Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pilotem od centralnego zamka

arni100 15 Lis 2004 20:53 10131 12
  • #1 15 Lis 2004 20:53
    arni100
    Poziom 12  

Witam. Mam problem tak jak w temacie nie otwiera drzwi, bateria jest wymienona na nową. Pilot jest oparty na układzie scalonym Motorolii MC145026P QKD9651. jest tam także karteczka z następującymi napisami CELT19 0497NA 42658. Pytanie jest następujące czy da sie naprawić ten pilot, czy mam go wyrzucić do kosza. Pozdro wszystkim

0 12
  • #2 15 Lis 2004 21:02
    markusk
    Poziom 17  

czy podczas właczenia pilota świeci się dioda LED. Często jest ona łączona szeregowo z anteną i ulega uszkodzeniu.

0
  • #3 15 Lis 2004 21:22
    arni100
    Poziom 12  

Tak dioda LED się świecii. Jak wygląda ta antena

0
  • #4 16 Lis 2004 09:39
    sw_kamil
    Poziom 11  

jeśli wszystko jest w porządku z centralą i masz dobrą baterię w pilocie to pilot jest uszkodzony a takich rzeczy raczej się nie naprawia.proponuję abyś kupił drugi pilot o takich samych parametrach wprogramował do centrali i po kłopcie. pozdrawiam!

0
  • #5 16 Lis 2004 10:17
    Bard5
    Poziom 12  

zaloguj od nowa pilot, powinien zadziałać, przypatrz się tez płytce czy przypadkiem nie ma pozrywanych (popękanych) połączeń lub elementów, kondensatory w SMD czasami pękają (kruszą się), antena to z reguły ścieżka na płytce.

0
  • #6 16 Lis 2004 16:31
    gracus7
    Poziom 26  

Witam,
    jeżeli jest to alarm zamontowany do auta osobno, czyli nieoryginalny to powodem moze byc rozprogramowanie pilota co jest czestym przypadkiem. Musisz podać nazwe tego sterownika czy alarmu i wtedy bede cos wiecej wiedział. Mozesz spróbować poszukać w sterowniku małego przycisku (jeśli jest to nieoryginalny uniwersalny alarm lub sterownik) wciśnij ten przycisk na chwilkę i zaraz po tym dwukrotnie wciśnij dowolny przycisk na pilocie. Alarm powinnien dać sygnał i pilot powinien być na nowo wprogramowany. W tego typu uniwersalnych sterownikach centralnego zamka powodem rozprogramowania sie pilota sa spadki napięcia.

0
  • #7 16 Lis 2004 19:09
    arni100
    Poziom 12  

Witam wszystkich. O to co udało mi się spisać na temat alarmu POLA RONR AUTO ALARM. Jest tam także adres do Warszawy (chyba do tej firmy produkującej alarmy tak mi się wydaje) łącznie z telefonem, nie będę pisał adresu w necie aby nie robić krypto reklamy. Dodam jeszcze iż alarm ten jest zamontowany do nexii, był montowany po zakupie auta w ten sam dzień. Sterownik to będzie mała skrzyneczka (ja mam koloru czarnego) dostanę się tam do środka szukając małego przycisku? Pozdro

0
  • #8 19 Gru 2004 03:09
    Piotr21400
    Poziom 10  

Witam, mam dokładnie ten sam problem w pilocie do centr. zamka zamontowanego fabrycznie. Zamykanie działa bez zarzutu - otwieranie nie... Bateria ok, styki w pilocie przeczyszczone, dioda miga...

ktoś coś wie ?
    dzięki.

0
  • #9 19 Gru 2004 10:47
    sw_kamil
    Poziom 11  

prawdopodobnie masz uszkodzony pilot.proponuję dokupić drugi i wprogramować go do centrali.napisz jaki masz alarm a postaram się napisać jak do niego wprogramować nowy pilot.
    pozdrawiam

0
  • #10 19 Gru 2004 15:36
    Piotr21400
    Poziom 10  

Sęk w tym, że alarmu nie mam wcale, jest tylko centr. zamek na pilota w kluczyku (ibiza '97)...

0
  • #11 19 Gru 2004 16:13
    Paszczak22
    Poziom 16  

Ja bym tak szybko pilota nie wyrzucał. To moze wina lerzec w samochodzie. Naprzyklad odbiornik jest kopniety. Najlepiej jakbys mial zapasowy pilot to mozna to latwo sprawdzic. Ja w tico dostalem odrazu 2 piloty. Pozdro

0
  • #12 19 Gru 2004 16:32
    gracus7
    Poziom 26  

w pilotach jest coś takiego jak rezonator kwarcowy!
    wystarczy że pilot mocniej upadnie a wtedy ulega on uszkodzeniu,
    niby wszystko gra , dioda świeci ale pilot nie nadaje na danej częstotliwości. rezonator jest to mały metalowy element z dwiema nóżkami ma na sobie nadruk z częstotliwością w MHz.
    czasem wystarcza tylko jego wymiana ale tylko wtedy gdy ani nie otwiera ani nie zamyka.

pozdrawiam

0
  • #13 07 Wrz 2005 22:12
    Hubi1981
    Poziom 10  

Ta sam problem dzis dorwalem jak zaprogramowac pilota przedtem nie otwieral ale zamykal dzis zaprogramowalem od nowa ale to nic nie dalo...

pewnie jakis modul w pilocie dajcie znac, ile kosztuje pilot do seat orginalny...

Dodano po 44 [minuty]:

1.1.1 Zdalne sterowanie falami poczerwieni.

- Włożyć jeden z kluczyków do zamka drzwi kierowcy.
    - Przekręcić kluczyk w celu zamknięcia zamka drzwi i przytrzymać w tej pozycji co najmniej 5 sek.
    - Przekręcić kluczyk 3 razy w kierunku otwarcia zamka drzwi i uaktywnienia systemu.
    - Wyjąć kluczyk i skierować w kierunku lusterka wstecznego.
    - Nacisnąć przycisk zamykający zamek i przytrzymać, następnie nacisnąć przycisk otwierający 3 razy.
    - Puścić przycisk zamykający. Dioda znajdująca się w kluczyku powinna zacząć mrugać. Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny.
    - Przez następne 20 sek. Istnieje możliwość zaprogramowania drugiego kluczyka.

1.1.2 Zdalne sterowanie falami radiowymi modele do 1999.

- Włączyć zapłon na krócej niż 5 sek.
    - Wyjąć kluczyk ze stacyjki
    - Nacisnąć przycisk zamykający.
    - Nacisnąć przycisk otwierający 3 razy.
    - Puścić przycisk zamykający. Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny.

1.1.3 Zdalne sterowanie falami radiowymi modele od 1999.

- Włączyć zapłon na krócej niż 5 sek.
    - Wyjąć kluczyk ze stacyjki
    - Nacisnąć przycisk otwierający.
    - Nacisnąć przycisk zamykający 3 razy.
    Puścić przycisk otwierający. Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny

2