Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką stację lutowniczą hot air kupić do 250zł?

Marekgtr16 19 Jun 2011 21:31 16061 20
    Marekgtr16
    Level 13  
    Witam od jakiegoś czasu zajmuję się amatorsko elektroniką głównie lutowaniem smd jaką stację lutowniczą mi polecicie w przedziale do 250zł?.
    Marekgtr16
    Level 13  
    Dziękuję zastanawiam się nad:YIHUA 852D+,Zaoxin 868D,PT 803.
    Która z nich jest najlepsza zastanawiam się nad YIHUA 852D+ czy to dobry wybór.?

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Mogę liczyć na pomoc?.
    Jacek28
    Level 19  
    Czy ktoś z Was zna różnicę pomiędzy Yihua 852D a 852D+ ?
    Bride
    Level 16  
    Jacek28 wrote:
    Czy ktoś z Was zna różnicę pomiędzy Yihua 852D a 852D+ ?

852D posiada tylko wyświetlacz temperatury gorącego powietrza, natomiast 852D+ posiada dodatkowy na kolbę lutownicy. Czyli ten z modelem + ma dwa wyświetlacze.
    Niedawno na aukcjach Allegro pojawiła się nowa stacja WEP 8508D, parametry jak i cena na prawdę bardzo dobre. Możesz przyjrzeć się tej stacji.

Pozdrawiam
    Bride
    lapcom
    Level 11  
    tak jak pisze Bride - różnią się tym że w 852D jest jeden lcd w 852D+ są dwa, ale i tak się ustawia pokrętłem temperaturę -wg mnie zbędny jest drugi lcd. Mam 852D - ogólnie jestem zadowolony, po miesiącu padła mi lutownica kolbowa w niej (prawdopodobnie grzałka) - zostało to naprawione w ramach gwarancji. Poza tym nie mam zastrzeżeń do niej, pracuje się na niej dobrze
    lapcom
    Level 11  
    dobra cena i masz w razie czego drugą kolbę i drugą grzałkę więc w razie awarii nie ma przestoju w pracy i czekania na realizację reklamacji. Ta stacja jak za tą cenę jest ok, wg mnie trzeba by wydac o jakies 500 - 600 zł więcej żeby odczuc większą różnicę. Co do awaryjności to tak jak pisałęm mi się uszkodziła grzałka w kolbie poza tym ok.
    bynio1991
    Level 12  
    Witam,
    Kupować stacje 2w1 czy lepiej dwie osobne - póki co budżet to max 250zł. Opcja 2w1 będzie tańsza, lepiej dozbierać pieniędzy i kupić dwa osobne urządzenia czy wybrać opcję 2w1 ?
    Z kolbowych to myślę nad Zhaoxin 936D lub Yihua 937D+ z naciskiem na tą ostatnią a z hotair BK-858D.
    Opcja 2w1 ZH 868D lub YH 852D+ również z naciskiem na Yihua.
    Co wybrać ? Oczywiście jestem otwarty na inne nie wymienione przeze mnie stacje lutownicze. Stacja będzie raczej sporadycznie używana (hobby).
    jacek.wilczek
    Level 2  
    pozwolę sobie wskoczyć w ten wątek,
    planuje kupić hot-ait (1in1) budżetowy
    po lekturze tego Forum, wybrałem Zaoxin 850D
    co sądzicie o moim wyborze ?

--
    jacek
    Bride
    Level 16  
    bynio1991 wrote:
    lepiej dozbierać pieniędzy i kupić dwa osobne urządzenia czy wybrać opcję 2w1

Lepiej wybrać opcję dwa urządzenia oddzielnie. W razie awarii siada jedno urządzenie. W kombajnach typu 2in1 siada transformator i siada cala stacja.

bynio1991 wrote:
    Zhaoxin 936D lub Yihua 937D+

Posiadam ten drugi model i wydaje się być lepszy od Zhaoxin. Yihua ma prawdziwe 60W (50W grzałka Hakko + 10W stacja)

bynio1991 wrote:
    BK-858D

Też uważam, że za te pieniądze wybór jest słuszny.

bynio1991 wrote:
    ZH 868D lub YH 852D+

o Yihua na forum nie mówie się za dobrze, ze względu jednego z modeli 852D. Wybrałbym 868D jeśli myślisz nad modelem 2in1.

jacek.wilczek wrote:
    po lekturze tego Forum, wybrałem Zaoxin 850D
    co sądzicie o moim wyborze ?

Ogólnie jakość Zhaoxina jest w porządku, niedawno jeden ze sprzedawców stworzył lekture na ten temat:
    Link

Warto było by spytać, ewentualnie poprosić sprzedawców o to, aby zamieścili zdjęcia tejże stacji.

Pozdrawiam
    bynio1991
    Level 12  
    Przy samych kolbach o Yihua czytałem całkiem pozytywne opinie szczególnie przy Yihua 937D+. Aczkolwiek postanowiłem szukać modelu 2w1.

