Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP dodanie bootloadera Windows 7

20 Cze 2011 19:11 4605 1
 • Poziom 10  
  Windows XP dodanie bootloadera Windows 7

  Czasami, gdy zainstalujemy dwa systemy w niewłaściwej kolejności, bootloader ulega "destrukcji", ładowany system to Windows XP, a co, gdy chcemy skorzystać z „Siódemki” ? Jest na to kilka rad, do których dostosowanie się daje oczekiwany efekt.

  Pierwszy sposób:
  Można skorzystać z programu EasyBCD, który przeznaczony jest właśnie do tego typu działań. Interfejs użytkownika jest naprawdę prosty, więc każdy sobie powinien z nim poradzić. Po ustawieniu odpowiednich parametrów uruchamiamy komputer ponownie, a przed załadowaniem systemu powinniśmy już ujrzeć upragnionego bootloadera.

  Drugi sposób:
  Prosty i sprawdzony sposób, który polega na „Naprawie komputera” ze startowej płytki systemowej. Uruchamiamy komputer, wkładamy płytkę z systemem, następnie z okna wybieramy „O czym powinieneś wiedzieć…” i "Napraw komputer". Gdy wywołasz wiersz polecenia, wpisz kolejno następujące komendy, każdą zatwierdzając klawiszem Enter:
  Code:
  bootrec /fixboot 
  
  bootrec /fixmbr
  bootrec /rebuildbcd

  W tym momencie bootloader systemu Windows 7 zostaje przywrócony.

  Trzeci sposób:

  Włóż do napędu płytkę instalacyjną z systemem Windows 7, następnie uruchom ponownie komputer. Po odczytaniu płyty (przed uruchomieniem systemu) naciśnij dowolny klawisz. Gdy instalator załaduje już wszystkie pliki, naciśnij "Dalej", a następnie „Napraw Komputer”.
  Instalator teraz chwilę będzie pracował w poszukiwaniu istniejących już kopii systemu Windows 7. Po tym procesie w oknie odzyskiwania systemu wybierz „Dalej”. Następnie wybierz „Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania, aby rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows”. Cały proces powinien przejść bezproblemowo, a na sam koniec należy uruchomić komputer ponownie.
 • Poziom 2  
  Ja chciałbym jeszcze dodać, że po wykonaniu jednego z tych zabiegów będzie się włączał jedynie Windows 7, natomiast nie będzie możliwości wyboru Windowsa XP. Aby mieć obydwa Windowsy należy wykonać następujące czynności:

  1. Po wykonaniu jednej z trzech czynności zaproponowanej napisanych powyżej należy w programie EasyBCD ustawić możliwość wyboru dwóch systemów operacyjnych. Program jest prosty w obsłudze więc na pewno sobie poradzicie

  2. Na partycji z Windows 7 znajdują się ukryte pliki boot.ini, bootfront.bin, IO.SYS, MSDOS.SYS, ntldr. Trzeba je skopiować na partycję z Windows XP