Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz Chigo - nie działa sprężarka

burzaxxx 20 Cze 2011 23:53 2961 5
  • #1 20 Cze 2011 23:53
    burzaxxx
    Poziom 17  

Mam osuszacz Chigo w którym kręci się tylko wiatrak powodujący cyrkulację powietrza. Natomiast nie startuje sprężarka z czynnikiem R134A. Kompresor grzeje się na tak ok. 40 stopni ale milczy. Prąd dochodzi do niego 230V. Na kompresorze jest chyba jakiś czujnik BF125, ale nie wiem za co on odpowiada. Ma przewodność ( jeśli to bezpiecznik to wychodzi że jest dobry - chyba że to bezpiecznik termiczny ). Osuszacz nie zbiera niestety wody z powietrza - zbiornik pozostaje suchy.
    Osuszacz Chigo - nie działa sprężarka Osuszacz Chigo - nie działa sprężarka Osuszacz Chigo - nie działa sprężarka

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Cze 2011 21:10
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

To jest termik - wyłącza obwód jak temperatura sprężarki jest zbyt wysoka / płynie zbyt duży prąd.
    Kompresor ma trzy końcówki uzwojeń. Wspólne (tam gdzie termik jest podłączony, uzwojenie pracy i trzeci uzwojenie rozruchowe (często łączone do kondensatora rozruchowego).

Wszystkie te uzwojenia mają przejścia?
    Kondensator sprawny?
    Wszystko jest prawidłowo podłączone?
    Czym mierzyłeś, że napięcie 230V dochodzi?

0
  • #3 23 Cze 2011 10:51
    burzaxxx
    Poziom 17  

kondensatora nie znalazłem, uzwojenia są drożne, słychać tykanie i wtedy pojawiają się napięcia. Sprężarka nie startuje ( nie ma takiego drgania i jest martwa ) tylko obudowa grzeje się tak, że nie można jej dłużej trzymać dłonią - ma z 60-70 stopni C.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Cze 2011 13:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

burzaxxx napisał:
    kondensatora nie znalazłem.

Taki dość spory aluminiowy (może być także z białego, czarnego tworzywa) walec z 2 lub 4 konektorami. np: Link
    Gdzieś do obudowy będzie przykręcony lub złapany obejmą.

0