YH-852D+ (niby sporo negatywnych opinii, ale przecież po co jakiś wskaźnik real temp ? Ważne żeby temp. była taka jak nastawię i żeby szybko była ta temp osiągana) 150zł

YH 898BD 165zł

ZH 868D 190zł

ZAOXIN 852D (dostępny tylko w gotronik za 245zł). Opinie o moedelu 852 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1505483.html a tutaj 852D https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1979238.html

Chodzi o to, żeby zarówno kolba jak i hotair osiągały zadaną przeze mnie temperaturę i w możłlwie jak najkrótszym czasie, nie potrzebne mi żadne odczyty real temp. chcę mieć tyle ile nastawię i to jak najszybciej.

Narazie moim faworytem jest YH 898BD, ponieważ YH-852D+ rzekomo długo się nagrzewa. Co do twardego wężyka to pójdę sobie do sklepu i kupię za kilka zł taki jaki mi się będzie podobał i pewnie bedzie lepszy od tego zachwalanego w Zaoxin. Którą stację wybrać ?
    Bride
    Level 16  
    bynio1991 wrote:
    Narazie moim faworytem jest YH 898BD, ponieważ YH-852D+ rzekomo długo się nagrzewa. Co do twardego wężyka to pójdę sobie do sklepu i kupię za kilka zł taki jaki mi się będzie podobał i pewnie bedzie lepszy od tego zachwalanego w Zaoxin. Którą stację wybrać ?

W zasadzie również wybrał bym ten model jeśli chodzi o zestaw 2in1.
    Szybko osiąga zadaną temperaturę (grzałka o mocy 700W).
    Stacja wskazuje temperaturę zadaną i realną. (przynajmniej tak jest w 858D)
    Kolba lutownicza posiada moc 60W (daje to juz możliwość komfortowego lutowania bezołowiu)
    Cicha "produkcja" nawiewu - zastosowanie mini turbiny, zamiast kompresora.
    Małe wymiary samej stacji.

Jeśli chodzi o dwa pozostałe modele to każdy jak widać ma zalety i plusy. Co do 858D 868D i innych póki co nikt się nie skarży.

Pozdrawiam
    bynio1991
    Level 12  
    Zastanawiam sie już tylko pomiędzy Yihua 898BD czy ZH 868D (droższa o ok. 30zł) ? Z opisów to identyczne stacje, różnią się jedynie tym, że YH ma obydwie regulacje z przycisków. I znowu skłaniam się ku Yihua ponieważ do Zhaoxina nie mogę znaleźć żadnych dysz ! fajnei by było jakby znalazł się w tych pieniądzach YH-898BD+ z grzałką Hakko (na jakiejś angielskiej stronie znalazłem).
    gpmoto2
    Level 10  
    Koledzy ja tez kupilem właśnie stacje WEP 852d+ i martwi mnie że po właczeniu jej do zasilania ona już się odzywa tzn. zaczyna hałasować nawet gdy jest wyłaczona całkowicie przyciskami nie wiem czy to w nich normalne bo w 803 tego np. nie ma pomocy bo nie wiem czy ja odesłać czy zostawic ?

Dodano po 41 [sekundy]:

Koledzy ja tez kupilem właśnie stacje WEP 852d+ i martwi mnie że po właczeniu jej do zasilania ona już się odzywa tzn. zaczyna hałasować nawet gdy jest wyłaczona całkowicie przyciskami nie wiem czy to w nich normalne bo w 803 tego np. nie ma pomocy bo nie wiem czy ja odsyłac czy zostawic ?

Dodano po 1 [minuty]:

Wydaje mi się że te stacje WEP-a to chińska tandeta ... Poradźcie Proszę ..
    bynio1991
    Level 12  
    Czyżby transformator ? WEP czyli Yihua (na niektórych stacjach widnieją oba loga). Ja jestem zdecydowany na Yihua 898BD aczkolwiek szukam jeszcze modelu 898BD+ (z grzałką Hakko).
    gpmoto2
    Level 10  
    Czytałem trochę o Yihua 898BD i piszą że to kiebski sprzet .. szczerze też się zastanawiałem nad kupnem tej stacji ale sobie odpuściłem jeśli chcesz kupić jakąś dobrą stacje to szuka z serii PT np. PT803 . pzdr!
    bynio1991
    Level 12  
    Możesz podać linka od tych opinii ?
    turaz
    Level 1  
    Witam Koledzy ;)
    Pozwolę się podpiąć do tematu kolegi Marekgtr16 .
    Zastanawiam się nad kupnem tańszej stacji lutowniczej 2w1. Natrafiłem na oferty z hotair.pl
    Zaciekawiły mnie dwie stacje, jedną z nich jest PT 803 natomiast drugą WEP 853DA ( http://www.hotair.pl/sklep/details/753/84 )
    Fajnie, że ten WEP posiada zasilacz i miernik (mało miejsca na biurku :) ) natomiast chciałbym zasięgnąć opinii osób bardziej obeznanych w tym temacie, którą z tych dwóch stacji byście wybrali do 250zł +/- 50. Boję się że ta stacja WEP posiadając zbyt wiele "bajerów" może okazać się złą opcją dlatego proszę o opinie...

Pozdrawiam