Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca Buderus logomatic 2105 po burzy nie działa

21 Cze 2011 09:22 3867 12
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
    Proszę o pomoc, po burzy wybiło mi różnicówkę w garażu gdzie stoi piec. Włączyłem i wszedłem do garażu a tam ... czerwona lampka na piecu (G115) się pali a sterownik nie działa (bynajmniej na wyświetlaczu się nic nie pojawia). Sprróbowałem włączyć, wyłączyć nic. Obawiam się, że już po nim. Czy są jakieś inne przyczyny które mogę zlikwidować? Może na piecu jest gdzieś bezpiecznik? Dodam, że zdejmowałem obudowę sterownika i jest tam po lewej stronie bezpiecznik ale wygląda na cały nie jest upalony ani nawet okopcony, nie czuć wyraźnej spalenizny. Bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To, że wizualnie wygląda na dobry, wcale nie znaczy że jest. Sprawdź miernikiem.
  • Poziom 9  
    Czy w tym piecu jest tylko jeden bezpiecznik?

Dodano po 54 [sekundy]:

Czy można sterownik jakoś zresetować?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    grzesiek84_84 napisał:
    ... Czy są jakieś inne przyczyny które mogę zlikwidować? ...

Czy kocioł działa gdy regulator przełączysz na tryb ręczny ?
  • Poziom 9  
    Tak kocioł działa po przełączeniu na tryb ręczny. Wczoraj był u mnie serwisant i stwierdził, że mam cały sterownik do wymiany.

Dodano po 58 [sekundy]:

Jak na przyszłość zabezpieczyć piec przed takimi przepięciami?
  • Poziom 24  
    jak masz możliwość(dobry uziom) zamontój ochronniki
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Miałem kiedyś sterownik serii 2000 po wyładowaniu atmosferycznym.Dał się naprawić,była wypalona ścieżka zasilania.Elektronice nic się nie stało.Działa do dzisiaj.Mógł być przypadek,ale daj do oglądnięcia dobremu elektronikowi może coś znajdzie.
  • Poziom 10  
    Popieram wersję ze ścieżką . Nieraz się z tym spotkałem wystarczyło tylko kabelek dolutować i wszystko gra. Wśród serwisantów żartowaliśmy że Buderus zrobił w ten sposób dodatkowy bezpiecznik. Ścieżka jak mnie pamięć nie myli na zasilaniu prawy górny róg płytki.

Poprawiłem. mrhari
  • Poziom 18  
    Potwierdzam tak było.W tym miejscu znaduje się ,,dodatkowy ,, bezpiecznik.Polecam dokładnie sprawdzić ścieżki zasilające.Do uratowania kawał grosza :)
  • Poziom 9  
    Dzięki chłopaki dziś będę sprawdzał, nastraszono mnie w serwisie kosztami rzędu 2500-3000zł. Znalazłem na allegro nowy sterownik tylko R2107 http:... czy ten będzie pasował

Dodano po 3 [minuty]:

ewentualnie oczywiście 3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).mod.serwisnt73
  • Poziom 23  
    Jeśli to było niewielkie przepięcie mogło się spalić coś na zasilaniu (mostek Graetza, warystor itp) Ja kiedyś miałem tak z monitorem. Byle przepięcie i po mostku. Jak masz możliwość i trochę wiedzy to może nie będzie konieczna wymiana całości.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    grzesiek84_84 napisał:
    czy ten będzie pasował?

Będzie pasował.
  • Poziom 9  
    Witam sterownik udało się naprawić. Dałem koledze który się tym troszkę bawi i udało się. Stwierdził że przepalone zostały niektóre ścieżki przy zasilaniu. Podobno ( legenda głosi ), "że przepięcie było na masie", w każdym bądź razie działa jak natura chciała. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuje za pomoc.