Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic P46G20E - nie odtwarza filmu z USB

flatbeet 20 Cze 2011 00:34 6020 11
  • #1 20 Cze 2011 00:34
    flatbeet
    Poziom 8  

Witam, mam taki telewizor jak w temacie i ostatnio odkryłem jego sporą zaletę a mianowicie fakt że da się na nim oglądać filmy z USB. Kilka filmów już obejrzałem bez problemu aż dziś pierwszy raz trafiłem na film z którym telewizor nie mógł sobie poradzić. Po około 2/3 sekundach obraz się zacina, potem jeszcze trochę mieli, obraz przeskakuje aż w końcu wyskakuje błąd że nie plik nie jest do odczytu. Na moje oko wygląda to tak jak by telewizor nie posiadał jakichś kodeków... i właśnie tu moje pytanie - czy we współczesnych telewizorach jest w ogolę coś takiego jak kodeki, które co jakiś czas można albo wręcz trzeba aktualizować do najnowszych wersji? Bo że jest coś takiego jak oprogramowanie telewizora to wiem, zaktualizowałem do najnowszej niby wersji ale to tez nie pomogło. Plik normalnie odtwarza się w komputerze, jest w formacie AVI, Xvid, w zasadzie jest to serial produkcji HBO ale to chyba nie ma znaczenia. Film próbowałem odpalić 2x za każdym od nowa wgrywając go na sformatowanego pendrive'a i za każdym razem to samo czyli to nie jest chyba wina źle nagranego pliku.
    Telewizor zarejestrowałem już w systemie VOD DivX ale to też nic nie pomogło...

Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    Paweł

0 11
  • #2 20 Cze 2011 20:18
    AxelNext
    Poziom 38  

Uszkodzony plik albo za wysokie Bitrate

0
  • #3 20 Cze 2011 22:24
    flatbeet
    Poziom 8  

Ten po lewej mi poszedł a ten po prawej nie działa. Jaki z tego wniosek? Bo rzeczywiście czymś one się różnią. Jest na to jakieś rozwiązanie? Ewentualnie jaki konkretny program będzie mi pomocny w rozwiązaniu problemu? Już prawię jesteśmy u celu więc zaraz ktoś dostanie 'pomógł' ;)

1
  • #4 20 Cze 2011 22:28
    AxelNext
    Poziom 38  

Lepiej jakbyś wrzucił foty z GSpot

0
  • #5 20 Cze 2011 23:02
    flatbeet
    Poziom 8  

Lewy odpala - Prawy nie

0
  • Pomocny post
    #6 20 Cze 2011 23:10
    AxelNext
    Poziom 38  

flatbeet napisał:
    Lewy odpala - Prawy nie
    A nie na odwrót :?:

Na początek to co najszybciej można zrobić.
    Zmień dźwięk z VBR na CBR.

VirtualDub
    -------------------------------------------------------------------------
    File - Open video file (wskazujemy plik filmu)
    Video - Direct stream copy
    Audio - Full processing mode
    Audio - Compression -> LAME mp3 -> wskazujemy np. 44100 Hz, 128 kbps CBR, Stereo -> OK
    Audio - Conversion -> 44100 Hz -> OK
    File - Save as AVI

LAME mp3 czyli "LAME ACM MP3 Codec" pobierz z
    http://www.free-codecs.com/download/LAME_ACM_Codec.htm

0
  • #7 20 Cze 2011 23:25
    flatbeet
    Poziom 8  

axelakis napisał:
    flatbeet napisał:
    Lewy odpala - Prawy nie
    A nie na odwrót :?:

no właśnie nie :) oba to seriale z tym że ten działający po lewej jest trochę starszy a ten po prawej co nie działa to serial z zeszłego roku, Boardwalk Empire.

Zrobię tak jak mówisz, w ogóle dzięki za tak szczegółowy opis co robić krok po kroku, mi już pomagasz :) Jak tylko to zrobię to wrzucę info czy to coś dało ale to pewnie za jakąś godzinkę dopiero, nie wiem jak długo to będzie się konwertowało. Zaraz to zrobię:)

0
  • #8 21 Cze 2011 23:02
    flatbeet
    Poziom 8  

Nie wiem czemu ktoś pousuwał moje posty a w tym ten w którym pisze że problem został rozwiązany. Bo choć problem był rozwiązany to teraz po tym usunięciu postów wygląda tak jak by temat się po prostu urwał w połowie bez jasnego zakończenia sprawy. Trochę się moderator nie popisał.

W każdym razie... problem jednak nie został rozwiązany, euforia była przedwczesna. Wczoraj tylko sprawdziłem kilka pierwszych sekund i wszystko było ok ale niestety dziś gdy zasiadłem do filmu to po około 30 sekundach normalnego wyświetlania obraz się zawiesza i nic dalej się nie dzieje. Czasem nawet telewizor w tym momencie się zawiesza cały i na nic nie reaguje:) Czyli co - walczymy dalej? Dziwne to że kilkadziesiąt pierwszych sekund jest ok a potem zwiecha kompletna.

Zastanawiam się też czy w ogóle jest sens booo.. chciałem oglądać ten serial z polskimi napisami i wrzuciłem na pendrive'a plik z napisami ale te się raczej nie wyświetlą nie? Chyba aż tak dobrze nie będzie? Czy jest jakiś na to sposób żeby załączyć napisy pod plik wideo ale nie na zasadzie osobnego plik *.txt?

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
    Nie wiem co kryje się pod pojęciem 'niechluja pisownia'... zaczynanie zdań z małej litery? Ok.. poprawione.
    Ale skoro już jesteśmy tacy skrupulatni to mogę w takim razie wiedzieć dlaczego moderator pousuwał mojej poprzednie posty?

Moderowany przez forestx:

W ramach regulaminu. Temat rozwijał się prawidłowo. Do momentu, kiedy kolega zaczął wnikać w tematy motoryzacyjne. Proszę zapoznać się z regulaminem.

0
  • Pomocny post
    #9 22 Cze 2011 15:34
    AxelNext
    Poziom 38  

Teraz najprościej użyć Format Factory i zrobić rekompresję całego filmu dodając od razu napisy na stałe do filmu.

0
  • #10 22 Cze 2011 15:48
    flatbeet
    Poziom 8  

program już ściągam, a mógłby kolega w dwóch słowach napisać co i jak konkretnie w tym programie ustawić? bo tak jak VirtualDub trochę znałem bo wcześniej miałem z nim trochę do czynienia tak z tym Format Factory spotykam się pierwszy raz :) i można tam dodać napisy na stałe?

0
  • Pomocny post
    #11 22 Cze 2011 16:15
    AxelNext
    Poziom 38  

Program prosty i po polsku. Ustaw podobne parametry jakie masz w GSpot i będzie OK.
    Jest opcja dodawania napisów.

0
  • #12 23 Cze 2011 21:18
    flatbeet
    Poziom 8  

Podziałałem programem Format Factor i teraz mogę już w 100% potwierdzić że wszystko działa!! :) Miałem małe problemy z dodaniem polskich napisów do filmu ale z tym też się już uporałem. Jeszcze raz Wielkie Dzięki kolego Axelakis za pomoc :) Teraz już nie muszę oglądać filmów na 17" calowym monitorze tylko na 46" plaźmie więc różnica jest kolosalna hehe:D Dzięki, Pozdro :)

0