Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statecznik elektroniczny 2xT5 39W do świetlówek 2x24W.

19 Cze 2011 22:05 3947 3
  • Poziom 2  
    Witam, nie wiem, czy we właściwym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Posiadam statecznik elektroniczny T5 B39/2pf. Statecznik przeznaczony jest do dwóch świetlówek T5 o mocy 39W. Czy mogę podłączyć do niego słabsze świetlówki tj. 2x24W? Czy taki układ w ogóle zadziała? Czy spodziewać się jakichś skutków ubocznych typu uszkodzenie któregoś z elementów (statecznik, świetlówki) lub np. skrócenia żywotności świetlówek?
    Z góry dziękuję za odp.
  • Poziom 18  
    Marcin Michalski napisał:

Posiadam statecznik elektroniczny T5 B39/2pf. Statecznik przeznaczony jest do dwóch świetlówek T5 o mocy 39W. Czy mogę podłączyć do niego słabsze świetlówki tj. 2x24W? Czy taki układ w ogóle zadziała? Czy spodziewać się jakichś skutków ubocznych typu uszkodzenie któregoś z elementów (statecznik, świetlówki) lub np. skrócenia żywotności świetlówek?

Nie wskazane jest takie podłączenie. Świetlówki będą się bardziej grzać i stracą na czasie pracy. W najgorszym razie uszkodzą się. Statecznik będzie pracował normalnie, nie grozi mu uszkodzenie.

ps. proponuje zaopatrzyć się w świetlówki takie jak na stateczniku zalecają, będzie długo działać.
  • Poziom 2  
    dzięki za poradę, w grę wchodzi jedynie zakup odpowiedniego statecznika, długość świetlówek ograniczona jest niestety wielkością akwarium (80cm długości - więc T5 39W nie wejdą). Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam
    Pozwoliłem sobie odświerzyć temat z zapytaniem.
    Posiadam 4 swietlówki 15W Philips Cleo UV i teraz tak statecznik elektroniczny do tych świetlówek kosztuje sporo 4x15W ok 110 zł i więcej ale za to mogę zakupić w cenie 50 zł statecznik elektroniczny 4x 18W. Róznica tylko (aż) 3W na jednej świetlówce. Wiec teraz tak: czy mogę podlączyc do 4x18W i czy nie ulegnie skróceniu czas pracy tych świetlówek za bardzo ?
    Zależy mi na ograniczeniu wydatków bo niestety budżet mam ograniczony.

Pozdrawiam