Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka BEKO DS25CB-PBW10 chłodzi/ nie chłodzi

noname6666 22 Jun 2011 11:16 9245 1
 • #1
  noname6666
  Level 9  
  Temat był założony 2 dni temu i zamknięty przez moderatora, który stwierdził że lodówka nie nadaje się do naprawy, ale w związku z tym że pojawiły się nowe okoliczności pozwoliłem sobie jeszcze raz skopiować tekst z tamtego tematu i poprosić was o radę:cry:

  skopiowany tekst:

  "Witam i proszę o poradę, a więc pacjent jak w temacie . Parę dni temu lodówka przestała chłodzić (światełko w lodówce się świeciło)ale sprężarka nie ruszyła. Zadzwoniłem do serwisu podałem objawy , "miły" Pan stwierdził ze lodówka ma już swoje lata i pewnie padła sprężarka więc nie opłaca się naprawiać, nawet nie pofatygował się podjechać bo nie ma czasu, itd Idea Pomyślałem zainwestuję w termostat i sprawdzę, że to może on padł. Termostat dotarł podłączyłem bez chowania termostatu w plastikową obudowę żeby sprawdzić co i jak- lodówka ruszyła. Dwa dni chłodziła dobrze - tzn w zamrażalniku było poniżej -25 stopni w lodówce około 7-9 stopni. Wczoraj wieczorem widząc że temp w miarę się utrzymuje wyciągnąłem elektroniczny termometr wstawiłem piwko i wyszedłem na parę godzin. Wracam wszystko jakoś cieplejsze -zmierzyłem temp w zamrażalniku tylko -8 w lodówce 17 stopni. Dziś z rana zamrażalnik -2 lodówka 20 stopni - wiadomo nie mamy dziś gorąca. Z tego co się zorientowałem sprężarka chodzi - przynajmniej coś słychać i jest ciepła ale jakby dużo ciszej a ta kratka w tyle lodówki zimna. I tego nie jestem pewny ale jeszcze zaraz po wymianie termostatu się wyłączała a teraz chyba chodzi cały czas. Jest sens lodówkę jeszcze ratować czy nadaje się już na śmietnik ? Jakieś chałupnicze metody dla nie specjalnie mającego do czynienia z takim sprzętem studenta na sprawdzenie co mogło paść możecie mi podać? Gdzieś czytałem o zwarciu kabli żeby ominąć termostat - ma to jakiś sens, jeśli tak które mam zewrzeć? (mam dwa pojedyńcze biały i żółty i podwójny brązowy). Proszę was o pomoc bo wiadomo fundusze ograniczone. Za wszelkie sugestie dziękuję. "  a więc po rozmrożeniu lodówki i ponownym uruchomieniu po jakiś 24 godzinach lodówka ruszyła i chłodziła dobrze(momentalnie w zamrażalniku temp spadła poniżej -20 stopni a w chłodziarce po jakims czasie do 8 stopni) ale chodziła dobrze tylko jakieś 10-12 godzin, potem znowu sprężarka jakby ciszej pracowała i temp systematycznie podnosiła się do góry, a ta kratka w tyle znowu stała się letnia a sprężarka pracowała jakby ciszej....(z tego co zauważyłem lodówka chodziła non stop)...ponawiam pytanie czy jest sens wzywać fachowca i ją ratować czy jednak dać sobie spokój? ewentualnie które przewody zewrzeć żeby wykluczyć wadę termostatu?

  wklejam zdjęcie termostatu :  Lodówka BEKO DS25CB-PBW10 chłodzi/ nie chłodzi

  Uploaded with ImageShack.us
 • #2
  noname6666
  Level 9  
  dzisiaj chłodziarka nie chłodzi a w zamrażalniku zimne wszystkie ścianki oprócz tylniej :cry: chyba pora się rozstać z tą lodówką :cry: