Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellie PRO P100 Po wymianie taśmy dalej artefakty na LCD

sinksink 21 Jun 2011 19:05 3713 7
    sinksink
    Level 12  
    Witam

Posiadam Toshibe Satellite Pro p100 ... jakiś czas temu pojawiły się kolorowe pionowe paski na ekranie ... najpierw 1, później około 20. Zdecydowałem się na wymianę taśmy, po zamontowaniu nowej tasiemki (nowa , nie z demontażu), artefakty dalej występują.

Może ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze zrobić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Przemek2011
    Level 16  
    Z tego co wyczytałem w internecie to masz w tym laptopie kartę graficzną zintegrowaną NVIDIA GeForce Go 7300 które lubią się psuć więc ja stawiam że padł Ci w tym laptopie układ graficzny.
    strucel
    Level 32  
    Sprawdzić na zewnetrznym monitorze -jesli będa też to uszkodzona grafika , jeśli nie będzie to na 75% grafika ok.Jednak pionowe kolorowe linie to najczęściej uszkodzenie matrycy i od jej podmiany na sprawną należało zacząć .
    User removed account
    User removed account  
    sinksink
    Level 12  
    Witam,
    podpięty monitor czy telewizor ma obraz idealny...

poniżej foto artefaktu
    Toshiba Satellie PRO P100 Po wymianie taśmy dalej artefakty na LCD
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    _haker_1
    Level 32  
    Ja bym nawet nie podgrzewal, w pierwszej kolejnosci, tylko od razu scisnal matryce/podmienil inna. Takie paski sugeruja raczej uszkodzenie wlasnie matrycy. Interesuje mnie pytanie co kolege tknelo zeby wymieniac tasme?
    sinksink
    Level 12  
    kiedyś miałem w starym laptopie problem z matryca i pomogła wymiana taśmy, pomyślałem, że spróbuje... i niestety nie pomogło... wieczorem "sprawdzę" matrycę i napiszę co i jak.
    Tylko zastanawiam się bo laptop pracuje stacjonarnie, czy nie lepiej kupić normalny LCD, czy ekran, gdzie najtańszy pseudo oryginał jest za około 300zł...

ściskanie matrycy nie daje żadnego efektu, panel nie reaguje na to...

30.06.2011
    wymiana matrycy pomogła... :) dziękuje za pomoc :)