Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Nixdorf MCM 1404

16 Lut 2003 19:38 1590 4
  • Poziom 28  
    Monitor jak w temacie.
    1. Wyleciał tranzystor sterujący wysokiego C4769 - czym go zastąpić ( w katalogu nie mam takiego :?: )?
    2. Po ok. godz. pracy obraz lekko przesuwa się w pionie i w poziomie (kilka mm) - kondki w zasilaczu wymienione, ale to nie było to...
    3. Po wyłączeniu komputera, kiedy monitor wyłącza się, szybko miga dioda led przez cały czas, co to może być ?
  • Poziom 15  
    Poszukałem w intermecie coś dla Ciebie. Zamiast tego 2SC4769 (1500,800,Ic=6A,w peaku do 16A, Tf=100ns). Mógłbys dać już :BU2508AX, ale będzie za wolny. łepiej daj mocniejszy i szybszy:
    BU4522AX. Moze też być (ale ciężko je dostać: BU2522AF lub AX. Jednak ta wersja BU4522AX (kosztują po 4 plz) jest i tania i dobra dla Ciebie.
  • Poziom 28  
    Jako że do tego monitorka mam 25km, tranzystor wymieniłem dopiero dzisiaj :).Okazało się że tranzystorek jest tani i łatwo dostępny :) . Ale dalej nie wiem gdzie szukać przyczyny "pływania" obrazu po nagrzaniu oraz bardzo szybkiego migania diody stand-by po wyłączeniu kompa. Jak pisałem kondziory w przetwornicy wymienione, ale to nie było to.
    Może ktoś ma jakieś pomysły??
  • Poziom 21  
    Witam.
    NA twoim miejscu zobaczył bym jeśli jest to monitor ze sterowaniem na uP wymienił bym rezonatory kwarcowe sterujące pracą uP lub układ RC w zależności jak jest zrealizowane. Daj znać jak ci się uda jeśli nie to będziemy myśleć dalej. Pływanie obrazu może być spowodowane grzaniem któregoś tranzystora w układach odchylania. Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Zapomniałem dodać, że da się zmniejszyć ale nie da się rozszerzyć obrazu na cały ekran - zostaje luz po około 5mm z lewej i prawej.