Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić?

luki55 20 Cze 2011 10:30 3929 4
  • #1 20 Cze 2011 10:30
    luki55
    Poziom 20  

Witam
    Posiadam telewizor jak wyżej.
    Ostatnio mam z nim problem bo wybija mi zabezpieczenie w domu typu S301 C16.
    Ale bezpiecznika w TV 4A nie pali( choć widać, że jest przypalony).
    Chodzi tu tylko o duży prąd udarowy przy włączaniu wtyczki.

Sprawdziłem zasilacz główny tzn. kondensatory. Szczególnie ten C851 150µF 400V wygląda na dobry. Domyślałam się, że element widoczny na zdjęciu w czarnej obudowie z napisem AI80N to pozystor, który ma ograniczać prąd udarowy płynący prze cewkę rozmagnesowującą?
    Czy on może być przyczyną problemu? Jakie on może mieć parametry bo niestety nic nie mogę o nim znaleźć w sieci.

Załączam kilka fotek:

TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić?

TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić? TV Samsung CW-5012ZQ Pali bezpiecznik/wejście video CVBS jak zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Cze 2011 10:51
    egon42
    Poziom 37  

Pozystor w tv ma inne działanie niż myślisz nie ogranicza prądu powoduje tylko że prąd się zmniejsza w funkcji czasu czyli w momencie włączenia jest prąd duży i zaraz zaczyna spadać. Dla sprawdzenia czy to coś z pozystorem można go na chwilę wyjąć wtedy sprawdzisz zasilacz i resztę tv. Trudno coś poradzić jak się okaże że to coś z rozmagnesowaniem a pozystor jest dobry bo w zasadzie zostaje tylko zmienić zabezpieczenie na mniej czułe bo co to za zabezpieczenie jak powoduje wyłączenie przy trochę większym prądzie. Chyba że jest jeszcze przywarta cewka rozmagnesowania kineskopu.

0
  • #3 20 Cze 2011 13:58
    pożeracz pomidorów
    Poziom 11  

luki55 napisał:
    Ale bezpiecznika w TV 4A nie pali( choć widać, że jest przypalony)

Ze zdjęcia to tam widać, że jest chyba z 10A a nie 4...

0
  • #4 12 Lut 2012 19:10
    luki55
    Poziom 20  

Witam
    Problem opisywany z początku tematu już nie istnieje, nie wiem co było ew. przyczyną bo na razie nie wybija zabezpieczenia.

Chciałbym poruszyć inny temat...
    Chciałbym zrobić w w/w tv wejście sygnału video cvbs (potrzebne do tunera DVB-T). Chciałbym w ten sposób uniknąć stosowania modulatora lub np. odtwarzacza VHS w roli właśnie modulatora. Nie wiem czy dobrze myślę, sygnał trzeba zabrać z nóżki 22 układu KA2919?

Dokumentację serwisową można pobrać z tej strony: http://elektrotanya.com/samsung_cw5012zq.pdf/download.html

Pozdrawiam
    Dziękuję

0
  • #5 13 Lut 2012 12:11
    egon42
    Poziom 37  

Kolego patrząc po po samym gnieździe antenowym widać że w tym tv jesz masa gorąca jak połączysz ten tv z tunerem bez separacji sieci to uszkodzisz i tv i tuner. Aby w tym tv dorobić wejście sygnału niskiej częstotliwości trzeba zastosować separację sieci a to nie jest taka prosta sprawa przy sygnale wideo, po prosto trzeba sygnał odseparować za pomocą transoptorów bo jak nie to przy połączeniu mas tv i tunera można uszkodzić i tuner i tv. Trzeba by poszukać jakiś stary tv z gorącą siecią i z wejściem monitorowym i popatrzeć jak to tam było zrobione i odtworzyć ten sam układ ale nie był on taki prosty a teraz nie pamiętam jaki to był model tv.

0