Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie systemu na Lenovo Y550

20 Cze 2011 03:42 4423 4
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam zagwozdkę gdyż do tej pory nie miałem laptopa z systemem preinstalowanym.
    A mój najnowszy nabytek ma win 7 HP na pokładzie...

I tu jest moje pytanie, ostatnio coś się zaczeło kaszanić, wali się udostępnianie po sieci LAN, wywala mnie z wow'a bez powodu, kiedy moj wspołlokator obok nie ma zadnego dc...no poprostu blaga o reinstalke...

I teraz fabrycznie laptop miał dwie partycje widoczne i jedna ukryta.
    Partycje C podzieliłem na 50gb (c) i 370gb (e) do tego jest 30gb (d lenovo ze sterownikami) i ukryta bez litery.
    Jak teraz przywrócę system do ustawień fabrycznych to mi połączy partycje c i e? czy przywroci system na nową C o wielkości 50gb którą jej nadałem tydzień po zakupie?
  • Poziom 36  
    Nie przywróci Ci. Musisz mieć geometrię dysku taką jak po zakupie.
  • Poziom 9  
    niefajnie, a jakiś sposób na odkręcenie tego jest?

Ale wtedy i tak moją partycję C by wymazało?
  • Poziom 36  
    Przywrócenie systemu to nic innego jak odtworzenie zawartości dysku jak w chwili pierwszego odpalenia komputera po wyjęciu go z pudełka. Dysk jest wykasowywany i instalowane jest wszystko od nowa. Nic ze starego softu nie pozostaje.
    Możesz zrobić (a nawet zalecane jest) pełna kopię danych na dysku zewnętrznym i po przywróceniu systemu możesz wgrać sobie co miałeś (zdjęcia, muzyka itp). Programy i tak musisz od nowa instalować.
  • Poziom 9  
    Czyli dla mnie najlepszą opcja byłoby wyrwanie systemu na płyty DVD z bebechow tej głupiej partycji?

Póki co kombinuję trochę i uruchomiłem Gparted z USB, i przestawiłem flage boot z partycji 200mb na tą 14,75gb. W ten sposób uruchomił mi się system windows z oknem poleceń x:\windows\system32 z tego co pamietam. Moglem zrobić dir i zobaczyć cala zawartość tej partycji.
    Pomyślałem czy nie dałoby się zamienić tablice partycji z pliku MBR podanego przez PitD w poście na moją z mojego MBR.
    I wtedy kiedy OKR by już działał wykonać kopię na DVD.

I pytanie z poza konkursu, wykonane płyty DVD to instalka systemu, czy reset dysku i wszystkiego na nim?

Wrzucam obrazek z partycjami objaśniający sytuację...
    Przywracanie systemu na Lenovo Y550