Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1,9 TDI 110 Km 1999r-automat nie wrzuca czwartego biegu i rusza z 2

21 Cze 2011 18:56 9853 11
  • Poziom 2  
    Cześć mój automat nie wrzuca 4 biegu i rusza z 2 w pozycji D, z 2 na 3 przerzuca na wysokich obrotach, tj. około 3500 obr/min. 1-wszy bieg można wybrać ręcznie i wtedy działa, a z pozostałymi jw. Wymieniłem olej i filtr skrzyni,czujnik G-38 nie pomogło. Komputer teraz pokazuje błąd 00652 (układ kontroli biegu wadliwy sygnał), oraz czujnik kontroli prędkości G-68.
    Moje pytanie: co to jest ten układ kontroli biegu i gdzie się znajduje???, a może ktoś miał podobny problem i wie o co chodzi? POMOCY!

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Dzisiaj sprawdziłem że skrzynia ma symbol 01N321105L, a sterownik Simens 01N927733DG, czy to że mają inne symbole może mieć znaczenie?
  • Poziom 19  
    Nie myłeś przypadkiem silnika? jak Ci się to stało samo z siebie nagle?
  • Poziom 2  
    myłem rok temu, a awaria pojawiła się teraz
  • Poziom 2  
    Wymieniłem skrzynie biegów i dalej nie działa. Nie czyta czujnika G68( prędkości jazdy). Podłączałem nowy komp skrzyni i to samo. Skrzynia w trybie awaryjnym. Może ktoś poradzi?????
    Czujnik G68 wymieniałem od jeżdżącego auta i dalej ten sam błąd!
  • Poziom 19  
    Kabelki sprawdzone od G68 do ecu?
  • Poziom 14  
    kolego wiązkę sprawdź bo pewnie kabel jest uszkodzony.pzdr
  • Poziom 2  
    Witam mam taki sam problem można powiedzieć że identyczny!!!! Pytanie co było przyczyną byłbym bardzo wdzięczny..!!???!!??
  • Poziom 2  
    Podaje rozwiązanie dla potomnych jeżeli rusza z dwójki a trójkę wrzuca na wysokich obrotach a czwórki nie ma np. wcale to jeżeli wywala na vag-u błąd 00652 bez oznaczenia że to np. jakiś czujnik tylko ogólny błąd elektryczny to na 100% padła hydraulika tzn. sterownik hydrauliczny skrzyni dokładnie jest to taka płyta z zaworami która fizycznie przerzuca biegi..!!! Na allegro można znaleźć regeneracje zaworów lub całej płyty około 800zł. można znaleźć używkę koszty spadną o połowę::)), pierwszym objawem jest poszarpywanie przy zmianach biegów oraz ślizganie się jakby sprzęgło ciągnęło, wymiana nie wymaga wyciągania skrzyni wystarczy miskę ściągnąć, pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ja chcę dołączyć do tematu zapytać czy w tym modelu auta w skrzyni 4-ro biegowej smarowanie jest jednym olejem czy osobno skrzynia i osobno mechanizm różnicowy dziękuję.
  • Poziom 11  
    Witam!!
    Niewiem czy Panowie rozwiązali swój problem ale właśnie szukałem informacji na temat czujnika prędkości jazdy g68 i ściągnołem instrukcję do climatronika w passacie b3/b4 i tam jest rysunek że to nie chodzi o czujnik przy skrzyni tylko o czujnik w licznikach... może to wam pomoże.
    Pozdrawiam!!
  • Poziom 1  
    witam, podpinam się do tematu, mam identyczny problem jak Robmag, tak samo mi przełącza biegi z tym że vag pokazuje błąd 281 czujnik prędkości pojazdu g68, a wcześniej przed tym falowały obroty i przy tym były odczuwalne drgania, teraz pytanie jest takie czy udało się rozwiązać ten problem? co było przyczyną? dzięki wielkie za odpowiedź...