Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka BEKO DS25CB-PBW10 chłodzi/ nie chłodzi

noname6666 22 Cze 2011 11:16 7343 1
  • #1 22 Cze 2011 11:16
    noname6666
    Poziom 8  

Temat był założony 2 dni temu i zamknięty przez moderatora, który stwierdził że lodówka nie nadaje się do naprawy, ale w związku z tym że pojawiły się nowe okoliczności pozwoliłem sobie jeszcze raz skopiować tekst z tamtego tematu i poprosić was o radę:cry:

skopiowany tekst:

"Witam i proszę o poradę, a więc pacjent jak w temacie . Parę dni temu lodówka przestała chłodzić (światełko w lodówce się świeciło)ale sprężarka nie ruszyła. Zadzwoniłem do serwisu podałem objawy , "miły" Pan stwierdził ze lodówka ma już swoje lata i pewnie padła sprężarka więc nie opłaca się naprawiać, nawet nie pofatygował się podjechać bo nie ma czasu, itd Idea Pomyślałem zainwestuję w termostat i sprawdzę, że to może on padł. Termostat dotarł podłączyłem bez chowania termostatu w plastikową obudowę żeby sprawdzić co i jak- lodówka ruszyła. Dwa dni chłodziła dobrze - tzn w zamrażalniku było poniżej -25 stopni w lodówce około 7-9 stopni. Wczoraj wieczorem widząc że temp w miarę się utrzymuje wyciągnąłem elektroniczny termometr wstawiłem piwko i wyszedłem na parę godzin. Wracam wszystko jakoś cieplejsze -zmierzyłem temp w zamrażalniku tylko -8 w lodówce 17 stopni. Dziś z rana zamrażalnik -2 lodówka 20 stopni - wiadomo nie mamy dziś gorąca. Z tego co się zorientowałem sprężarka chodzi - przynajmniej coś słychać i jest ciepła ale jakby dużo ciszej a ta kratka w tyle lodówki zimna. I tego nie jestem pewny ale jeszcze zaraz po wymianie termostatu się wyłączała a teraz chyba chodzi cały czas. Jest sens lodówkę jeszcze ratować czy nadaje się już na śmietnik ? Jakieś chałupnicze metody dla nie specjalnie mającego do czynienia z takim sprzętem studenta na sprawdzenie co mogło paść możecie mi podać? Gdzieś czytałem o zwarciu kabli żeby ominąć termostat - ma to jakiś sens, jeśli tak które mam zewrzeć? (mam dwa pojedyńcze biały i żółty i podwójny brązowy). Proszę was o pomoc bo wiadomo fundusze ograniczone. Za wszelkie sugestie dziękuję. "

a więc po rozmrożeniu lodówki i ponownym uruchomieniu po jakiś 24 godzinach lodówka ruszyła i chłodziła dobrze(momentalnie w zamrażalniku temp spadła poniżej -20 stopni a w chłodziarce po jakims czasie do 8 stopni) ale chodziła dobrze tylko jakieś 10-12 godzin, potem znowu sprężarka jakby ciszej pracowała i temp systematycznie podnosiła się do góry, a ta kratka w tyle znowu stała się letnia a sprężarka pracowała jakby ciszej....(z tego co zauważyłem lodówka chodziła non stop)...ponawiam pytanie czy jest sens wzywać fachowca i ją ratować czy jednak dać sobie spokój? ewentualnie które przewody zewrzeć żeby wykluczyć wadę termostatu?

wklejam zdjęcie termostatu :

Lodówka BEKO DS25CB-PBW10 chłodzi/ nie chłodzi

Uploaded with ImageShack.us

1 1
  • #2 23 Cze 2011 13:56
    noname6666
    Poziom 8  

dzisiaj chłodziarka nie chłodzi a w zamrażalniku zimne wszystkie ścianki oprócz tylniej :cry: chyba pora się rozstać z tą lodówką :cry:

3
  Szukaj w 5mln produktów