Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połaczyć sprzęt RTV z różnych epok

123totalny 20 Cze 2011 11:52 2523 9
  • #1 20 Cze 2011 11:52
    123totalny
    Poziom 2  

Mam nowy telewizor i stary sprzęt jak: kino domowe Sony - DVD HOME Theatre System DAV-SB300 i nagrywarkę Sony - DVD Recorder RDR-HX910. Telewizor posiada: 3 wejścia HDMI (w tym jedno ARC), SCART, AUDIO L/R, wejście Y Pb Pr, DIGITAL AUDIO OUT. Nagrywarka posiada: wej. SCART, wyj. SCART, wej. LINE IN (audio L/R + VIDEO + S-VIDEO), wyj. LINE OUT (audio L/R + VIDEO + S-VIDEO), COMPONENT VIDEO OUT (Y, Pb/Cb, Pr/Cr), DIGITAL OUT(COAXIAL, OPTICAL). Kino domowe posiada: SCART, dwa wejścia AUDIO IN.
    Kino domowe połączyłem z telewizorem kablem z wtyczkami SCART
    W telewizorze pozostały wolne następujące gniazda: HDMI, AUDIO L/R, Y, Pb, Pr.
    Pytanie brzmi: Jak mam podłączyć nagrywarkę do telewizora, ażebym mógł odtwarzać na telewizorze i nagrywać z telewizora (telewizor posiada programy satelitarne z anteny podłączonej do niego bezpośrednio). Jakie użyć kable, adaptery czy convertery. Czy oglądając program satelitarny mogę wzmocnić głos korzystając ze wzmacniacza kina domowego 5.1.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Cze 2011 06:55
    irekr
    Moderator

Te programy satelitarne w TV to są chyba brane z jakiegoś dekodera..?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Cze 2011 11:28
    wachcio
    Poziom 24  

Cytat:
    telewizor posiada programy satelitarne z anteny podłączonej do niego bezpośrednio

Chyba ma tuner sat...

0
  • #4 22 Cze 2011 11:43
    irekr
    Moderator

Zapewne, ale wolałbym to wiedzieć.....
    To jak jest, Totalny...?

0
  • #5 28 Cze 2011 10:59
    123totalny
    Poziom 2  

Telewizor ma w sobie tuner satelitarny i wejście na kartę dekodującą wykupione programy . Teraz na rynku pojawiły się takie nowoczesne telewizory.
    Antenę satelitarną podłączyłem więc do telewizora bezpośrednio i odbieram programy. Nagrywarka posiada wejście i wyjście antenowe, ale nie posiada wejścia anteny satelitarnej, na końcówkę z gwintem. Jak jeszcze trzeba bedzie coć dopowiedzieć, to jestem tutaj

0
  • #6 28 Cze 2011 11:40
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Ten TV ma jakąś nazwę ( model ) czy jest tajemnicą?
    Kino - DAV-SB300
    Recorder - RDR-HX910
    TV - ?

0
  • #7 28 Cze 2011 15:13
    irekr
    Moderator

Pozostaje Ci sprawdzić czy na wyjściach SCART lub AV masz obecny sygnał telewizyjny w czasie gdy odbiornik jest włączony. W niektórych odbiornikach jest odpowiednia zakładka w menu określająca na które wyjście/wyjścia jest przesyłany obraz i dźwięk z wewnętrznego dekodera. Jeżeli nie ma takiej zakładki to najczęściej sygnał jest podawany w formacie CVBS (video) na złącze AV1. Może się okazać że nie jest podawane w ogóle.
    Podobnie jest z dźwiękiem SR, jeżeli jest żółte gniazdo Spdif Out to najprawdopodobniej jest na nim sygnał. Powinna tez być w menu możliwość regulacji opóźnienia złącza Spdif.
    Jedyna rada to podłączyć do nagrywarki jakiś telewizor i sprawdzić czy sygnał się pojawia na tym samym kablu SCART którym jest połączona nagrywarka z odbiornikiem.

0
  • #8 28 Cze 2011 21:07
    123totalny
    Poziom 2  

Telewizor to: PFL9955H
    Z nagrywarki podawałem sygnał na TV poprzez SCART i odtwarzałem- to połączenie jest OK.
    Ale audycję z telewizora nie mogę nagrać nagrywarką. Telewizor ma podane jakie nagrywarki można do niego podłączyć : HDD/DVD, HD, VCR, HTS z nagrywarką. Przy instalacji nagrywarki TV pyta mnie do jakiego gniazda mam podłączoną nagrywarkę (wybierałem zawsze SCART). Próby do tej pory robiłem podając w programie HDD/DVD i VCR i gniazdo SCART, ale bez rezultatu. Nie wiedziałem jaki wybrać typ nagrywarki, bo nie wiem co oznacza: VCR, jak też HTS z nagrywarką i HDD. Czyli do tej pory chodziłem po omacku.
    Dziękuję i proszę o więcej

0
  • #9 29 Cze 2011 01:53
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Wszystko jasne, po zapoznaniu się z instrukcją obsługi wynik jest nieciekawy. To co chcesz osiągnąć czyli nagrywanie programów , których źródłem jest TV jest niewykonalne. Powód prosty wszelkie gniazda, którymi przepływa sygnał VIDEO ( w jakiejkolwiek postaci ) są gniazdami wejściowymi. Oznacza to, że nie jesteś w stanie nagrać żadnego programu. Jedynym gniazdem , z którego ( w wielu odbiornikach tak jest ) mógłby wychodzić sygnał VIDEO i to tylko zwykłej rozdzielczości ( nie HD ) byłoby złącze EURO ( SCART ) ale w tym odbiorniku te złącze jest również tylko wejściem. Reasumując xxPFL9955H jest tylko wysokiej klasy odbiornikiem wszelkich sygnałów TV i monitorem ale nic na zewnątrz nie wysyła za wyjątkiem dźwięku ( który możesz nagrać ).

0
  • #10 29 Cze 2011 10:09
    irekr
    Moderator

... czyli nie zostaje Ci nic innego jak korzystać z zewnętrznych dekoderów i tunerów telewizyjnych podłączonych w taki sposób by można było do nich dołączyć nagrywarkę oraz posiadany odbiornik...

Nie miałem tego modelu w rękach, ale wszystkie (lub prawie wszystkie) wysokiej klasy odbiorniki maj opcje nagrywania wewnętrznego na przyłączony dysk twardy lub pamięć USB. Poczytaj w instrukcji odbiornika czy masz taką opcję.

Jest takie stary porzekadło: Lepsze jest wrogiem dobrego....

0