinę większa niż taśma.
    ucinamy kawałek ok 6 cm nakładamy na odtłuszczona cześć wolnej taśmy tak aby weszła do połowy rurki. przygrzewamy zapalniczka w jednym miejscu aby się nie zsunęła. potem do rurki wkładamy 2 kawałek taśmy ten od masztu(musi być dobrze odtłuszczony ) zgrywamy gwint z sobą tak aby był na jednej powierzchni anteny nie ruszając całości opalamy zapalniczka.
    Po chwili kiedy rurka się obkurczy bierzemy wszystko do ręki i opalamy dokładnie z każdej strony, szybkimi ruchami, bez zatrzymywania się w jednym miejscu.

Czekamy aby rurka wystygła. Składamy wszystko w całość, najlepiej wysunąć maszt przy wkładaniu do obudowy.

Jeśli wszystko dobrze nasmarujemy i złożymy antena powinna ładnie zaskoczyć, będzie się trochę wolniej wysuwać w miejscu scalenia oraz może nie wysuwać się do samego końca ale to kwestia kilku cm mniej .

Ta metoda nie będzie działać jeśli z masztu nie będzie wystawał kawałek taśmy.
    nie daje gwarancji ile to wytrzyma ale myślę że warto, koszt minimalny a można zaoszczędzić 300 zł pozdrawiam i czekam na relacje z waszych napraw
    Pozdrawiam Krzysztof