Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play station 3 dziwny komunikat

21 Cze 2011 12:16 1472 11
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem z grą Play Station 3 model CECH-2504A ,po włączeniu do sieci zapala się czerwona dioda a po naciśnięciu przycisku ON/OFF dioda zapala się na zielono,jest krótki sygnał dźwiękowy i po chwili na ekranie telewizora pojawia się komunikat "Kan ikke starte.Den korrekte harddisken ble ikke funnet." Mam prośbę o przetłumaczenie tego komunikatu,[ja niezbyt dobrze znam niemiecki] i czy da się coś z tym zrobić.
  • Poziom 20  
    Masz problem z dyskiem twardym.Dysk w konsoli jest oryginalny?
  • Poziom 9  
    Wygląda na oryginał. Jest na nim napisane;TOSHIBA MK1665GSX HDD2H85 160GB
  • Poziom 20  
    spróbuj uruchomić konsole w trybie recovery. Włącz konsolę trzymając przycisk power i trzymaj dopóki PS3 sama się nie wyłączy. Następnie ponownie włącz konsolę przyciskiem power i trzymaj dopóki nie usłyszysz po sobie dwóch "piknięć". Pojawi się wspomniane Recovery menu.
  • Poziom 9  
    Próbowałem to zrobić ale zawsze wyskakuje ten sam komunikat.Nie ma znaczenia czy jest dysk włożony do PS3 czy nie.
  • Poziom 20  
    masz do dyspozycji jakiś inny dysk twardy? Jaki firmware masz w ps3?
  • Poziom 9  
    Nie mam innego dysku.Gdzie mogę odczytać ten firmware.
  • Poziom 20  
    Teraz już nie odczytasz. jedyne co możesz teraz zrobić jak nie masz drugiego dysku to format tego dysku na komputerze w fat32.

Ściągnij poniższy plik (fat32format.exe) i wypakuj go na dysk C.
    2. Wybierz polecenie Uruchom z menu Start i wpisz cmd
    3. Zmień katalog komendą cd na katalog z plikiem fat32format.exe, czyli: cd /D C:\
    3. Wpisz: fat32format X: (gdzie X to litera Twojego dysku)

Pojawi się informacja: Wszystkie dane na dysku 'X' zostaną utracone. Potwierdzamy "y" i gotowe

Potem wsadź dysk do konsoli i zobacz czy się uruchomi.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze pytanie ;ten dysk ma 4 piny-czy ma być jakaś zworka czy nie i 2-gie pytanie jak podłączyć ten dysk do komputera.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    bez żadnej zworki.Dysk podpinasz pod sata w PC
  • Poziom 9  
    Ok spróbuję to zrobić.Teraz muszę wyjść,jak wrócę to będę robił i dam znać co z tego wyszło. Na razie dzięki.

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Witam ponownie.Komputer nie wykrył dysku,w biosie pisze disc failed.
    Pytanie,czy PS3 powinna się uruchomić bez dysku.Jest szansa że reszta gry jest dobra.
  • Poziom 9  
    Powracam do tematu. Zdobyłem nowy dysk.PS3 sformatował go sobie i poprosił o nowy soft. Wgrałem najnowszy soft ze strony PS i gra odpaliła.
    Wielkie podziękowania za podpowiedzi dla Bimer535.
    Wysyłam punkciki.