Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka i Robotyka, Elektronika i Komunikacja, teleinformatyka, dylemat

dreslak 20 Cze 2011 19:02 1353 2
  • #1 20 Cze 2011 19:02
    dreslak
    Poziom 17  

Witam, jestem tegorocznym maturzystą, absolwentem technikum w zawodzie technik teleinformatyk, któremu przyszło wybrać drogę na przyszłość. Niestety... z wyborem nie jest tak łatwo. Przeglądałem opisy różnych kierunków na przyszłych studiach. Lecz im więcej się rozglądam tym większy dylemat. Mam jedno postanowienie które się nie zmieni, musi być to kierunek techniczny który po pierwszym etapie nauki pozwoli otrzymać tytuł inż..

Myślałem o kierunkach:
    -elektrotechnika
    -teleinformatyka
    -elektronika i komunikacja
    -automatyka i robotyka

Po "wstępnej" selekcji (aczkolwiek nie wykluczających ostatecznie) zostają kierunki:
    -Elektronika i Komunikacja
    -Automatyka i Robotyka.

Proszę absolwentów, bądź studentów (może być też przyszłych studentów) na temat wypowiedzenia się na temat tych kierunków. O wygłoszenie swoich za i przeciw, oraz dlaczego jakby mieli wybierać wybrali by ten a nie inny kierunek. Naprawdę trudno w tak młodym wieku podjąć decyzje na całe życie.

• #2 20 Cze 2011 21:27
    c4r0
    Poziom 36  

Każdy ma inne zdanie i każdemu co innego lepiej pasuje. Idź na to, co jest dla Ciebie najbardziej interesujące. Przejrzałeś opisy, więc wiesz czym się różni automatyka od elektroniki i telekomunikacji. Różnica jest znaczna, i nie wierzę, że nie możesz się zdecydować co bardziej lubisz.

• #3 20 Cze 2011 23:29
    Elektronik9
    Poziom 30  

O EiT było już sporo na elektrodzie, wystarczy poszukać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME