Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk 2, 96r. 1.8 Pb 16V Zetec zapala i po sekundzie gaśnie.

22 Cze 2011 12:12 2474 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zacznę od początku. Samochód mondeo mk 2 96r 1.8 Pb 16 V Zetec, jeśli to ma w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie?! Kluczyk z pilotem na podczerwień tylko jeden. W kluczyku transponder od immobilizera. Kiedy wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcam na pierwszą pozycję zapala mi się czerwona dioda obok zegarka na panelu środkowym i delikatnie pulsuje, czasami gaśnie po dłuższej chwili. Kiedyś gasła zaraz po przekręceniu kluczyka. Na czym polega mój problem .. autko odpala na dotyk po czym po sekundzie gaśnie, tak jakby immobilizer odcinał dopływ paliwa, ale dlaczego w takim bądź razie mogę odpalić auto?! Jeśli rozbiorę kluczyk i włożę do stacyjki sam trzpień to nawet nie kręci, czyli immobilizer wygląda na sprawny?! Dodam też, że po przekręceniu kluczyka słychać jak pompa paliwa chodzi, czyli ok. Raz udało mi się zapalić autko, ale strasznie się dławił jakby nie mógł do końca załapać, wrażenie jakby palił tylko na jeden gar, albo problem z cewką. Cewkę wymieniałem jakieś 2 miesiące temu na fabrycznie nową i wszystko działało. Dodam jeszcze, że jak już rozrusznik zakręci to samochód w ogóle nie reaguje na pedał gazu, od razu gaśnie. Za schowkiem od strony pasażera mam centralkę (czarna skrzynka) z tego co wiem odpowiada za centralny zamek i chyba właśnie za immobilizer, sprawdzałem podłączenie kabli .. wszystko ok, nic się nie poluzowało. Panowie proszę o pomoc i podpowiedź, czy to wina jakiegoś sterownika, immobilizera, pompa, wtryski, czy może coś z paliwem, jakiś syf?! Rozkładam ręce i czekam na sugestie! Z góry dziękuje !
  • Poziom 40  
    Podstaw drugą pompę. U kolegi w takim samym aucie identyczne objawy ( dodatkowo LPG). Zanim zdążył na LPG przerzucić już gasł. Pompka za niskie ciśnienie dawała. Po wymianie OK.
  • Poziom 11  
    kolego pompa ok. problem rozwiązany. przyczyna takiego zachowania się autka okazał się przepływomierz powietrza .. na szrocie kupiłem drugi .. koszt 80 zł.pozdrawiam i dziękuję!