Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marshall 'Major' - słuchawki stereofoniczne dla rockmanów już w sprzedaży

piokrza 21 Jun 2011 21:08 3770 2
 • Marshall 'Major' - słuchawki stereofoniczne dla rockmanów już w sprzedażyNowy produkt z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy uwielbiają słuchać muzyki całymi godzinami lub nawet "bez przerwy" i bez zakłóceń ze strony środowiska zewnętrznego (rozmowy, hałas). Do tego celu, jak wiadomo, najlepiej nadają się słuchawki nauszne w pełni zamknięte. Firma Marshall wprowadziła więc sprzęt o budowie umożliwiającej "odizolowanie" słuchającego od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Dodatkowo, słuchawki wyposażone są we wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych. Dzięki temu rozwiązaniu, korzystając z telefonu można jednocześnie słuchać muzyki i odbierać połączenia.

  Słuchawki 'Major' posiadają zakres częstotliwości 20-20,000Hz, oraz moc wejściową rzędu 15mW (maksymalnie 20mW). Duża, 40-milimetrowa cewka porusza się w każdym z głośników a impedancja znamionowa wynosi 32ohmy +/- 15% przy 1kHz. Czułość słuchawek jest oceniona na 121dB +/-3dB na głośnik przy 1kHz, 1mW. Recenzje wykazały że sprawdzają się one szczególnie przy słuchaniu muzyki z takich gatunków jak rock czy inne które są zwykle słuchane przy max ustawieniu głośności z dynamicznymi niskimi tonami i czystymi średnimi.  Standardowe wyjście 3,5mm pozwoli użytkownikom na podłączenie słuchawek do telefonów komórkowych i korzystanie z tych samych funkcji co w innych modelach słuchawek.

  Słuchawki są już dostępne w cenie $119

  Źródło: http://www.marshallheadphones.com/product/major

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1464 posts with rating 157, helped 4 times. Been with us since 2007 year.
 • #2
  arek5231
  Level 19  
  Przecież te słuchawki są dostępne u producenta już całkiem długo.. Przed "Majorami" wyszły wcześniej tzw. "pchełki" Marshall Minor . Ale dzięki za przypomnienie ;) czy ktoś z Was ma takie słuchawki ? Jestem bardzo ciekawy jaki jest dźwięk z tych słuchawek.
 • #3
  lejkovski
  Level 14  
  Quote:
  oraz moc wejściową rzędu 15 wat (maksymalnie 20W).

  Taki to raczej można mieć zestaw stereo w domu. Na stronie którą podpiąłeś jest napisane: MAXIMUM INPUT POWER 20mW