Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HP LJ 4200] Kiedy serwis?

21 Cze 2011 12:56 2161 11
  • Poziom 10  
    Dzień dobry :)

Mam takie malutkie pytanie - co ile robi się przegląd w drukarce hp lj 4200? Wydrukowałam na niej już ze 3 lub 4 tonery i tak się zastanawiam, kiedy by ją oddać do 'zbadania'. W sumie nic nie klika, nic nie piszczy - tylko troszeczkę przybrudza na górze, jak pobiera kartki i lekko rozmazuje malutkie (6 pkt arial) literki ok. 1-1.5 cm od góry /do tych literek nikt by się nie przyczepił - poza mną oczywiście - ale niestety uwielbiam mieć wszystko superdokładne :)/

Wiem, że cieżko generalizować, ale ile standardowo kosztuje przegląd takiej drukarki plus ewentualna wymiana tych szarych gumek pobierających?

Dziękuję ślicznie z pomoc 8)
    Monika
  • Spec od drukarek
    Z tego co pamiętam to komunikat o wymianie zestawu konserwacyjnego pojawia się przy ok. 200tys. Wymieniasz wtedy utrwalacz, rolki, transferolkę. Koszt części to chyba ok 800zł. Co do rozmazywania literek, to używasz oryginalnych tonerów czy zamienniki, ew. regenerowane?
  • Poziom 10  
    endriuf napisał:
    Co do rozmazywania literek, to używasz oryginalnych tonerów czy zamienniki, ew. regenerowane?

zamiennik - zawsze z nowym bębnem i chipem, a papiero zawsze niebieski pollux. i w sumie nigdy się to nie zdarzało...
  • Spec od drukarek
    Jaki przebieg ma drukarka. Wejdź w menu i wydrukuj stronę konfiguracji. Tam powinno być napisane, jak i cykl wymiany maintenance. Być może folia jest już mocno zużyta.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Konserwację dobrze jest robić co najmniej raz w roku. Natomiast planowany przegląd z wymianą części eksploatacyjnych to tak jak pisze endriuf co 200 tyś.Dobrze by było wymienić przy okazji napęd fusera.
  • Poziom 10  
    O! dziękuję za odpowiedzi.
    Niestety jestem już w domu, więc jutro jak będę w pracy to zaraz wydrukuję stronę konfiguracyjną i się odezwę, ile ta drukarka ma już wydrukowane.

Ale powiem szczerze, że trochę zmartwiły mnie Wasze wypowiedzi...
    Jeśli same części do standardowego przeglądu kosztują 800 zł, a jeszcze trzeba by wymienić jakiś napęd fusera plus jeszcze coś ekstra dla Pana serwisanta... to chyba losy mojej drukarki są przesądzone.

Można kupić "nową" - w sensie sprzedawaną przez serwis, nie przez Allegro - za jakieś 600 zł...

Pozdrawiam i odezwę się jutro - to mi doradzicie co robić,
    Monika
  • Poziom 23  
    Ogólnie to nie ma tam teflonu(bo któryś z Panów coś o tym wspomniał) tylko folia. Folia nie koniecznie jest zużyta - może po prostu smar jest już starty, stary czy coś tam jeszcze. Ogólnie jak lubisz grzebać, jeśli meitanece jest daleko i ty lub jakis kolega lubi grzebać, możecie kupić folie na allegro, tam będzie też smar - robota jest dość prosta. Jeśli chodzi o rolki - można je kupić u tego samego kolesia, ale równie dobrze można je przeczyścić szmatka z płynem rozpuszczającym, później suchą szmatka.
    Pozdrawiam Patryk
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Zamienna folia nie wytrzyma takich przebiegów. Lepiej wymienić w całości. Oczywiście warto wcześniej tak jak napisał suri1986, zrobić przegląd fusera, nałożyć nowego smaru. Może jeszcze pochodzi.
  • Poziom 10  
    Witam - jestem właśnie w pracy i zrobiłam wydruki. Na 'stronie konfiguracji' napisane jest, że liczba stron od ostatniej konserwacji to 60.896

Właśnie zrobiłam skan tych 'rozmazanych' liter, aby Wam pokazać i zauważyłam dziwną rzecz - mianowicie używam dupleksu w tej drukarce i po tej stronie, co brudzą rolki to te małe literki są idealne, natomiast po drugiej stronie gdzie góra kartki jest czysta to literki niewyraźne (załączam plik dla zobrazowania ;)). Dlaczego?

Drugi plik to skan tego zabrudzenia, ale nie wiem, czy będzie widać.

Pozdrawiam Was serdecznie i dzięki za pomoc! :)
    Monika

PS - Naturalnie wydruki są w oryginałach czarne jak sadza - na skanie wyszły szaro - ale to już skaner zawinił...

O! patrzę na ten wydruk konserwacji i nawet napisane jest, że serwis robi się co 200.000 wydrukowanych stron... Ale pewnie można wcześniej - ja lubię dbać o sprzęty ;)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Za ta odpowiedź zostanę pewnie zlinczowany ale mam u siebie w pracy 12 takich drukarek gdzie panie potrafią zadrukować 4 ryzy papieru dziennie. Konserwacji nie robię dopóki drukarka jest sprawna, a dopiero przy naprawie w serwisie. Wychodzę z założenia że bez sensu bo i tak folia kończy się po 100-150 tys stron. Wówczas pełna konserwacja z wymianą zużytych części + folia.
    Mam te drukarki od ok 5 lat kupione z przebiegiem ok 40-60tys stron.
    Obecne przebiegi to 600 - 800 tys stron i poza wymianą folii nic im nie dolega z wyjątkiem 1 w której w zeszłym miesiącu padł moduł firmware koszt nowego 270zł używka na allegro z formaterem 50zł.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc!!

Przyjechał Pan, wymienił szare gumki i kazał drukować, aż drukarka sama nie krzyknie za serwisem. Jak krzyknie - wtedy dzwonić po niego ;-)

Pozdrawiam!!