Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie staruje ładowarka LI-Ion HILTI C4/36-ACS

alpro 19 Cze 2011 23:31 9941 5
  • #1 19 Cze 2011 23:31
    alpro
    Poziom 9  

Proszę o podpowiedź gdzie można znaleźć schemat ładowarki mikroprocesorowej Li-lon HILTI C4/36-ACS do urządzeń aku. Hilti. Mam trzy wkrętarki z ładowarkami po gwarancji i we wszystkich kompletach popsuły się ładowarki. Może ktoś wie gdzie znaleźć schemat tego urządzenia, lub co najczęściej się w nich psuje. Wszystkie trzy uszkodzeniu uległy w momencie włączenia wtyczki do gniazdka (małe i ciche "puk" i ładowarka nie startuje) . Bezpieczniki są dobre. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów czytających ten post.
    P.S
    Może znajdzie się ktoś, kto wie gdzie poza hilti można kupić elementy do urządzeń tej firmy.
    silniki , sprzęgła itd....

1 5
  • #2 20 Cze 2011 17:13
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko . A może szanowny kolego to nie ładowarki szwankują aaalllee same akumulatory . Wystarczy dokonać pomiarów . Praktycznie wszystkie ,, znoszone'' na warsztat [ w tym roku ] ładowarki były sprawne , tylko aku do kitu .

Patrz (Siemanko) - regulamin!
    [_P_]

1
  • #3 20 Cze 2011 18:16
    alpro
    Poziom 9  

Na innej ładowarce (sprawnej ) aku., które mam są ładowane normalnie - wiec chyba to jednak coś z ładowarką

0
  • #4 11 Lip 2011 20:18
    Albert2288
    Poziom 12  

Witam, mam podobny problem. Poradził sobie kolega z ustaleniem przyczyny nie działania ładowarki?

0
  • #5 27 Lip 2011 08:45
    alpro
    Poziom 9  

Niestety do tej pory nie mam pomysłu na naprawę we własnym zakresie- znalazłem firmę we Wrocławiu zajmującą się wymiana ogniw w baterii , podobno mogą tez naprawić ładowarki.

Na razie czekam moż ktoś coś napisze konkretnego tutaj.

0
  • #6 01 Gru 2011 13:08
    jan24
    Poziom 15  

Witam
    Spotkałem się z podobnym problemem, objaw- po podłączeniu do sieci zero reakcji. Okazało się że winny był jeden rezystor o wartości 1.5 Ohma (mały zielony, drugie zdjęcie na środku), który zasila mniejszą przetwornice. Temat stary, ale może moja informacja komuś pomorze.
    Pozdrawiam

Nie staruje ładowarka LI-Ion HILTI C4/36-ACS Nie staruje ładowarka LI-Ion HILTI C4/36-ACS

8