Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Siemens Nixdorf MCM 1703 (NTD) emituje nieprzyjemne d德i瘯i

16 Lis 2004 00:37 1146 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki ma造 problem z moim monitorem: Siemens Nixdorf MCM 1703 (NTD). Problem polega na tym, 瞠 emituje on d德i瘯 o wysokiej cz瘰totliwo軼i oraz delikatnie faluje obraz. Amplituda i cz瘰totliwo嗆 tego nieprzyjemnego d德i瘯u zmienia si wraz ze zmian jasno軼i i kontrastu obrazu. Po rozkr璚eniu i uruchomieniu monitora zlokalizowa貫m 廝鏚這 d德i瘯u. Przyczyn ca貫go problemu okaza si by specyficznie wygl康aj帷y transformator na p造cie g堯wnej monitora. Specyficzno嗆 ta polega na tym, 瞠 transformator wygl康a tak jakby wyla si z niego lakier (czy jak to si tam nazywa). Podejrzewam, 瞠 po prostu si przegrza i jako tak to „wykipia這”.
    Nie mam poj璚ia, dlaczego zasz豉 taka dziwna sytuacja i co mo瞠 by jej przyczyn, wydawa這 mi si, 瞠 transformator taki powinien si „przebi”, ale on dalej dzia豉 i piszczy. Podejrzewam, 瞠 jedynym rozwi您aniem mojego problemu jest wymiana tego transformatora, jednak nie wiem gdzie mo積a takowy element dosta.

To, co uda這 mi si odczyta z obudowy transformatora:

3138 128 70711
    54A – 4014
    DEIL 9711P
    MP – 130B

Prosz o jak彗olwiek pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    kapnij troszke oliwki technicznej na ten transformator i powinno by ok...Wymie jeszcze elektrolity w zasilaczu bo czasem jak zasilacz nie wyrabia to te piszczy a na ja郾iejszym tle pobiera wi璚ej pr康u....
  • Poziom 10  
    Hmmm... oliwki technicznej powiadasz? I to b璠zie lekiem na ca貫 z這? Czy mo積a kupi takowy p造n w sklepie elektronicznym? Mam t oliwk kapn望 na rozgrzany czy zimny transformator?
  • Poziom 26  
    ten tw鎩 transformator to d豉wik,i jest w ie瘯szo軼i monitor闚.straci indujcyjno嗆 i dlatego tak si zachow鎩e.nie musi to by taka kostka mo窺z za這篡 inny o podobnej indukcyjno軼i.pozdrawiam
  • Spec od monitor闚
    A je郵i ju chcia豚y zalewa ten d豉wik to najlepiej rzadkim lakierem i poczeka a wyschnie.
  • Poziom 26  
    zastanawiaj帷e tylko czy zalanie transformatorka usunie falowanie obrazu...
    nie zaszkodzi przejrze zasilacz i ew. sprzwdzi czy podejrzany element zbytnio si nie nagrzewa a je郵i tak to dlaczego...
    pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    lukasz726 napisa:
    ten tw鎩 transformator to d豉wik,i jest w ie瘯szo軼i monitor闚.straci indujcyjno嗆 i dlatego tak si zachow鎩e.nie musi to by taka kostka mo窺z za這篡 inny o podobnej indukcyjno軼i.pozdrawiam

Odwiedzi貫m sklep elektroniczny i poinformowano mnie, 瞠 to jest transformator wysoko napi璚iowy <?> no i 瞠 b璠zie kosztowa oko這 100 PLN :/ Skoro ten element (d豉wik czy te transformator) wyst瘼uje w wi瘯szo軼i monitor闚 to mo瞠 jest to jaki standardowy element i mo積a by by這 wymontowa go z jakiego innego starego monitora (inna marka, inny model) i umie軼i go w moim „piszcz帷ym” monitorze?