Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 32 cale - na co dzień

zdolnyB 20 Jun 2011 18:49 2587 2
    zdolnyB
    Level 2  
    Szukam telewizora, najpewniej 32 cale z uwagi na wymiary pomieszczenia. Ankieta zaproponowana przez LOCOLOCO poniżej:

odległość od ekranu ? 2,5 metra,
    jak słońce świeci w pokoju ? po południu, do samego wieczora, pomieszczenie jest przeważnie zasłonięte roletami,
    Jak duży jest pokój ? 4,5 m x 3 m
    jaki masz obecnie telewizor? zepsuł się, był mikrusek 19 calowy (ale panoramiczny) :),
    jakie programy najczęściej oglądasz? praktycznie wszystkie, od TVN do sportowych
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? przy świetle, za ekranem, ze stolia
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
    matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
    preferowana wielkość telewizora? 32 cale
    preferowana marka ? brak
    czego nie lubisz w telewizorach? skomplikowanych ustawień :)
    jakie urządzenia będą podłączone ? laptop, wieża (głośniki), pendrive USB, karta SD,
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 75% telewizja, 25% reszta
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
    czy ważne jest wifi ? niekoniecznie
    czy będziesz korzystać z widgetów ? nie wiem, co to....
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? w sumie tak, ale też wystarczy mi podłączony laptop,
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? dobrze by było
    ma mieć 3D ? nie
    ma mieć slot na karty SD ? tak
    ma mieć tuner DVB-S ? nie wiem
    jakimi złączami ? jw.
    jaki masz sygnał ? cyfrowy VECTRA
    ile programów HD ? w tej chwili żadnego.

Telewizor ma służyć głównie do codziennego oglądania (seriale, wiadomości), czasem film z laptopa (bądź z USB, jeśli będzie taka możliwość), czasem stream z internetu. Ma wisieć na ścianie. Byłem dziś w markecie - sprzedawca polecał Samsunga LE37C650. Ja jestem dość sceptycznie nastawiony do 37 cali - wydają mi się za duże na to pomieszczenie. Poczytałem co nieco na forum i widzę, że sporo zwolenników ma Sharp LC-32LE320E.

Pytania:

1. Czy do takiego pomieszczenia 32 czy też 37 cali?
    2. Czy lepszy będzie Samsung czy też Sharp? O ile dobrze się rozeznałem pierwszy to LCD, drugi jest natomiast LED, prawda? Który lepszy? Czy może coś innego?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    Level 1  
    zdolnyB
    Level 2  
    Czyli reasumując - Sharp 32 cale, ale 37 również powinien dać radę. Co masz na myśli pisząc o szumach na ekranie?

Napisy mniej istotne, i tak w sumie będę podłączał laptopa.