Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo II - czujnik temeratury zewnętrznej

20 Cze 2011 13:51 6722 12
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem: kiedy kupiłem Toledo II, nie posiadał czujnika temperatury zewnętrznej. Samo w sobie nie jest to jeszcze problemem. Za parę groszy można go dostać na allegro http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewn-seat-ibiza-leon-toledo-i1667639206.html. Rzecz w tym, że nie ma przewodu, którym mógłbym ten czujnik podłączyć do systemu i chyba muszę poprowadzić nowe kabelki. Kiedy go kupiłem, wyrzuciłem spod maski przewód, który jednak nigdzie nie był połączony a kończył się w tych okolicach, gzie powinien znajdować się czujnik (przedni zderzak strona lewa). Pytanie brzmi: w które miejsce podłączyć czujnik, aby system go zobaczył?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    sam czujnik ( termometr ) możesz sobie podłączyć i wsadzić nawet pod fotel kierowcy ale nie o to chodzi, gdzie byś go nie umieścił będzie pokazywał temperaturę ale Ciebie pewnie interesuje temperatura która panuje na zewnątrz pojazdu, a w takim przypadku w większości samochodów optymalnym miejscem jest środek lub lewa strona przedniego zdeżaka. A jak nie masz przewodów to spróbuj wsadzić te co wyciągnąłeś.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    Widzę, że zostałem źle zrozumiany. W temacie posta wyraźnie napisałem, że chodzi o CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ. Obecny stan auta jest taki, że nie mam ani czujnka temperatury zewnętrznej ani kabelka, do którego mógłbym podpiąć ten czujnik. Chcę odtwożyć stan taki, jaki powinien być. Jeżeli na jednym końcu kabelka podepnę nowy czujnik, to w które miejsce podpiąć drugi koniec kabelka? Mam oczywiście świadomość, że sam czujnik mogę sobie umieścić pod siedzeniem (mogę sobie wyobrazić wiele mniej konwencjonalnych miejsc do których mógłbym "wsadzić" ten czujnik), ale to chyba nie była najlepsza rada. Wiem, gdzie jest miejsce dla samego czujnika ale nie wiem na jakie wejście go podłączyć. Może warto najpierw przeczytać pytanie zanim się na nie odpowie?
  • Poziom 20  
    Pytanie tylko czy posiadasz wyświetlacz temperatury zewnętrznej...
  • Poziom 9  
    Tak, wyświetlacz jest. Widnieją na nim tylko kreski a podłączony VAG sygnalizuje błąd :"Przerwa lub zwarcie w układzie czujnika temperatury zewnętrznej"
  • Poziom 9  
    Jesteśmy już chyba całkiem blisko, chociaż (jak zrozumiałem) w tym linku chodzi o jakiś zewnętrzny wyświetlacz. Zakładam, że moje auto miało kiedyś pomiar temperatury zewnętrznej a teraz jakaś kostka pod maską oczekuje tylko na podpięcie czujnika. Pytanie: gdzie jest ta kostka z pinami do podłączenia czujnika?
  • Poziom 20  
    Nie ma w tym linku mowy o żadnym zewnętrznym wyświetlaczu,najwyraźniej nie przeczytałeś go dokładnie.Co do kostki której szukasz..wiesz co kombinował poprzedni właściciel samochodu?W linku brakuje tylko ewentualnego poprowadzenia przewodów do wyświetlacza i podpięciu czujnika.
  • Poziom 9  
    Nie wiem co kombinował poprzedni właściciel. Auto z całą pewnością miało przejścia. Czujnik zniknął pewnie razem ze zderzakiem a kabelek od tego czujnika podczas remontu został pewnie odłączony lub oderwany. Po kupnie wyrzuciłem go, gdyż z żadnej strony nie był do niczego podłączony. A propos linka, to mnie właśnie brakuje dokładnie tego samego. Czyli poprowadzenia przewodów do wyświetlacza i podpięcia czujnika. Na mój rozum, to auto, które coś takiego posiadało, powinno mieć jakieś wyprowadzenie wyświetlacza pod maską. I tego właśnie szukam.
  • Poziom 20  
    Nie obraź się ale mnie nie interesuje historia tego samochodu oraz jakie miał przygody.W ostatnim poście linku który wstawiłem masz rozrysowane piny wyświetlacza.Zauważ że u mnie nie brakuje tej instalacji a wskazałem Tobie sposób podłączenia. Którędy zaś masz poprowadzić przewody do wyświetlacza,wybacz ale trzeba to wykonać samemu aby było wygodnie dla Ciebie samego.
  • Poziom 9  
    Taki obraźliwy to ja nie jestem :).
    Czy to oznacza, że będę się musiał dostać pod deskę rozdzielczą, żeby podłączyć czujnik? U mnie na jednym wyświetlaczu (pod obrotomierzem) jest u góry zegar a pod spodem temperatura zewnętrzna. Identycznie jak w tym Audi licznik kilometrów ogólny i bieżący. Z tego mogłoby wynikać, że wyświetlacz jest podłączony cały czas a sam czujnik musi wchodzić do jakiegoś przetwornika, który jest cały czas połączony z wyświetlaczem (może poprzez komputer). Inaczej pewnie system by go nie widział i nie zgłaszał błędu po podłączeniu VAGa. To są takie moje teoretyczne rozważania :)
  • Poziom 2  
    Witam ja mam taki problem mam seata leon 1 typ rok 2002 benzyna silnik 1,4 16 v
    I mam problem taki że mi nie pokazuje temperatury z zewnątrz . tzn jak jest 0 stopni ,-10 lub +10 to to pokarze ale innych stopni nie pokazuje jest tylko wyświetlana godzina . czy to może być czujnik jak tak to gdzie on jest . A dodatkowe pytanie to takie myślałem sobie by wsadzić inny termometr taki by pokazywał ile stopni jest na zewnątrz i w środku plus napięcie akuma . Ale pytanko jest takie którędy przepchnąć ten kabelek od tego termometra z kabiny do zderzaka . za pomoc wielkie dzięki
  • Poziom 15  
    Skoro cos ci pokazuje to znaczy ze czujnik masz tylko pewnie uszkodzony. Znajduje sie on w zderzaku od strony kierowcy. Kup nowy czujnik o tych samych numerach i podmien. Jezeli chcesz miec dodatkowo odczyt temperatury wewnetrznej musialbys dolozyc do zegarow oryginalny srodkowy wyswietlacz z dwoma linijkami.