Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka BEKO DS25CB-PBW10 nie chłodzi

noname6666 20 Jun 2011 12:16 4607 1
    noname6666
    Level 9  
    Witam i proszę o poradę, a więc pacjent jak w temacie . Parę dni temu lodówka przestała chłodzić (światełko w lodówce się świeciło)ale sprężarka nie ruszyła. Zadzwoniłem do serwisu podałem objawy , "miły" Pan stwierdził ze lodówka ma już swoje lata i pewnie padła sprężarka więc nie opłaca się naprawiać, nawet nie pofatygował się podjechać bo nie ma czasu, itd :idea: Pomyślałem zainwestuję w termostat i sprawdzę, że to może on padł. Termostat dotarł podłączyłem bez chowania termostatu w plastikową obudowę żeby sprawdzić co i jak- lodówka ruszyła. Dwa dni chłodziła dobrze - tzn w zamrażalniku było poniżej -25 stopni w lodówce około 7-9 stopni. Wczoraj wieczorem widząc że temp w miarę się utrzymuje wyciągnąłem elektroniczny termometr wstawiłem piwko i wyszedłem na parę godzin. Wracam wszystko jakoś cieplejsze -zmierzyłem temp w zamrażalniku tylko -8 w lodówce 17 stopni. Dziś z rana zamrażalnik -2 lodówka 20 stopni - wiadomo nie mamy dziś gorąca. Z tego co się zorientowałem sprężarka chodzi - przynajmniej coś słychać i jest ciepła ale jakby dużo ciszej a ta kratka w tyle lodówki zimna. I tego nie jestem pewny ale jeszcze zaraz po wymianie termostatu się wyłączała a teraz chyba chodzi cały czas. Jest sens lodówkę jeszcze ratować czy nadaje się już na śmietnik ? Jakieś chałupnicze metody dla nie specjalnie mającego do czynienia z takim sprzętem studenta na sprawdzenie co mogło paść możecie mi podać? Gdzieś czytałem o zwarciu kabli żeby ominąć termostat - ma to jakiś sens, jeśli tak które mam zewrzeć? (mam dwa pojedyńcze biały i żółty i podwójny brązowy). Proszę was o pomoc bo wiadomo fundusze ograniczone. Za wszelkie sugestie dziękuję.
    User removed account
    Level 1