Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz GM-X402 rytmicznie stuka

20 Cze 2011 17:24 926 5
  • Poziom 20  
    Witam!!!
    Słuchając muzyki wczoraj w swoim samochodzie poczułem rytmiczne stuknięcia. Mój Pioneer zamarł, stukając głośnikiem. Po tym fakcie dioda przygasa rytmiczne, bez znaczenia czy jest podłączony głośnik czy nie. Wygląda na to że przetwornica wyłącza się, a w wzmacniaczu coś rytmicznie stuka. Wie ktoś co mu dolega?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Siadła mu przetwornica, sprawdź też omomierzem czy głośnik przeżył.
  • Poziom 20  
    Okazuje się że to nie przetwornica, tylko z jakiegoś powodu podaje 13V na koniec mocy z przedwzmacniacza, po wylutowaniu tego scalaczka wzmacniacz włącza się i gra jeden kanał. Wie ktoś może dlaczego na wyjściu jego mamy takie napięcie, mimo iż na wejściach jest 0V? scalaczka podmieniałem i nic

Za pomoc dziękuję
  • Poziom 41  
    Skoro końcówka daje 13V to ona jest spalona ,sprawdź tranzystory w niej.Dlatego też przetwornica mogła się wyłączać.
  • Poziom 20  
    Sorry, źle sformułowałem odpowiedź, na wyjściu przedwzmacniacza mam 13V i grzeją się tranzystory końcowe., jak go wylutuję, i podam sygnał ze sprawnego kanału, na wejście drugiego końca, to obie strony grają
  • Poziom 30  
    No to masz uszkodzone coś w obwodzie tej kostki, sprawdź też stan gniazd sygnałowych cinch.