Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RADMOR 5412 trzaski w lewym kanale

makakos 15 Lis 2004 22:54 2360 12
  • #1 15 Lis 2004 22:54
    makakos
    Poziom 10  

Witam Wszystkich!
    Dostałem do naprawy amplituner marki RADMOR model 5412! Jego postawową wada są trzaski w lewym kanale !!! Doszedłem juz do tego ze usterka lezy po stronie płytki z potencjometrami. Napewno nie ma zimnych lutów ani tez zaoksydowanych bezpieczników. Ale do płęty. Stopień końcowy mocy został sprawdzony osobno i jest w 100% sprawny. Głosniość trzasków dobiegających z głosnika nie da sie regulowac potencjometrem "wzmocnienie"! Słychac je zawsze jednakowej głosnosci. Miałem kiedys podobny problem w amplitunerze UNITRY model Merkury! Wtedy był to jakis elektrolit. W tym moze byc to samo choc nie wykluczam innej usterki. Moze mnie ktos nakieruje albo spotkał sie z podobnym problemem.
    I tak według schematu wymieniłem juz c436, c473, c434!
    Bez skutków.
    Nie wiem mzoe jest to jakis tranzystor.
    Nie mam pojecia.

-1 12
  • #2 15 Lis 2004 23:02
    kryststgpom
    Poziom 25  

A może to potencjometry są winne? Czy po zwarciu wejścia do masy też słychać te trzaski?

0
  • #3 15 Lis 2004 23:06
    makakos
    Poziom 10  

Słychac słychac...zapomniałem dopisać ze to takze nie potencjometry...nawet muzyke słychac tylko w tel sa te trzaski!!Jak sie odłączy sygnał wej. to one nadal zostaja...niestety:( I nie wazne czy volume jest na full czy tez nie :( cały czas tak samo równiutko....

0
  • #4 15 Lis 2004 23:28
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! To faktycznie może być kondensator, ale nie koniecznie elektrolityczny, może być z rzędu pF, spróbuj rozpinać stopnie, idąc od potencjometrów, powinieneś dojść do tego uszkodzonego stopnia, a potem to już będzie łatwiej.
    Pozdrawiam

0
  • #5 15 Lis 2004 23:39
    makakos
    Poziom 10  

Własnie tak robiłem !!! Idzieki temu jestem praktycznie pewien ze to ta płytka z reg. głosnosci i balansu.Nawet jak odepne selektor wejsc to trzska a jak zostawie sam stopień mocy to tez cisza...a pomiedzy tymi dwoma blokami jest tylko płytka z regulacja barwy tonu i głośnosci ,konturen i filtrami niskim i wysokim. Problem tkwi w tym ze ta płytka jest spora i jest tego tam za przeproszeniem "jak nasrane" !!!

0
  • #6 15 Lis 2004 23:42
    kryststgpom
    Poziom 25  

Jeśli jesteś pewien, że to ta płytka to my już więcej nic nie zrobimy, sprzęt do ręki i do dzieła.

0
  • #7 16 Lis 2004 13:17
    timon125
    Poziom 24  

mam podobny problem z radmorem.Wymieniłem wszystkie elektrolity w przedwzmacniaczu i niestety dalej to samo.

0
  • #8 16 Lis 2004 17:57
    makakos
    Poziom 10  

To już nie wiem co robić :( Dolinka...
    -----------
    TO nie znaczy ze zakończyłem ten topic.... piszczcie cokolwiek na ten temat!!! Wszystko co by mogło mi się przydac ,bardzo zalezy mi na naprawie tego sprzętu...
    ____
    Uzywaj ZMIEN!
    tom

0
  • #9 26 Lis 2004 14:45
    yellow_p
    Poziom 10  

Akurat wpadł mi w ręce taki Radmorek i też miałem problem z trzaskami ale akurat w prawym kanale. Winny był przełącznik filtra (takie dwa koło siebie niskie wysokie). Po potraktowanu sprayem do czyszczenia styków przestał i gra ale jak się go poruszy to jeszcze trzeszczy. Wymienię na nowy i będzie OK.

0
  • #10 26 Lis 2004 15:27
    h jaworski
    Specjalista AGD

w radmorze bardzo czesto trzeszczą tranzystyory czasami można to znaleść udeżając małym śrobokrętem w obudowe tranzystora jak trzeszczenie sie nasila albo przestaje to tranzyzystor do wymniany często trzeszczały tranzystory T405 i T406 ale trzeba sprawdzić wszystkie w danym kanale nie spotkałem zie żeby w tym radmorze trzeszczały kondensatory jak masz schemat a technika opukiwania nie przyniesie rezultatów to odpinał bym poszczegulne stopnie i tak na początek odkią bym C427 jak przestanie trzeszczać to coś wcześniej a jak trzeszczy to zostaje T410 i T 411 i jak przestało trzeszczeć po odpięciu C427 to go podłączam i odłączam C417 i znowu sprawdzam następnie odłączył bym C410 a potem C409 ale z doświatczenia wiem że metoda opukiwania dobrze się sprawdza w radmorze ale wiem też że czasami potrafią trzeszczeć kilka tranzystorów

0
  • #11 26 Lis 2004 16:53
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

kondensator elektrolityczny. na "zycher" :) jest walniety. wykryj ktory zapalniczka. przedtem odetnij konowki i zobacz czy nie w koncowce, i czy nie przed pot. w ramach upewnienia sie.

0
  • #12 26 Lis 2004 19:22
    yellow_p
    Poziom 10  

Cytat:
    wykryj ktory zapalniczka

Że jak. Możesz przybliżyć bo ja pierwsze słyszę. Elektronikiem nie jestem... To jakaś magiczna sztuczka :)

0
  • #13 27 Lis 2004 13:44
    ALTON
    Poziom 38  

Tzn jak go przypalisz to bedizesz miał pewność że musisz go wymienić ;)-tak sie nie robi!.Sprawdź też czy nie ma zwarć na płytce.

0
  Szukaj w 5mln produktów