Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Grand Vitara 2004 - Barak podświetlania zegarka\termometru.

lk72 22 Jun 2011 10:13 4731 2
    lk72
    Level 10  
    Mam problem z podświetlaniem zegarka\termometru w Grand Vitarze z 2004 roku. Pewnego dnia zaczęło podświetlanie migać aby w końcu definitywnie zgasnąć.
    Rozebrałem konsolę (nie bez problemów) i dostalem się do elektroniki zegarka. Wygląda jednak że jest to nierozbieralny moduł i nie widać żadnej żarówki która podświetla wyświetlacz.
    Czy ktoś wie w jaki sposób przywrócić podświetlanie?
    MALTIN
    Level 15  
    Spróbuj spryskać wszystkie podłączenia kontaktsprajem i po dociskaj wszystko dobrze.

Pozdrawiam
    Marcin
    lk72
    Level 10  
    Dzięki, sprawdzę.
    Choć znalazłem na innym forum taką odpowiedź w kwestii wymiany żarówki podświetlającej:

"[i]Wyświetlacz Zegar/Termometr podświetlany jest żarówką 14V 50mA(miniaturowa używana do podświtlania w radiach samochodowych).
    Trochę kłopotliwe dojście, komora podświetlania połączona od góry z wyświetlaczem, do płyty dokręcona śrubkami które zalane są cyną!!!
    W sumie trzeba odręcić
    6 śrub(krzyżak) i 2 małe (jak sie je podgrzeje lutownicą można płaskim śubokrętem je wykręcić)".[/i]

Nie ukrywam że jeśli to prawda co piszą, to wymiana żarówki szczególnie w momencie odkręcania śróbek zalanych cyną (fakt widziałem takie duże punkty lutownicze) jest dość karkołomna.